Razer heeft tijdens de gamescom 2018 in Keulen, Duitsland, aangekondigd met twee nieuwe Raiju-controllers te gaan komen. De vorige Raiju controller viel bij ons destijds niet heel goed in de smaak. We misten vooral de draadloze connectiviteit en mechanische buttons als druktoetsen was flink wennen.
Met de Raiju Ultimate PS4 controller gaat Razer gelukkig het één en ander veranderen. Zo is deze controller nu wel draadloos te gebruiken. Heb je dus niet zoveel interesse in die minimale input-lag bij het gebruik van een kabel en kies je liever voor gemak? Dan is deze optie er nu gelukkig.
Daarbij komt ook nog de Raiju Tournament Controller kijken, welke iets minder uitgebreide functionaliteiten kent dan de Ultimate-controller. Deze richt zich volgens Razer meer op de essentie van een pro-controller en bevat bijvoorbeeld geen bedieningspaneel. Deze controller is dan ook specifiek gericht op e-sporters en soortgelijk.
Jammer genoeg zitten er nog wel beperkingen aan de draadloze connectiviteit. Zo kun je de 3,5mm audiopoort niet gebruiken in draadloze modus, iets wat met de gewone DualShock 4 wel kan.
De Raiju Ultimate zal verkrijgbaar zijn voor een adviesprijs van €199,99 en de Tournament Edition voor €149,99.
Raiju Ultimate: De modulaire Raiju Ultimate beschikt over bekabelde en draadloze connectiviteit, een ergonomische vorm en een groot aantal aanpassings- en verlichtingsmogelijkheden. Daarnaast zijn de analoge sticks en D-pad verwisselbaar.
Raiju Ultimate eigenschappen:
- Bekabelde en draadloze verbinding
- 4 multifunctionele knoppen
- Mecha-Tactile driehoekje, rondje, kruisje en vierkantje knoppen
- Aangestuurd via Razer Chroma
- Trigger stops voor snel schieten
- 3,5 mm audiopoort voor stereogeluidsuitgang en microfooningang (bekabelde modus)
- Bedieningspaneel
- Verwisselbare analoge sticks en D-pad
- Draagtas
- Afneembare 3 m gevlochten kabel met micro-USB-aansluiting
- Grootte: 106 mm (lengte) x 155 mm (breedte) x 66 mm (hoogte)
- Gewicht (zonder kabel): 352 gram
Raiju Tournament Edition eigenschappen:
- Bekabelde en draadloze verbinding
- 4 multifunctionele knoppen
- Mecha-Tactile driehoekje, rondje, kruisje en vierkantje knoppen
- Trigger stops voor snel schieten
- 3,5 mm audiopoort voor stereogeluidsuitgang en microfooningang (bekabelde modus)
- Afneembare 2 m gevlochten kabel met micro-USB-aansluiting
- Grootte: 104 mm (lengte) x 159,4 mm (breedte) x 65,6 mm (hoogte)
- Gewicht (zonder kabel): 322 gram
Ziet er goed uit
Wat een enorm bedrag voor een controller welke wat extra’s heeft. Maargoed, het blijft een Razer product…
Ziet er mooi uit maar om te spelen heb heb ik men vragen bij deze controller .
Heb de nacon gekocht was van 100 en zoveel voor 62 euro. Vind dat die joysticks te ver uit elkaar zitten. En die knoppen zijn echt te hard. En bekabeld pffff gelukkig heb ik niet de volle pot betaald
200honderd eurooo dammm is mooi maar duur
Enige wat me tegen houd is dat het niet draadloos is te gebruiken met de audiojack.
@True RPGGamer: lezen?
3,5 mm jack alleen bruikbaar als de controller is aangesloten? Hmm no thanks
De Tournament ziet er beter uit, de Ultimate is veel te druk met die kinderlijke regenbooglichtjes.
De Ultimate heeft wel weer een betere indeling, die stickjes zo ver uit elkaar bij de Tournament is gewoon dom, maar mogelijk wel ideaal voor non-gamers zoals Xdoos-fans.
@83.83.6..xxx: Misschien jij beter lezen?
@True RPGGamer: goeie edit hoor NSB’er
@83.83.6..xxx: Grappig dat je het nodigt vind om me NSB’er te noemen, terwijl je zelf niet goed leest. Zeer triest dit weer.
even lomp dan die van xbox , en een xbox like controller voor ps4 komt bij mij niet in huis
@62.205.107..xxx: zo is dat..
Kost wat, maar de Razer Raiju speelt geweldig en ik speel er echt veel beter mee.
@True RPGGamer: het weer is anders prima.
Ik heb de vorige versie. Die is echt geweldig. Het voelt eigenlijk als valsspelen in online shooters…. 🙂
Lomp ding zeg
@20style [20]: Ik heb anders geen problemen met die controller.
De prijs van de Raiju vind ik véél te duur.
Voor de XboxOne heb ik voor een paar jaar terug de pro controller gekocht voor €120, had ik dit niet gedaan ‘dan had ik net zo goed mijn XboxOne in de container kunnen gooien’ wat een k*t standaard controller heeft de XboxOne.
@159.46.196.xxx: is die echt zo goed die pro voor x1? vind de standaard toch nog beter dan die nacon die ik had gekocht. Die joysticks zijn niet zo ver uit mekaar van de x1x, niet de originele x1 die sucken
mooi man 200€ payen dikke schijt aan input lag