Eerder dit jaar doken er berichten op dat Microsoft verschillende plannen zou hebben voor een Xbox handheld. Zo zou er dit jaar een handheld uitkomen die in samenwerking met ASUS gemaakt wordt en daarnaast zou er aan een handheld gewerkt worden die rondom de volgende generatie Xbox zou moeten verschijnen.
Deze first-party handheld zou gepland staan voor 2027, maar Windows Central meldt nu dat Microsoft deze plannen op een zijspoor zou hebben gezet. Het bedrijf zou nu de prioriteit leggen bij het optimaliseren van de Windows 11 gaming performance en dan in het bijzonder voor apparaten zoals Project Keenan, de handheld die samen met ASUS gemaakt wordt.
“Microsoft still wants to build its own Xbox handheld in the future, but Microsoft has decided to prioritize its teams to improve Windows 11 gaming performance, specifically for devices like the ASUS partner device Project Keenan.
We understand that Kennan is targeting a launch for later this year. The hardware side is essentially finished, but there’s a significant effort between the Xbox and Windows teams to improve the experience on the software side.”
Gezien die handheld nog dit jaar moet verschijnen, lijkt het voornamelijk een tijdelijke verschuiving in focus te zijn. Nu alle aandacht op Windows 11 en zodra het platform van ASUS is verschenen, zal de aandacht vast teruggaan naar de first-party handheld. Of de beoogde release van 2027 dan nog steeds realistisch is, is momenteel gissen.


Ik ben alleen echt benieuwd of de geruchten rond de xbox klopt m.b.t volledig steam support/library
Want dat zal ik voor het eerst in mijn 42 jarige bestaan een overstap maken naar xbox 🙂
Ik hoop echt dat het waar gaat zijn. Gewoon een lekker gaming/pc console waar ik echt alle games op kan spelen.. kut first party gejank altijd ennnn pc only games 🙁
@Redrum83: Xbox was altijd het betere platform zeker als het aankomt op shooters controllers en ui.
Dit zou de Xbox natuurlijk snel op nummer 1 zetten maar realistisch gezien zal Sony dan snel volgen met Steam support. Ze blijven nooit lang achter als een ander bedrijf succes maakt dat zie je wel aan de handheld geruchten nadat ze Vita en diens eigenaren lieten vallen!
Gewoon een standaard Asus met een Xbox logo en Xbox software ipv windows
@Anoniem-5844: controllers en ui
Grapje zeker…? Na mijn mening de slechte d-pad en interface ooit op een console.
Haha ze zijn ook zo veranderlijk als de pest bij Microsoft he.
Leek me sowieso een vrij kansloos project. Slechts een klein % van de gebruikers koopt een handheld voor erbij. En ze hebben nou eenmaal niet veel gebruikers.
Wanneer komt eigenlijk het beloofde Windows 12 uit?
@Anoniem-5844: Sony zal dat nooit doen. Die is veelste veel afhankelijk van de verkopen uit de ps store.
@Anoniem-5844:
Betere platform kwa UI kan ik nog in meegaan. Shooters en controllers dus niet.
Vooral controller stukje.
Want shooters? ik zou niet weten welke?
Als PS met steam komt blijf ik PS
1 = voor de controller
2= voor de games en stats die ik allemaal heb
3= mijn rl maten spelen ps. All is het met de crossplay allemaal steeds minder relevant.
Side note:
1 daarvan overleden en hem in mijn friendslist nog zien.. donno geeft mooie herinneringen.
Maar als steam op xbox komt zal ik die zeker de weten halen
De vetste exclusives blijven toch nog een langere tijd exclusief.
@PvdW90: kan zeker wel denk je dat M$ geen cent pakt of een bepaald bedrag van Steam wilt per maand niets gratis , en 100% support gaat de niet games zullen erg lelijk ogen , op een Steam Deck valt dit nog mee door het kleine scherm rek de boel uit en je wordt de niet blij van ,
Als het om Windows gaat, eerst zien en dan geloven qua performance . Die handheld met Asus is gewoon een ROG Ally.
Mensen die denken dat hier full steam op komt zullen zichzelf moeten teleurstellen. Valve heeft zijn eigen OS en store. Het laat alleen maar zien dat mensen een handheld alleen kopen als er iets van Steam op staat. Dus MS is hierbij teveel afhankelijk van hun, voor de verkopen. Mensen realiseren dus niet echt wat ze hier zeggen. Schijnbaar hangt het succes af van of er steam op zit. Daarbij zijn er al genoeg andere beter handhelds, waar je onderhand hetzelfde op kan. Ik koop liever een handheld met SteamOS, die nu al beter presteert, dan dat ik moet gaan wachten tot MS hun OS heeft geoptimaliseerd, waar ze zelfs met W1 issues mee hebben.
En Sony verslaan hiermee, hoe dan? Ze concurreren met handhelds niet met een console. Leuk voor erbij, maar niet voor als main op een schermpje te staren.
@Anoniem-5844: Maar Xbox maakt geen succes of heeft geen succes lol. Sony heeft al meerdere handhelds op de markt gebracht in tegenstelling tot Xbox, dus wie zou wie hier volgen?
Het feit is dat Sony daadwerkelijk
Met iets van hunzelf komt, MS moet meeliften en is afhankelijk van andere bedrijven.
@Anoniem-5844: “Xbox was altijd het betere platform” na dit wist ik al dat er een hoop onzin zou volgen.
Best een logische zet. Eerst de OS testen en fixen op een ander toestel. Dat zal een hoop kosten besparen wanneer ze die gebruiken voor een eigen handheld