Het is alweer even geleden dat Far Cry 6 uitkwam en de franchise is zeker niet in de ijskast beland. Volgens geruchten werkt Ubisoft al langere tijd aan Far Cry 7 en andere gerelateerde projecten, maar we moeten nog altijd een officiële aankondiging afwachten.
In de tussentijd komt Insider Gaming met een nieuw bericht over wat de plannen voor de franchise zijn, wat ze baseren op anonieme bronnen. Gezien de informatie over Ubisoft via deze site bijna altijd correct blijkt te zijn, is het aannemelijk dat dit Far Cry nieuws vooralsnog ook juist is.
Het bericht is dat er momenteel twee games in ontwikkeling zijn. De nieuwe mainline game heeft codenaam Blackbird en er is daarnaast nog een extraction based shooter in ontwikkeling onder codenaam Maverick. Beide games stonden voor 2025 gepland, maar zouden opgeschoven zijn naar 2026 vanwege complexiteiten in het ontwikkelproces.
Beide games zouden van de vaste Far Cry-formule afstappen. Zo wijkt Blackbird af door de spelers een tijdslimiet van 72 uur te geven, waarbij het de bedoeling is om in deze tijdspanne je eigen familie te redden. In Maverick verplaatst het toneel zich naar de wildernis van Alaska, waarbij spelers te maken krijgen met heftige weersomstandigheden, vijandelijke dieren en natuurlijk andere spelers.
Beide games zouden ook een grondige verandering hebben ondergaan met betrekking tot het movement systeem, waar tactisch sprinten, sliden en klimmen aan toe is gevoegd. Verder is Ubisoft van de Dunia engine overgestapt naar de Snowdrop engine voor deze titels.
Ubisoft doet alleen maar aan copy paste. Ze moeten eens wat anders gaan doen.
Also de zelfde mensen: dit heeft niks met far cry te maken, Ubisoft moet niet van de formule afstappen.
Als tijd limiet op game word gezet is het voor direct 1 game die ik niet wil spelen dus hoop dat het niet klopt
@Anoniem-1656:
Oftewel ze kunnen het toch nooit goed doen voor de zogenaamde “gamers”.
Alaska lijkt me wel een vette locatie. Misschien dat ze er ook wat survival elementen aan toe gaan voegen. Zou wel passen bij die ruige wildernis
Ben benieuwd naar de nieuwe game mechanica
Nice. Far cry 5 en far cry 6 waren goede games. Ik ben benieuwd
Altijd geweldig genoten van de FarCry games, hopelijk maken ze er iets moois van.
@Anoniem-1656: dit dus.
Goed dat er meer tijd is genomen nu. Tussen 2012 en 2021 zijn 7 far cry games uit gekomen. Dat is te veel om kwaliteit te waarborgen.
Die tijdsdruk bevalt me niet, zou mooi zijn als dat gamemode / optie zou zijn.
@Anoniem-5699: Tussen 2012 en 2023 zijn er negen Assassin’s Creed games uit gebracht. Ubisoft heeft daar de kwaliteit redelijk goed gewaarborgd.
72 uur net of niks te doen heb in me leven behalve gamen ……deze bullshit formules mogen ze verkopen aan die brainwashed gamers die overal intrappen
@Anoniem-8623:
Je snapt er niks van.
@Anoniem-8623: je hoeft een game toch niet in een maand uit te spelen? Ik heb ook niet zo veel tijd, maar ik hou wel van lange games, hoef ik ook niet steeds aan nieuwe controls te wennen 🙂
@Anoniem-3533: mwah denk dat daar de meningen over verdeeld zijn hahaha maar goed
@Anoniem-5569: dat hoop ik ook
Beide games stappen af van het vaste far cry formule. Ben benieuwd geef het voordeel van de twijfel. Misschien dat ze zelf ook in zien dat het misschien anders moet. Moet toch ergens beginnen. Zien het tegen die tijd wel wat het word.
