Eerder deze week zijn documenten aan het licht gekomen die aantoonden dat Microsoft interesse had in het overnemen van SEGA. Vorig jaar waren er geruchten dat Sony de Japanse ontwikkelaar/uitgever wilde opkopen, maar dit is vooralsnog op niks uitgelopen.
Co-chief operating officer Shuji Utsumi heeft nu duidelijkheid gegeven over of dit werkelijkheid kan worden. Utsumi heeft namelijk een kort maar krachtig antwoord gegeven aan Bloomberg toen hem werd gevraagd of SEGA überhaupt interesse heeft om te worden opgekocht:
“No, not now.”
De Japanse ontwikkelaar/uitgever wil voorlopig zijn eigen ding doen. Dit gaat ze ook goed af, want games van SEGA weten vaak goed in de smaak te vallen. Zo hebben zij onder andere de Persona- en Like A Dragon-serie onder hun hoede, die het commercieel en kritisch prima doen.
Mooi! Als 1 merk zelfstandig moet blijven in deze overname oorlog is het Sega wel!
Misschien zelfs tijd dat ze weer een console uitbrengen 😉
Duidelijk.
@pOZORjED: Ik denk niet dat ze ooit nog een console gaan uitbrengen. Er is nu al zo’n gedoe over exclusives.
@Anoniem-5393: Denk het ook niet, maar toch, blijven hopen… Hun consoles waren in de jaren ’90 de beste die je kon krijgen. 😉 Helaas was de marketing van de dreamcast nogal gericht op de UK en kwam hij verder niet echt lekker van de grond in europa.
Maar morgen??
@Anoniem-996: wat is duidelijk
games die het kritisch goed doen. Hahaha
@Anoniem-7970: Sega is niet te koop
Dat is een goed voorbeeld aan multiplatform games
@pOZORjED: Hadden met de Dreamcast erg vette games.
Speel nog vaak op de NTSC versie.
Zal wel vet zijn.
@pOZORjED: in europa heeft na de dreamcast Sega hun eigen dood geschreven.
Als je op 2,5 jaar tijd 3 consoles uitbrengt dan kan dat nooit goed eidigen .
Ik zie dat veel gamers hier een soort van heldenrol zien omdat ze niet optekopen zijn? Kleine reminder: SEGA koopt Relic voor 26 miljoen dollar’ en bijv Company of Heroes 3 is nu de slechtste ooit. Met veel geld melk features. Maar dat is business
Sorry ik doe dit nooit, maar hier nog maar even mijn gelijk halen gezien de uitgelezen mogelijkheid.
Zie je wel Mr anoniem (De gene die het leest weet wel wie ik bedoel), dat mijn post over Sony dat Sega wou overnemen bij het artiekel van ‘Microsoft/Sega overname’ een paar dagen geleden, geen onzin en “zelf een groot verhaal maken” was? Nu heb je een tweede bron die dit verifieerd!!!
@-Maluku1985-: volgende keer gewoon dat bericht bewaren en dan je bericht verzenden hoor anoniempje ga je nu niet horen die heeft de ballen er niet voor ahhah!
@-Maluku1985-: Fanboys gaan jouw gelijk nooit toegeven.Zelfs al kan je iets zwart op wit bewijzen, dan nog zullen ze het beschouwen als larie of gaan ze het minimaliseren.
Sega is sinds paar jaar op winst streak. Ze hebben heel veel mensen aangenomen en zoeken nog meer. Sinds Sammy gedeelde verschrikkelijk ging door corona. Is veel meer aandacht richting de Sega deel en dat pakt momenteel heel winstgevend uit.
@BrutalRage: Die studio van Angry Birds Hebben ze eveneens onlangs gekocht.
@pOZORjED: Ik heb ook heel graag op hun consoles gespeeld. Tegen Nintendo konden ze hun destijds wel sterk houden, maar ze hebben het destijds moeten afleggen tegen Sony. Dat waren ook wel best een pittige concurrentiestrijd destijds. Vol trots kondigden ze hun Saturn aan om het op te nemen tegen de toen nieuwe speler op de markt Sony. De Saturn en eerste PS waren best gelijkaardige consoles. Alleen bleek dat de PS een pak goedkoper was. De rest is geschiedenis.