Nieuwe beelden The Last Guardian vrijgegeven plus een interview met Fumito Ueda

blank
Roy Wijkstra

the_last_guardian

IGN had de eer om als één van de eerste en weinige ter wereld aan de slag te mogen met The Last Guardian, waarbij nieuwe beelden van de game zijn vrijgegeven. Het voelt haast een beetje bijzonder om überhaupt over deze game iets nieuws te kunnen melden, aangezien het zo ontzettend lang stil is geweest rondom deze titel. Het begon ooit allemaal met een spectaculaire aankondiging op de E3 in 2009, waarna het een lange tijd stil bleef.

Nu, bijna zeven jaar later, gaat de game dan toch eindelijk verschijnen en dus druppelt er steeds meer informatie binnen. De game verschijnt niet meer op de PS3, maar komt uit op de PS4 waardoor de bijzondere wereld veel meer tot zijn recht komt dan oorspronkelijk mogelijk zou zijn.

Hieronder vind je een interview met de creative director van de game, Fumito Ueda, alsook enkele nieuwe screenshots van de game. Ben je benieuwd hoe de speelsessie van IGN beviel? Dan kun je hier hun preview teruglezen.

Screenshots

  1. 185.11.180.xxx's avatar

    Gisteren kwam dit al op Reddit en Twitter voorbij, beetje oud nieuws als je mij vraagt

    0
  2. 83.81.98.xxx's avatar

    @185.11.180.xxx: Wat wil je ermee zeggen?

    0
  3. 83.81.98.xxx's avatar

    @185.11.180.xxx: Nieuws van gister vind jij oud nieuws?? Niet iedereen zit op elke site te zoeken naar “nieuw” nieuws. Sommige mensen komen alleen naar deze site of doen andere dingen zoals werken etc. Dus voor hun is het geen oud nieuws. Als je er al vanaf weet hoef je er niet op te klikken.

    0
  4. User  avatar
    159 XP

    @185.11.180.xxx:

    Dat jij zelf niet moe wordt van je comments….
    Lees het gewoon niet, of zoek een andere app of site om je nieuws op te zoeken.

    Waardeer het gewoon dat er sites/apps zijn die gamers willen informeren…

    Fijn weekend

    0
  5. User  avatar
    1514 XP

    @83.81.98.xxx: @83.81.98.xxx: En er zijn ook mensen zoals ik die werken en toch elke dag op de hoogte zijn van nieuw nieuws dus met anderen woorden mensen die teveel met nieuw nieuws bezig zijn zijn werkloos of doen niks anders dan game nieuws checken klink klare onzin!

    0
  6. User  avatar
    1514 XP

    @185.11.180.xxx: Reddit is een amerikaanse website dus daar is game nieuws 1 dag eerder dan in nl logisch lijkt me qua tijdsverschil.
    Zal ik je 1 ding zeggen weet jij waar zij pas laat zijn met gamenieuws op insidegamer.
    Psx sense daarintegen zijn de snelste game redacteurs van benelux.

    0
  7. User  avatar
    1514 XP

    @ARD_Gaming_NL: Jij ook fijne weekend!

    0
  8. User  avatar
    1514 XP

    Maar weer ff over deze artikel je moet van dit spel houden want ik kijk echt naar het video maar ik krijg geen ene touch met dit spel mijn interesse ligt toch blijkbaar niet in dit spel heb gehoord dat het goed is weet eingelijk niet waarom ach ja ieder zijn smaak denk ik.
    Ik ben een all round gamer dus speel alles ik sta open voor elke game als ie maar goed is ik blijf niet plakken bij een bepaalde franchise.

