Sony heeft begin deze week bekendgemaakt dat het aantal verscheepte PlayStation 5 consoles eind maart 2024 op 59.2 miljoen exemplaren stond. Op basis van het vrijgegeven rapport weten we dat er zo’n 4.5 miljoen consoles zijn verscheept in het afgelopen kwartaal.
Analist Daniel Ahmad is op X in de vrijgegeven cijfers gedoken en stelt dat de PlayStation 5 bijna vijf keer meer verscheept werd dan de Xbox Series X|S. Hoewel Microsoft geen exacte aantallen prijsgeeft, zijn er schattingen waarop de analist zich baseert. Die geven aan dat de console van Microsoft in het vorige kwartaal zo’n 900.000 keer verscheept werd.
Met andere woorden: Sony had al een voorsprong en die lijkt per kwartaal enorm toe te nemen. Sony heeft in de eerste maanden van dit jaar verschillende exclusives uitgebracht, maar Microsoft heeft daarentegen voor de rest van het jaar nog aardig wat in de pijplijn zitten. Of dit een effect zal hebben op de verkopen van de consoles zal moeten blijken.


Xbox is e-waste gooi de stekker eruit Consoles van M$ verkoopt gewoon niet PlayStation zeker wel” ze gaan even hard als een switch beiden 20M + per jaar 😉
🙂
@Anoniem-4048: doe eens normaal man
duhh
Dit kan heel desastreus uitpakken voor de industrie, nu die 100+ miljarden investeringen van Microsoft zich niet lijken uit te betalen. Ik voorzie nog meer ontslagrondes, lagere kwaliteit games en geannuleerde projecten als dit verschil door blijft gaan.
De Xbox laten verdwijnen zou helemaal niet zo’n goed nieuws zijn voor de console markt. Dus ik hoop dat Xbox nog iets verzint om toch te blijven bestaan in de console markt.
@Smaakmaker: Denk er hetzelfde over. Er moet gewoon concurrentie blijven tussen xbox en playstation.
@Anoniem-8361: het is klaar met de Xbox console. Er is geen concurrentie meer. Die strijd is allang gestreden.
Het is prima als zij als uitgever doorgaan zoals sega of atari. Wellicht met een streamingskastje voor gamepass (zoals Google met hun Chromecast/ Google tv). Maar verder… Stop aub met consoles en richt je op de software zodat er nog kosten kunnen worden terugverdiend
@Anoniem-8361: Zeker. Want dat houd Sony scherp. Nintendo focust zich toch meer op hun eigen doelgroep.
@Anoniem-8481: Als het gedaan was met Xbox dan waren er niet naar schatting 900.000 verscheept.
Minder verscheept dan PS wil niet zeggen dat het dan gedaan is met Xbox.
Overigens verdienen beide partijen al bijna niets op de verkoop van consoles.
Volgende consoles zullen zeker weer vertegenwoordigd worden door MS en Sony.
Nintendo lacht zich kapot en blijft gewoon zichzelf. Sony mist ook visie en heel concreet: geen grote titels. Als Xbox ermee kapt, is dat voor PlayStation geen goed nieuws.
Wat hier niet bij vermeld is dat ze minder hebben verkocht dan de PS4 rond dezelfde tijd en dat een groot deel van het succes komt door hun games op PC te verkopen…
Het lijkt er dus op dat consoles het sowieso steeds slechter doen, in beide kampen
@Anoniem-8481: Wat zit jij nou weer voor onzin te praten man er zijn nog altijd 25 miljoen verkochte Series X en S en miljoenen meer die nog op de Xbox One spelen net zoals er nog veel meer Ps4 dan 5 gebruikers zijn.
Er is geen strijd gestreden ze zijn gewoon niet even populair als de Ps5 er is altijd een nummer 1 en 2.
Of gaat samsung nu ook verdwijnen volgens jou? Apple en Iphone zijn inmiddels miljoenen meer verkocht en zijn nu marktleider op smartphone gebied. Zoals gezegd een nummer 1 en 2 het is nog lang niet zo erg als het Wii U tijdperk en Nintendo is daar ook van terug gekomen.
Kondig maar eens aan hoeveel meer Nintendo Switch verkocht zijn tegenover de PS5 dan is het lachen snel afgelopen en zal de console uit 2017 ver uit de best verkochte zijn dat is al jaren zo!
@Anoniem-4048: M$? Kleuter.
@Anoniem-4048: Dit laat playsense uiteraard wel staan maar alles anti xbox geen problemen mee
@Anoniem-2352: Hoe kortzichtig kan je zijn als je Nintendo Switch vergelijkt met de huidige consoles? Is de helft goedkoper en de graphics zijn beginnende last gen kwaliteit. Dus nee, je hebt geen punt….
@Anoniem-4048: dat is ook nooit hun doel geweest, kwa verkopen zullen ze het altijd afleggen tov Sony. Ze willen gamepass zo breed mogelijk uitzetten.
