De Amerikaanse uitgever Acclaim ging meer dan 20 jaar geleden failliet, de kans is dus best reëel dat de naam geen belletje meer doet rinkelen bij jou. De uitgever was voornamelijk actief in de jaren ’90 en bracht toen heel wat games uit die gebaseerd waren op allerlei populaire IP’s. Back to the Future, Terminator, The Simpsons… Geïnteresseerden kunnen de volledige lijst eens nalezen via deze link, maar in 2004 sloot de uitgever dus de deuren.
Na enkele decennia van stilte, keert Acclaim nu echter terug! Alex Josef (de man die enkele jaren geleden de indie-studio Graffiti Games stichtte) zal de nieuwe CEO worden van Acclaim en hij heeft er zin in! Bij Insider Gaming staat het volgende statement te lezen:
“It’s an absolute honor and pleasure to be leading the charge in bringing Acclaim back to the forefront of the games industry,”
Er zijn nog geen specifieke games aangekondigd, maar deze comeback kan hopelijk enkele leuke nieuwe games opleveren in de (nabije) toekomst!


Aah ja nostalgie. Wat leuk dat het weer terugkomt als uitgever.
@Anoniem-3965: is er een optie om ingelogd te blijven? Ik kijk via Chrome op een telefoon. Voorheen altijd wel maar sinds de vernieuwde site reageer ik vaak anoniem en moet ik me iedere keer opnieuw aanmelden.
Ben benieuwd waarmee ze komen dan.
@TommyNL: Waarom zie ik zulke vragen steeds vaker terug komen in de comments. Er is letterlijk een contact page voor dit soort shit.
En uiteraard van mortal kombat 2 in 1993 !!!
Damn! Nostalgie
Ik zou wel onder een steen hebben geslapen.
Maar Acclaim was destijds net zo groot als Capcom.
Nooit geweten dat ze failliet zijn gegaan en dat al 20 jaar terug (schaam).
Turok hebben ze toch ook gemaakt ?
Ah ja Acclaim vooral ook bekend van de velen schandalen voordat ze failliet gingen. Maar in de jaren 90 waren ze behoorlijk succesvol nooits gedacht dat ze een comeback zouden maken.
Vet