Microsoft heeft momenteel een aanzienlijk aantal exclusieve games in ontwikkeling, die worden geproduceerd door hun eigen studio’s. Maar dat is niet het enige, want er zijn ook meerdere titels in ontwikkeling die exclusief zullen zijn voor pc en Xbox, maar worden gemaakt door externe partners.
Er is een video opgedoken van GDS 2023, waarin Crystin Cox, Director of Live Game Operations bij Xbox Game Studios, heeft aangekondigd dat er ‘meer dan een dozijn’ exclusieve titels in ontwikkeling zijn bij third-party ontwikkelaars.
“There are quite a lot of projects that we’re working on right now and we have over a dozen games that we are currently working on. Every single one of those projects is totally unique and we approach them in a very bespoke way.”
Een aantal van deze titels zijn al bekend, namelijk Contraband, Microsoft’s Flight Simulator 2024 en Towerborne. Tevens werkt Hideo Kojima aan een Microsoft exclusive en People Can Fly is druk bezig met Project Maverick. Welke games er nog meer in ontwikkeling zijn van third-party ontwikkelaars zal later bekend worden gemaakt.
Hideo Kojima & xbox ?? Nou Coola tijd om de series x in huis te halen zodat je de genialiteit van die game kan meemaken zoals je zelf altijd zegt.
Ben wel benieuwd naar de reacties. We weten namelijk hoeveel mensen beginnen te stuiteren als er third party devs games maken voor de PlayStation.
@Anoniem-8822: Jep. Voor xbox mag het wel. Voor xbox is het ok als een game 30 fps (Starfield). Voor xbox mag een game ook timed excusive zijn. Maar oh wee als Sony dat doet.
Omdat Hideo Kojima iets maakt betekent nog niet dat het gelijk heel goed is. Ik kon ook prima leven zonder Death Stranding bijvoorbeeld.
@Anoniem-7132: …Schreef hij tandenknarsend.
@Anoniem-331: Hoezo dat nou weer? Ben gewoon geen Kojima fan, kan toch?
@Anoniem-7248: Hetzelfde kan andersom ook gezegd worden. Xbox wordt vaak afgekraakt om dingen die Sony ook doet, maar als Sony het doet dan staat de hele fanbase te juichen alsof ze het wiel opnieuw hebben uitgevonden.