Tencent wil de grootste aandeelhouder worden van Ubisoft


Als we de afgelopen jaren wat hebben geleerd is het wel dat grote bedrijven binnen de gamesindustrie zomaar opgeslokt kunnen worden door nóg grotere bedrijven. We refereren in deze natuurlijk naar Microsoft, die zo maar even Bethesda wist in te lijven en er nu ook alles aan doet om Activision-Blizzard erbij te krijgen. Tencent heeft nu zijn zinnen gezet op Ubisoft.

Vooralsnog wil Tencent niet heel Ubisoft hebben, maar ze zijn wel degelijk geïnteresseerd in meer aandelen. Sterker nog, volgens Reuters willen ze dé grootste aandeelhouder worden. Waar ze deze aandelen vandaan willen toveren? Bij de familie Guillemot, die tot op heden nog altijd de grootste aandeelhouders zijn met 15% belang in het bedrijf. Of de oprichters van het bedrijf deze positie zomaar willen opgeven is nog maar de vraag.

Yves Guillemot heeft eerder aangegeven open te staan voor een goed overnamebod, maar of hij ook zal zwichten voor een minderheidsbelang is iets wat de toekomst zal moeten uitwijzen.

  1. Anoniem-4920's avatar

    Liever niet.

    0
  2. Anoniem-4518's avatar

    Ja zeker doen dan kan Microsoft er niet mee lopen gaan .

    0
  3. Anoniem-3941's avatar

    @Anoniem-4518: veel liever dat dan de Chinese Tencent. Focus zal dan zeker voor een deel schuiven naar mobile

    0
  4. Anoniem-2775's avatar

    @Anoniem-3941:

    Precies.

    0
  5. Anoniem-4546's avatar

    @Anoniem-3941: Aja dan Microsoft alles exclusief houden en veel mensen uitsluiten nee laat deze Chinees dat maar overnemen.

    0
  6. Anoniem-9699's avatar

    Mensen die zich nog druk maken om Ubisoft. Dat bedrijf is al lang de weg kwijt. Hun games is het zelfde verhaal. En hun IP’s ook al. Dusja nu nog de grootste aandeelhouder veranderen & het plaatje is compleet.

    0
  7. Anoniem-7298's avatar

    Tencent zal hoe dan ook Ubisoft overnemen.

    0
  8. Anoniem-5874's avatar

    @Anoniem-4546: alsof dat anders is dan PS. Boeit me niet of Sony of Microsoft het overneemt. Zolang het maar geen Tencent is

    0
  9. Anoniem-174's avatar

    Liever niet, maar beter dan dat Microsoft die in de handen heeft…

    0
  10. Anoniem-3377's avatar

    Hopelijk neemt Microsoft deze over zodra de Activision deal rond is. Maar het lijkt dat Tencent snel aan het dringen is.

    0
  11. User  avatar
    521 XP

    Sony eerst en nu de fans bibberen voor microsoft gekke tijden leven we toch in.

    0
  12. User  avatar
    13155 XP

    @Anoniem-4546: je kan een xbox kopen en of pc spelen?
    Uitsluiten doe je alleen zelf he.

    0
  13. User  avatar
    13155 XP

    @Anoniem-9699: helaas verkopen ze nog als een tierelier!!

    0
  14. Anoniem-2539's avatar

    @Anoniem-3377: MS moet helemaal niets meer kopen

    0
  15. Anoniem-7176's avatar

    Hopelijk doet MS hier iets aan.

    0