Ondanks dat ‘vita’ het Latijnse woord voor ‘leven’ is, was de PlayStation Vita niet echt een lang leven beschoren. Deze handheld console van Sony faalde en Shuhei Yoshida, die zo’n 30 jaar bij Sony PlayStation heeft gewerkt, reflecteert nu op dat falen. In een interview met Kinda Funny Games is hij openhartig over waar hij denkt dat de PlayStation Vita fouten maakte.
Hij begint met te zeggen dat er ‘verschillende redenen zijn’ waarom de Vita niet slaagde. Ten eerste: de geheugenkaartjes. Mensen moesten (te veel) extra geld uitgeven aan deze dingen en dat bracht een slechte reputatie met zich mee.
“Several technical choices we as a company made [weren’t] really good ones, One of which was the dedicated proprietary memory cards — that was a mistake. People had to spend more money to get the memory cards.”
Daarnaast haalt hij ook het te dure (en misschien onnodige) touch paneel op de achterkant van het apparaat én het OLED-scherm aan. Dé grootste reden voor het falen van het apparaat was (volgens hem) echter de gebrekkige ondersteuning van Sony zelf. De PlayStation Vita had namelijk niet genoeg first-party exclusieve games, omdat Sony de middelen niet had om zich tegelijk te focussen op de PS3, PS4 en PS Vita.
“[PS Studios] had to decide which teams to work on which [platform], and we didn’t have that big a talent pool to be able to support two different platforms. And of course, [home] console is the biggest platform; we had to support PS3 and the launch of PS4. Really we had to stop many projects on Vita because we didn’t have teams to make PS4 games.”
Het blijft jammer hoe het is afgelopen met het apparaat, maar hopelijk leert Sony uit hun fouten. In datzelfde interview praat Yoshida overigens ook over het ontbreken van een nieuwe Bloodborne.
Blijft voor mij en voor velen een van de coolste, mooiste handhelds. Dit was best wel ahead of its time. Speel er nog regelmatig op!
@Romeetje: dit dus!
Prachtige handheld en speel ook nog regelmatig. Soul Sacrifice blijft erg tof en hoop dat hier (ooit) een remake ofzo van komt.
Maat de Vita was… nee… IS een pracht apparaat!
Van de geheugen kaartjes vind ik altijd een slap argument, ja dat het die reputatie gekregen heeft wel, maar in de tijd dat er in JP een 64gb Geheugenkaart kwam, heb ik die geimporteerd voor minder dan een 64gb micro sd toen de tijd. Plus de geheugenkaarten waren nagenoeg gelijk aan de microsd’s qua prijs toen ze op de markt kwamen. Dat sony door het falen van het apparaat de prijs nooit heeft laten mee dalen waar de microsd’s wel goedkoper werden, ja dat was wel een probleem. Vele mensen die een jaar of 1-2 na release een vita haalden, en die toen over de geheugenkaarten begonnen die duur waren. Maargoed, als de vita wel een success was, en sony de geheugenkaarten liet meedalen, net als de microsd’s deden, dan was het geheugenkaart argument uberhaupt niet eens een ding geweest.
Ik geef het zelf vooral de schuld aan de support van sony zelf indd, plus de opkomst van de smartphone destijds, de 3DS was ook een stuk minder successvol dan nintendo gehoopt had, de PSP (vorige gen, weet ik) heeft zelfs meer verkocht dan de 3DS, terwijl nintendo normaal koning is in de handheld markt, en qua verkopen voorblijft daarin, op alle merken en alle handheld gens.
Zo zonde van dat mooie stukje hardware.
‘Dé grootste reden voor het falen van het apparaat was (volgens hem) echter de gebrekkige ondersteuning van Sony zelf’
Precies dat, Sony heeft in deze keihard gefaald.
@Romeetje: Dat is toch echt de Ds / 3DS of de Psp. De Vita was zoals die vent zelf al zegt niet het juiste apparaat met de juiste functies die mensen toen zochten.
Als we de laatste geruchten moeten geloven komt er sneller dan we denken een nieuwe handheld van Sony en het lijkt erop dat het een verdomd sterk apparaat gaat worden.
Heb de mijne nog altijd + een reserve moest de eerste het ooit begeven.
Gebrek aan support ja , maar vooral de opkomst van de smartphone denk ik.
De meeste mensen geven niet om kwaliteit , nog hardware ,noch software.
Als het maar goedkoop is.
Blijft een top apparaat om emulators te draaien
Ik heb genoten van de PSP maar de Vita heeft mij nooit over gehaald om aan te schaffen. Voornamelijk door het gebrek aan games
Ja die touchscreen op de achterkant was totaal overbodig. En zo te lezen wat is daar dus flink op kunnen besparen. Jammer! Het is een heel mooi apparaat.
@Anoniem-2504: Soms gebruiken ze nieuwe technologie om te laten zien dat ze verder zijn. Net als bij de ps3 welke six axis motion control had. Volgens mij heeft nog nooit iemand daar echt gebruik van gemaakt, het was meer een hindernis dan een toevoeging. Alsnog blijft de Vita een heel mooi apparaat met een super strak design.
Nog steeds heel blij met mn Vita en PSTV.
Zojuist een nieuwe game FF7 begonnen op de Vita
Wat is er falen aan dan? Het enige wat eraan faalde is dat Playstation er zelf weinig mee deed. Toen Playstation ermee stopte en men de PS Vita kon jailbreaken en homebrew erop kan spelen is ie 200% interessanter geworden. Retrogames erop, psp spellen erop, ported pc spellen erop, homebrew games erop, Playstation had er zoiets moois van kunnen maken, maar ze hebben zelf gefaald.
@Anoniem-2504: mee eens. Ik had liever een L2 en R2 knop en eventueel een L3 en R3 knop in plaats van touchscreen.
@Anoniem-4912: zeg dan niks. Hij zegt letterlijk dat voor hem de vita dat was. Hoe wil jij hem dan corrigeren? Ken je die gozer beter dan dat hij zichzelf kent ofzo man man man sommige reageerders ook.
Voor mij ook goede.herrinerimen aan de vita. Heb veel gta online gespeeld in de auto met hotspot aan. Werkte perfect toen.
Ik koop sowieso nooit meer wat van Sony. Ze hebben het te vaak verknipt en dat touchpad op de achterkant was ook compleet ruk.
Het wordt de Nintendo Switch 2 voor mij! DOEI SONY!
De enige reden is Sony zelf heeft er voor gezorgd dat het apparaat een korte leven had, in een vroeg stadium hadden ze het apparaat al gedumpt.
Nog steeds een geweldig apparaat. Heb thuis nog 1 origine wifi/gps model,1 nieuw in doos wifi model en een geloof ik een JP? slim model.
@Anoniem-5801: Ik vind het wel hilarisch, een apparaat dat naar het leven vernoemd is een snelle dood te geven. F*ck Sony en f*ck die losers by KFG, niks funny aan!
Ik heb de Vita zelf gehad, en vond het een geweldig apparaat. Helaas werkten mijn ogen niet echt mee. Ik moest een goede leesbril hebben om op het kleine scherm te kijken. En dan nog werd ik moe van het getuur. Maar de games waren geweldig, zoals Killzone, GOW en Little big Planet.
Ik heb twee Vita’s waar ik regelmatig op speel. Een is nog in orginele staat de ander met de henkaku mod. En met een PS Vita incl. mod gaat er een geheel nieuwe wereld open. Modders komen zelfs met opties en aanpassingen waar zelfs Sony niet aan heeft gedacht