Mijn mening, het voelt een beetje alsof ubisoft een fabriek is geworden die formules gebruikt om geld te verdienen. Begrijp mij niet verkeerd, uiteraard proberen te geld te verdienen. Maar ze doen niks nieuws meer en het voelt een beetje zielloos en voorzichtig. Maar dit gevoel heb ik niet alleen bij ubisoft
Dat er een tijdslimiet aan zit, is niet echt denderend.
@Anoniem-1656: Ik moest lachen… volgens mij wordt er letterlijk uitgelegd dat ze het anders gaan doen…. “Beide games zouden van de vaste Far Cry-formule afstappen.”
@MacBlade: ik denk dat hij juist bedoeld dat de zeikertjes die altijd zeiken dat Ubisoft altijd een Copy paste doet, nu gaan lopen zeiken dat wat Ubisoft nu van plan is met Far Cry, niks te maken heeft met wat Far Cry is.
Blackbird overeenkomst met Elden Ring: Nightreign
Hoop dat er ooit nog wat met (R6 Siege) Outbreak wordt gedaan
@Anoniem-1656: Ik zal mijn eerste post even wat verduidelijking geven. Ik vind dat mensen zeiken op Ubisoft. Doen ze eindelijk iets anders met hun IPs is het nog steeds niet goed.
Saaie meuk die Far Cry reeks, eigenlijk alleen van deel 1 genoten en van deel 3, de rest kon me niet boeien. Wellicht deel 7 dan als het iets compleet anders dan de typische gameplay gaat worden.
Een tijdslimiet geven lijkt me nu niet echt een goed idee. Hiermee moet je dus door de game ‘rushen’ en kan je het exploreren van de wereld wel vergeten. Het wordt dus een pure actiegame, omdat je aan tijd gebonden bent en dus zo snel mogelijk je missies wil volbrengen, anders is de tijd voorbij.
@Anoniem-3864: Misschien maken ze het optioneel. Er is verder nog niet veel bekend, en of dit gerucht geheel op waarheid berust, is ook nog maar afwachten.
@Anoniem-930:
Zo moest je het ook wel bedoeld hebben anders spreek je jezelf aardig tegen in dat bericht haha
Welke kant kunnen ze nog op gaan dan? Want downhill gingen ze al
@Anoniem-4886: En dan is deel 1 niet eens ontwikkeld door Ubisoft maar door Crytek, Crysis games zijn de successors van Far Cry 1.
Als ze er dan zo graag andere games van willen maken, waarom dan uitbrengen onder de naam Far Cry? Maak gewoon een nieuwe franchise, hadden ze met de latere AC games ook moeten doen, die hebben ook weinig gemeen meer met de eerste delen.
Far cry reboot ben benieuwd. Deel 6 was echt verschrikkelijk slecht vond ik.
@7th-son: Het kan alleen maar beter gaan. Niet zo negatief.
@Anoniem-2035: Far Cry 5 & 6 waren om te huilen. Ik zie liever een goede remaster van Far Cry 2
@Anoniem-658: zeg dat nou niet te hard kerel…
@7th-son: Dit dus. Het is Ubisoft dus verwachtingen laag houden…………..
Ik heb me goed vermaakt met FC6 . Ik hou wel van die zelfde formule. Jungle, strand, Grafisch altijd mooi. Speelt lekker…
@coola tja lezen…nu moest ik om mezelf lachen…
@Anoniem-6615:
sommige mensen moeten altijd wat te zeiken hebben.
Om aandacht te krijgen.
Hopelijk nu wel met een fatsoenlijke coop. En niet dat je maar als lul de behanger erbij loopt en in de buurt van elkaar moet blijven.
Een farcry in een beetje fallout 76 gamestijl (dus niet kwa uiterlijk) zou ik ook zeer tof vinden. Beetje in een dedicated server ieder zijn eigen verhaal maken.
Ik speel games voor mijn plezier ! Ik ga geen game spelen met een time limiet !
Het veranderen van een grote titel is bij Ubisoft regelmatig zeer negatief uitgevallen. Laten we hopen dat het deze keer niet weer verprutsen…
In Far Cry is het just fijn om alles te ontdekken en rond te struinen. Tijdlimieten maken de essentie van het spel dood.
Waarom altijd “verschillende”?
Ben benieuwd