@Anoniem-3218: De ps4 had ook niet te maken met gigantische chiptekorten. Dat scheelt ook wel een hoop verkopen.
Hier dromen we dat SEGA een comeback maakt If NEO GEO..
Toch wel mijn favoriete merken in het verleden.
In Microsoft heb ik weining vertrouwen in maar Sony en Nintendo beginnen toch minder te worden.
Switcht 2 to volgend jaar wachten en dan maar ps4 kracht hebben.
Nintendo daar ga je het niet mee redden.
Want nog meer Mario?
@Anoniem-2352: afegelopen financiële jaar heeft switch 15,7 miljoen consoles verkocht… ps5 nu 4,5 miljoen afgelopen kwartaal. Je kan het zomaar mis hebben.
Ot: Ik denk dat de geruchten van het stoppen van Xbox console en het uitbrengen van Xbox spellen op PlayStation meespeeld bij de mindere verkoop van Xbox consoles
@Anoniem-2352: lol switch lig straks 7 jaar in de winkel.
@Anoniem-6867: PS4 kracht is geen enkel probleem voor de Switch. Dat maakt Nintendo gamers weinig uit, dat hebben we wel gezien met de verkoop cijfers van de Switch. Het gaat vooral om goede/leuke en goed geoptimaliseerde games.
@Anoniem-57: Doe zelf normaal die console is dood
@X_boi: Ps5 Verkoopt even veel console in een jaar als een switch doe even een rekensom. 😉
Geen een consoller kan tegen playstation op playstation wint en komt allijd als winnaar uit
@Anoniem-8361: de is geen concurrentie met die aantallen
@Anoniem-3879: Heb je de bron wel bekeken? Die chiptekorten waren alleen in het begin tijdens corona, daar zie je ook duidelijk dat ze ver achterliepen vergeleken met PS4. Daarna heeft het de PS4 net aan in kunnen halen maar ondertussen lopen ze alweer achter qua verkopen
@Anoniem-1544: Nee hoor Nintendo is toch echt wel de nummer 1 in sales en software
@Anoniem-576: Altijd doen alsof het M$ is maar tegelijkertijd wel op een For the Payers spelen en 50 euro voor remakes betalen.
Microsoft spendeert MILJOENEN om bedrijven te kopen zoals Activision om die games naar gamepass te brengen daar kan Sony alleen maar van dromen dus voor je een $ erbij zet moet je eens kijken naar wat jou heilige god allemaal doet zoals medewerkers voor kerst ontslaan en bungie ontmantelen en vijandig overnemen.
Zelf heb ik ook bijgedragen aan dit statistische gegeven, gezien ik een paar maanden terug ook mijn playstation heb verkocht.
@Anoniem-4398: ja duhhh
Snap het fanboy gelach van de PS5 figuren hier niet helemaal. Meeste MP games tegenwoordig zijn toch crossplay en boeit toch niet zoveel op welk platform je speel tegenwoordig.
Daarnaast met de COD en Sea of Thieves krijgen ze genoeg geld van PS5 spelers in het laatje.
900.000 stuks per kwartaal is echt wel erg slecht. Tjonge.
Nou ik moet zeggen dat beetje klaar ben met Microsoft en xbox ze maken de belofte niet waar kunnen waar kunnen maken maken waar ik ben geen fan boy maar dit toch egt te ver ik vind momenteel de beste keuze is de ps5 en steam deck doet ook goed
Gelukkig heeft Microsoft Bethesda gekocht. Kunnen ze binnenkort die studio ook sluiten in verband met slechte Xbox verkoop cijfers
@X_boi: Jij hebt duidelijk The Witcher niet op de Switch gespeeld….
@Anoniem-4405: mwah ze verkopen toch goed?
Feit dat ze een andere doelgroep en dus markt hebben wilt niet zeggen dat ze het niet goed doen?
@Anoniem-3879: de ps4 had ook gewoon betere titels dan de ps5.
Hoe pijnlijk dat ook is om te zeggen.
Hoeveel games zijn er nu uitgekomen die wel niet cross gen zijn?
@Anoniem-6867: Switch 2 komt niet met ps4 kracht helaas dat is niet de markt waar zij zich op richten maar zou het wel willen!
@Anoniem-1544: zeg nou is geen rare dingen!!
@Anoniem-1354: je snapt dat de tekorten pas erna worden weggewerkt?
of denk je dat mensen in een keer genoeg hadden?
Plus mensen hebben tijdens corona ook een klap financieel gekregen dan maak je andere keuzes gap!
@Anoniem-3861: hahahha zit xbox met je aan de kerst tafel of zo?
Of ben je vergeten wat zij recent hebben gedaan?
Geen enkel bedrijf is er voor de medewerkers of heb je dat nog niet door?
@Anoniem-9019: niet erg hehe als je er niet meer mee speelt en het geld niet kan missen begrijpen we dat/.