    0
  9. User  avatar
    2001 XP

    @TreyarchRockzz: Ik geloof niet dat @83.81.98.xxx: enkel impliceert dat mensen anders werkeloos zijn, hij geeft een aantal voorbeelden en sluit zijn opsomming af met een “etc” 😉

    Maar ff ontopic, dit spel staat al 7 jaar lang op m’n verlanglijstje. Dat het niet voor iedereen is is logisch, dat is met alle spellen. De eerdere games van Team ICO (ico en shadow of the colossus) waren pareltjes ondanks dat het niet directe hits waren. Het is voornamelijk geweest door de artstyle, de wijze van story telling d.m.v. emotie i.p.v. dialoog en de immersie in de wereld waarin je je bevind. Het voelt bijna mytisch aan wanneer je zo’n game speelt en ik zelf betrap me erop dat ik dan helemaal verzink in de game. Ongetwijfeld kun je je daar wel in vinden met andere titels, maar ik denk dat het daarom is dat er gamers nog steeds lyrisch over deze titel zijn 🙂

    0
  10. User  avatar
    1514 XP

    @WJayW: Ik denk dat waneer je dit spel echt zelf speelt je de ervaring anders gaat beleven dan als je paar trailer voorbij ziet komen.
    Zoals jij zegt de manier van story telling dat is het nou ik zal dan gewoon deze dan spelen kijken als het mij ook zal pakken qua story.

    0
  11. User  avatar
    2001 XP

    @TreyarchRockzz: Inderdaad, een trailer is enkel een korte impressie van wat fragmenten uit de game, terwijl je deze nog niet volledig kunt plaatsen (qua verhaal of moment wanneer het zich voordoet).
    Ik zal je echter eerder aanraden om toch eerst wat videos te kijken van andere mensen die het spelen (zodra de game uit is) voordat je m koopt…zeker als je er nog niet over uit bent of onbekend bent met deze of eerdere titels van deze ontwikkelaar. Nieuwe games zijn immers gewoon niet goedkoop, en om nou direct 60eu neer te leggen en er later achter te komen dat je het toch niets vond is zonde. (en wil ik ook niet op m’n geweten hebben haha :P)

    0
  12. 217.103.114..xxx's avatar

    Jezus, echt weer zo!n zinloze discussie……. Gewoon on topic blijven mensen…. Zinloos over mensen oordelen is echt kortzichtig!

    0
  13. 205.157.81.xxx's avatar

    Hoop zó dat deze game een dikke parel van een game wordt. Ben en wel aan toe na UT4’s teleurstelling.

    0
  14. User  avatar
    1514 XP

    @WJayW: Ja thanks zal ik dan ff doen.

    0
  15. User  avatar
    1514 XP

    @205.157.81.xxx: OOOh is dat zo wat vondt je zo teleurstellend aan? wil ik wel weten

    0
  16. User  avatar
    127 XP

    Geweldig nieuws!
    Dit spel is volledig gebouwd rond een gigantisch AI gestuurd beest. Dat is waar veel system resources heen gaan. Fumito Ueda is een van de weinige ontwikkelaars die eigenlijk AI vooruit probeert te pushen. Ueda probeert weer een compleet nieuwe unieke ervaring te bereiken, niet grafisch gezien maar art style, atmosphere, AI, emoties. Kan niet wachten.

    0
  17. 87.211.122.xxx's avatar

    @TreyarchRockzz: wat @wjayw zegt ja, ik bedoel niet specifiek dat alleen werkloze mensen alleen op de hoogste zijn van game nieuws. Bedoelde ermee te zeggen dat er mensen zijn die geen tijd hebben om alles te kunnen opzoeken enzo.

    En ik vind dat de heren van psx-sense aardig snel zijn met nieuws posten voor zo een kleine groep, vergeleken met andere sites zoals een ign of gamespot die tientallen mensen hebben die artikels schrijven

    En over het artikel kan niet wachten op dit spel!!
    Schadow of the colossus en ico zullen altijd hoog op me lijst met beste games blijven staan.

    @treyarchrockzz Ik denk dat als je de vorige games van deze developer had gespeeld je interesse in dit spel veel groter zou zijn. Als je geen probleem heb met oudere games spelen, raad ik je aan ze is een keer te spelen via psnow.

