
Hoewel er geruchten rondgaan over de volgende generatie consoles en we van Microsoft en Sony weten dat ze ermee bezig zijn, zal het nog een lange tijd duren totdat er echt concrete aankondigingen gedaan zullen worden.
Desalniettemin is Microsoft min of meer begonnen met het afsluiten van de huidige generatie, waarna ze de focus volledig op de volgende generatie zullen leggen, alsook additionele platformen. Dit blijkt uit de woorden van Carl Ledbetter, Partner Head of Design bij Xbox, op LinkedIn.
Hij stelt dat ze de reis met de Xbox Series X|S gaan afronden. Dit vanuit het perspectief dat ze qua hardware wel op een punt zijn waar ze willen zijn. Nu betekent dat niet dat Microsoft de ondersteuning direct laat vallen, het platform moet immers nog wel een paar jaar mee.
“As we wrap up this journey with the Xbox Series X and Series S, the mission behind these consoles echoes everything I’ve learned over 30 years — to create technology that’s powerful, purposeful, and beautifully integrated into people’s lives.
Xbox is about fun and playing games. The console, the controller, the headset, all of the devices become a reflection of the people who make them, but more importantly, of the people who choose to purchase and use them. These products matter to people.
In designing them we often refer to their expression as “Intelligent Geometry”. Products that are based in pure geometric form, and evoke an impression of precision, craft and intelligence that will empower people to play and connect with others.”
Met de ROG Xbox Ally in aantocht, de cloud ontwikkelingen en uitbreidingen naar bijvoorbeeld tv’s, is Microsoft al langere tijd bezig om hun horizon te verbreden en met dit bericht lijkt het erop dat ze nu echt alle focus daarop gaan leggen, evenals de volgende generatie.

@Anoniem-2770: mwah moet zeggen dat de meeste games op de switch mij niet meer aantrekken.
Ik snap wel dat het voor een bepaalde doelgroep is.
@Anoniem-4328: 4,50 per maand daar ga je al.
Als er meer van zulke mensen zijn die dit hebben hoe gaan ze het bekostigen dan?
Is gamepass voor de NORMALE prijs nog steeds zo voordelig voor je?
En wat jij zegt over de games op de xbox hebben iets meer miljoenen mensen op de ps5.
Als xbox zo lekker ging qua sales waarom zijn alle cijfers minder en komen ze hier ZELF voor uit?
@Anoniem-8298: deel zeker je mening maar denk dat je met een ps plus of streaming ps now abbo ook goed zit qua games.
dus als je ze dan naast elkaar neer legt is lastig te vergelijken.
Het ligt er maybe ook deels aan met welke game sje bent opgegroeid.
DAT play station nu te kort schiet met de echte bangers geef ik je wel gelijk in trouwens
@Anoniem-3049: uitstel van executie moppie!
Leer je nog wel!
@Anoniem-5633: denk dat je mis zit hoor.
wat ik zag was verschil 200 dollar tussen de duurste en de goedkoopste zeg maar niet 500.
We moeten even voor zekerheid wachten op de officiële prijs maar feit dat we het nu nog niet weten zegt in mijn ogen genoeg.
@Anoniem-4818: had je iets beter je research moeten doen!!
@Anoniem-5441: tjah ze zullen rond die tijd wel weer een mooi praatje houden, dure woorden en weet ik wat om de prijs te rechtvaardigen.
minimaal 700/800 euro mogen we neer leggen discloos.
ALS het wel goedkoper is ben ik erg onder de indruk van hun nieuwe strategie maar de ps5 pro heeft mij al doen besluiten dat het hem niet waard is.
Daar ga je dan met je xdoos, gelukkig hebben we de foto”s nog!
@Bass: Maar Sony is te groot voor ze. Dat kunnen ze niet veroorloven. En Sony laat zich echt niet opkopen, sterker nog, de Japanse overheid heeft een speciale wet waardoor het onmogelijk wordt om als buitenlands bedrijf een Japans bedrijf te kopen.
@Anoniem-909:
Xbox wordt op PC echt mega veel gebruikt haha? Vooral omdat gamepass een van de meest high value abonnementen ooit is
Is heel duidelijk ze moeten mee met de trend draagbare consoles daarom dat ze Asus aan spreken anders gaat dat niet op korte tijd Asus zorgt voor de consoles xbox voor software en platform en dan leggen ze hun logo erop na dat over gaan naar tv dan is alleen app controler en abonnement en dan zijn ze de goedkoopste vervulling van vraag en aanbod
De cope hier van de fanboys is groot. Is dit uithuilen omdat je nauwelijks een game hebt gezien op die witte doos met tussentijdse upgrade en 2 prijs verhogingen? , de gebruikelijke ongegronde blinde haat tegen iets wat je niet echt kan uitleggen maar t klinkt stoer? Of omdat je exclusives er aan gaan? Want het is zo tof dat jij een game kan spelen die andere gamers niet kunnen spelen? Is dat het? Misschien moet je eens gaan praten met iemand.
3x zoveel consoles verkopen en nog geen 30% meer omzet draaien is niet bepaald indrukwekkend. En met alle cancels en mismanagement flaters bij Sony, 500M voor een game die een week online stond, 3,6Miljard voor een studio die zichzelf gebloat heeft voor Sony het aankocht, plus alle andere gecancelde games. 7 Xbox games die pertinent in de top 10 best verkochte games op je platform staan en de rest is third party, terwijl je platform bekend staat om de “geweldige exclusives” die niemand koopt. 80M ps5 en je verkoopt 10M Spiderman 2. Game of the year Astrobot 1,5M copies sold. Stellar Blade 1M copies sold. FF16 in de ps exclusive tijd 3M copies sold. De gemiddelde Xbox gebruiker heeft meer games in zn library dan de Playstation user. En de gebruikers met 100+ en 200+ games zijn aanzienlijk hoger op de Xbox series s/x dan op de ps 4 en ps 5. Ondanks gamepass. Met ruim 37M abonnees is het dus niet zo vreemd dat ook Sony heeft aangekondigd aan de aandeelhouders een stuk van die taart te willen eten en 30% op te strijken van hun games door direct te publishen ipv dat Steam het opstrijkt wanneer de volgende console generatie toegang heeft tot vrijwel elke online gamestore inclusief Steam. Dat kan natuurlijk elke domme boer bedenken. Behalve Fanboys. Die zijn zo dense als een betonblok. Tot zover de data voor nu. Als ik je langer met cijfers om je oren moet slaan hoef je het maar te vragen. Ik doe het graag voor je.
Lekker even doorsparen en bouw een pc. De tijd van consoles en console exclusivity is voorbij (goddank).
Hoe minder spelers op de gameconsole markt hoe minder keuze. En weinig competitie. Meer spelers is beter voor de consument.
Zolang ze consoles blijven maken hopelijk wel met disc blijf ik maar ook vele andere dat kopen kan mij echt niet schelen of er voldoende games voor zijn of uberhaupt games.. ik vindt gewoon mooi zo’n apparaat te bezitten..
@Anoniem-8492: De enige cope is van de Xbox fanbase. Jullie hele merk is naar de knoppen en jullie laten je compleet dirigeren in een ecosysteem van digitale slavernij waar je niks meer bezit.