
Er gaan al even geruchten rond dat Sony PlayStation bezig is met een handheld console. Volgens de laatste geruchten zou dit platform in 2028 moeten verschijnen en momenteel intern bekend staan onder codenaam ‘Jupiter’.
Het zou een ‘low-power gaming SoC project’ zijn dat beschikt over een 2nm chip ontwikkeld door AMD die gefabriceerd zou worden met behulp van Samsungs SF2P-proces. Op dit moment is de deal echter nog niet rond, want Sony, Samsung en AMD zouden er momenteel naar kijken.
Naar verluidt zou de massa productie niet voor 2028 van start gaan. Dit heeft deels te maken met dat de SF2P pas in 2026 functioneel wordt volgens de laatste Samsung roadmap.

Serieus, who cares? Na hoe ze de Vita hebben behandeld zit niemand behalve blinde fanboys hier op te wachten. Dat schip is al gezonken en die Portal vind ik al helemaal een epische faal.
Oh ja, omdat MS heeft aangekondigd met een handheld aan te komen, moet Sony het ook weer doen nadat de Vita volledig in de steek gelaten was. Het is zo sneu allemaal bij Sony momenteel.
Handhelds zijn k*t. Allemaal 🙂
@Anoniem-8451: Denk persoonlijk meer dat Sony denkt te kunnen competen met de Nintendo Switch 2, maar inderdaad dat schip is al gevaren en gezonken na de Vita en vooral als dit jaren na de Switch 2 launcht. Ik hoef hem persoonlijk niet.
De tyfus, veelte laat joh, hahahah. Doorwerken daaraan!
363 Days Until Grand Theft Auto VI
@Anoniem-4079: Hoi puber. Lol.
Sony kennende gaat deze vroeger komen maar zijn ze nu een hype aan het opbouwen zodat de release als een verassing komt
@Anoniem-4079: Ja natuurlijk. Die hele fanbase bestaat uit blinde fanboys kerel zo zijn er na 5 jaar nog steeds alleen maar ps4 games en een handje vol current gen titels.
Sony faalt ook weer keihard met Marathon maar daar hoor je op deze website niks over terwijl overal anders ze flink onder vuur liggen. Zo zie je dat hier vooral blinde fanboys aan het werk zijn.
Feiten accepteren is hard voor Sony gamers.
@Anoniem-4049: Oh oke daarom is een handheld uit 2017 beter dan Playstation 4 en 5. Ja man allemaal kut!
Sony is uitstekend bezig.
Dat merk je altijd aan de frequentie waarin schuimbekkende xbox fanboys hier hun frustraties tentoonstellen.
@Anoniem-8451: Haha. Volgens mij had Sony na de release van de Portal al een handheld aangekondigd. En is juist Xbox er pas daarna mee gekomen.
Fail.
@Anoniem-4079: De Portal doet het zo goed dat deze nauwelijks verkrijgbaar was en nog steeds schaars is..
En als de Portal en de volgende handheld gaat vergelijken men de Vita snap je er al helemaal niets van. Portal en handheld kunnen gewoon mee liften op games voor de PS en hebben geen aparte spellen etc nodig.
Dom gezwets telkens hier.
@Draconus: FOUT! De geruchten van een Xbox handheld in ontwikkeling bij MS zijn er al van VOOR de release van de Poortal, maar het is duidelijk dat de ontwikkeling daarvan lang op zich laat wachten. Dat is ook waarom MS met die ASUS handheld ondertussen gaat komen.
EPISCHE FAAL fanboy!
Ja, blinde sony fanboy hier, day 1 purchase.
@Anoniem-8451: gozer. PlayStation was dit A al langer van bekend. B Sony heeft eerdere handhelds gehad.
Weet je wie niet? Microsoft Xbox.
Dus wie doet wie nou na-apen?
En dag hé.
@Anoniem-8451: De geruchten dat Sony met en handheld zou komen, is er al enkele jaren hoor. Beetje erbij blijven he.
@Draconus: Precies, die xbox fanboys hebben sowieso een beetje een verwarring en teleurstelling die ze moeten verwerken. Het is wel lasti voor ze om hun kop uit de reet van Xbox te halen.
Meh..
Switch 2 ftw, die supporten hun producten tenminste.
@Anoniem-5239: game watchs waren er al voor xbox.
Zo wat bedoel je nu echt ye zeggen.
@Alucard2025: hier ook.
Gelukkig hebben we nu dat text to speech.
@Anoniem-5239: Volgende keer even googlen voor je double down gaat en dus 2 x episch faalt.
@Anoniem-7384: Al deze afgunst bevestigd alleen maar dat het Sony voor de wind gaat. Dat doet vast veel pijn.
@Anoniem-1824: Sorry maar dit is weer zo’n reactie die dus nergens op slaat.
Alles wat op de console kan, kan ook op de Portal en handheld. Hoe zie je het voor je dat dat problemen met ondersteuning op gaat leveren?
Ja. Misschien moet je extra betalen om het op een ander apparaat te kunnen spellen. Dat zou echt schandalig zijn ;).
@Anoniem-952: “Oh oke daarom is een handheld uit 2017 beter dan Playstation 4 en 5”
Grapjas.
Ik, als die hard Sony playstation fan vanaf het eerste uur ,kijkt hier wel naar uit, beter later dan nooit.
@Anoniem-4079:
Ik wil wel een Vita 2 waar dan ook al mijn Vita 1 games in kunnen. Zowel de psp als de Vita zijn geweldige apparaten.
Even nog een paar jaartjes remasters uitmelken voor PS5 en daarna vol gaan voor de handheld, waar ook de meeste toekomst in zit.
Voor de rest verwacht ik dat Sony meer gaat inzetten voor PC ondersteuning.
Nee, dit mag Sony ook lekker cancellen. Ik hoef die handheld rotzooi niet en Sony gaat het zeker weer vern**ken zoals met de Vita en de Portal.
@Anoniem-4079: Dat dacht men van de Portal ook.
@Anoniem-4079: dat jij de portal een epische faal vindt prima maar de cijfers zeggen toch anders poppedoes