    0
  18. User  avatar
    127 XP

    @87.211.122.xxx:

    Zijn voorgangers waren ook geen grote successen maar eerder zeer bijzonder en uniek.
    En ook dat is niet voor iedereen weggelegd, either you hate it or you love it.

    Voor mij in dit geval twee van de meest beste game ervaringen ooit.

    0
  19. User  avatar
    4247 XP

    ik weet niet of ik op deze game zit te wachten. ico was heel leuk dat wel.

    0
  20. User  avatar
    1889 XP

    Gvd net nujij hier..

    OT: zal wel een toppertje worden!!! Zin aan.. hopelijk voor ps5 haha :-p

    0
  21. 83.85.188..xxx's avatar

    @TreyarchRockzz:
    Wat ik vond tegenvallen, zonder al te veel vrij te geven van de game zelf.
    -Gameplay graphics soms een 10+ soms weer een 8.5 a 8.9
    -Verhaal en personages komt nergens in de buurt van TLOU
    -Game is soms erg saai en eentonig, elke keer dat glijden en tal van mummies.
    -Bugs zoals vast komen te zitten onder water enz, en dus dood gaan terwijl ik er zelf niks aan kon doen.
    -Geen momenten zoals in deel 2 en 3 die je blijft onthouden.

    Ze hebben met TLOU voor henzelf de lat zó hoog gelegd dat UT4 daar bij lange na niet overheen komt. Ik heb niet echt genoten van UT4, ik hoop en weet bijna wel zeker dat The Last Guardian dit wel gaat doen. Dit soort games vallen meer in mijn charme.
    Om zo maar een aantal PS games te noemen ICO, Ōkami, TLOU zijn échte parels.. UT4 is dat totaal niet.

    0
  22. User  avatar
    1514 XP

    @87.211.122.xxx: Ah oke nu is het wat helder voor mij bedankt.
    En welk zijn hun oude games dan kan ik ze ff spelen.

    0
  23. User  avatar
    1514 XP

    @83.85.188..xxx: Oh jammer dat je uncharted 4 niet zo leuk vondt.
    Ik kan wel zeggen inderdaad soms viel grafisch wel mooi en sommige scenes minder maar had daar niet zo last van en bugs heb ik nergens gezien gelukkig.
    Het eindbaas vondt ik te makkelijk al speelde ik het op hard vondt wel te makkelijk alleen counteren en aanvallen en knopjes druken en er zaten geen zombie piraten ofzo.
    maar voor de rest heb ik er wel van genoten en vermaak me nu ook met de multiplayer.
    En over the guardian ja ik moet ff de oude games van deze studio maar gaan spelen dan kijken als ik meer interesse toont met the guardian.

    0
  24. 82.176.156.xxx's avatar

    @TreyarchRockzz: Hun oudere games zijn: Shadow of the Colossus en ICO. En dan is ICO het 1ste deel en shadow of the colossus het 2de deel. Zijn zeker de moeite waard vooral shadow of the colossus

    0
  25. 143.176.68.xxx's avatar

    @83.85.188..xxx: Ok, met UT4 bedoel jij dus Uncharted 4. Als je UT4 googled kom je op Unreal Tournament 4 uit. Een beetje verwarrend…
    Je moet je afvragen wat jouw verwachtingen waren van Uncharted 4. Heb je zelf de lat niet te hoog gelegd? Ik heb ‘m pas binnen en heb nu enkel de eerste 5 levels gespeeld en voor mij is het al meer dan ik op had gehoopt! Geweldige game!

    0
  26. 143.176.68.xxx's avatar

    @185.11.180.xxx: BIj jou is het glas waarschijnlijk altijd half leeg in plaats van halfvol… Tjonge tjonge, gisteren op Reddit dus niet meer plaatsen… Is dat jouw mening? En diegenen die niet zo gefortuneerd zijn als jij en het gisteren niet gelezen hebben die moeten maar niet geïnformeerd worden want die zijn een dag te laat! :S

    Relax joh, tof dat jij de tijd en moeite neemt om overal het eerst over geïnformeerd te worden. Ik kom dagelijks hier op PSX-Sense om mij te laten informeren door de geweldige redactie van deze site! Ik beschouw PSX-Sense als de beste in de Benelux. Maar ja, er zijn grotere sites met meer geld en tijdsverschil (USA) die eerder nieuws hebben… Niks mis mee verder… Toch?

