De Switch OLED dock bevat een Realtek ‘4K UDH multimedia SoC’

Hoewel we de Nintendo Switch OLED een fantastische machine vinden, bevat het nieuwe stukje hardware niet de performance upgrade waar veel mensen op hadden gehoopt. Desondanks hebben een aantal techneuten de hoop niet opgegeven en hebben ze de dock van Nintendo’s nieuwste hybride open gemaakt

Wat blijkt is misschien geen verrassing, maar de Switch OLED dock lijkt wel degelijk in staat te zijn om een 4K/60fps signaal door te voeren middels de ‘4K UHD multimedia SoC’ van Realtek die in het stukje plastic verwerkt zit. Content creator KawlunDram laat in een bericht op Twitter uitgebreid weten wat de bevindingen zijn.

KawlunDram zegt tevens dat Nintendo specifiek voor de OLED dock een ‘update dock firmware’ functionaliteit heeft toegevoegd, hoewel er nog geen updates zijn uitgebracht. Is Nintendo dan toch bezig met een sterkere Switch die eventueel een output van 4K aan kan? We zullen het mettertijd wel merken, hoewel we waarschijnlijk voorlopig niet op een aankondiging van Nintendo hoeven te wachten.

  1. User  avatar
    585 XP

    Goh, het is ten slotte alweer 3 dagen geleden sinds we het laatste nieuws over de 4k functionaliteit hebben gehad.

    0
  2. Anoniem-1490's avatar

    Was toch allang bekend?

    0
  3. User  avatar
    13155 XP

    @Brave Fencer Musashi: moet toch wat blijven schrijven in komkommer tijd?

    0
  4. Anoniem-7383's avatar

    Standaard onderdeel, kost geen drol.

    0
  5. Anoniem-1198's avatar

    De oude past toch ook in deze dock, en mocht en nog een new pro Switch komen, dan zal die er ook wel in passen. Heb zelf het Monster Hunter model en speel altijd in dock mode met pro controller.

    0
  6. Anoniem-5387's avatar

    @Anoniem-1490: Ja dacht op 4 oktober al.

    0