    Of…, misschien geniet je stiekem van de aandacht die je hierover krijgt en is dit vanaf het begin jouw drijfveer geweest om jouw opmerking te plaatsen? 😉 Wel, aan aandacht geen tekort! 😀

    EDIT: Mijn nickname is gameXL, (ik weet niet waarom ik soms niet automatisch ben ingelogd)

    0
  27. 77.163.223..xxx's avatar

    @143.176.68.xxx: Mijn verwachtingen van Uncharted 4 waren erg laag. In het begin dacht ik nog van oké het spel is leuker dan ik had verwacht , maar na mate ik vorderde werd ik steeds minder enthousiast en begon ik me soms zelfs te irriteren.
    Mijn verwachtingen waren ook dat de “speelbare graphics” stand blijven houden, maar nee die waren soms héél erg mooi en soms ook weer oke.

    0
  28. 37.220.35.xxx's avatar

    @143.176.68.xxx:
    Wha ha ha PSX sense de beste van de benelux ? OMG laat met aub niet zo lachen. Jullie noemen ze ook allemaal game redacteurs, zitten ze op kantoor hebben ze een echte redactie ? nee zijn allemaal game nerds die achter een pc een lul verhaal zitten te schrijven, de laatste roddels, verwachtingen bla bla verhalen

    met alle RESPECT voor Lennard want dat is de beste hier kwa verhalen maken en game info. Die wil ik niet te kort doen! Waarom ben jij ooit met deze zooi mensen in zee gegaan man, je had PSfocus moeten blijven!

    Maar jullie moeten eens wat meer tijd besteden aan het maken van items. Net zoals op Tweakers, daar maken ze echt een heel mooi verhaal, uitgebreide info, video’s ect. Als je dat vergelijkt met deze kinder meuk, Rob Geus van Smaak politie zegt ook al Man man man man 🙂

    0

Meer The Last Guardian

Meer

The Last Guardian VR ontvangt nieuwe PS4 Pro screenshots

The Last Guardian VR werd vol trots aangekondigd gedurende de openingspresentatie van PlayStation Experience. Het meest bijzondere hieraan is dat de ervaring gratis zal zijn. Sterker nog, je hebt de game zelf niet eens nodig om de VR-ervar...

blank

Roy Wijkstra

Sony kondigt gratis The Last Guardian VR-ervaring aan

The Last Guardian verscheen eind vorig jaar nadat het een zeer lange tijd in ontwikkeling is geweest. Fumito Ueda werkt inmiddels aan een nieuwe game, maar Sony is nog niet klaar met Trico getuige een VR-aankondiging rondom de game. Tijden...

blank

Lennard Verhage

The Last Guardian krijgt prijsverlaging

The Last Guardian verscheen begin december vorig jaar en zoals je in onze review hebt kunnen lezen, is het een prachtige game geworden. Deze game was tot voor kort voor de gewone adviesprijs van €69.99 verkrijgbaar, maar Sony heeft een a...

blank

Lennard Verhage

The Last Guardian ontvangt update 1.03

The Last Guardian heeft een nieuwe update ontvangen. Het betreft hier update 1.03 die als omschrijving “Various other improvements and fixes have also been made” heeft gekregen. Daar worden we natuurlijk niet veel wijzer van en...

blank

Lennard Verhage

The Last Guardian ontvangt mooie accolade trailer

The Last Guardian ligt na een lange ontwikkelperiode sinds vorige week in de winkels en het was het wachten waard. Om dat extra onder de aandacht te brengen, heeft Sony een nieuwe ‘accolade’ trailer uitgebracht. De korte traile...

blank

Vikash Somai