Met handhelds die de laatste jaren erg in trek zijn, is het niet gek dat Sony kijkt naar een manier om op dat vlak nieuwe mogelijkheden te brengen. We hebben natuurlijk de PlayStation Portal voor de PlayStation 5, maar met de PlayStation 6 zou Sony zelfs een stapje verder willen gaan.
Officieel is er nog niets gecommuniceerd, maar insider en YouTuber Moore’s Law Is Dead komt regelmatig met nieuwe informatie. Zo meldt hij nu in een nieuwe video dat de handheld console voor de PlayStation 6 net zoals de Nintendo Switch 2 in een docking station geplaatst kan worden.
In deze situatie zou de handheld games native kunnen afspelen op een krachtniveau dat hoger is dan de huidige PlayStation 5.
“That’s right everybody, multiple documents directly call out that this thing can be docked, will be docked like the Nintendo Switch 2.”
Verder heeft de insider ook wat specificaties, zo zou het systeem 16 rekenunits van RDNA 5 met 1,20 GHz hebben. Zodra het systeem is aangesloten, zal die snelheid toenemen naar ongeveer 1,65 GHz. Of het klopt is natuurlijk afwachten, dus neem het voor nu met een korrel zout.


Ik zou wel eens willen weten wanneer de ps6 en of een handheld uitkomt, hoeveel geruchten eigenlijk koeienstront zijn geweest. Echt iedereen weet tegenwoordig dingen van spul wat nog niet bekend is gemaakt.
Als het zelfs maar een deel van de huidige games bibliotheek afspeelt, dan wint het al van de ROG ‘Xbox’ Ally.
Dus een handheld die games lokaal kan afspelen met z’n eigen SSD. In handheld modus in HDR, VRR en 1080p. Ik zie dan graag een dock die eigenlijk gewoon een console blijkt te zijn die pas aangaat als de handheld erin zit en dan z’n echte PSS6 kracht laat zien.
Ik zeg, niet slecht
Ik heb mijn twijfels. De switch 2 is niet underpowered omdat nintendo een underpowered console wil verkopen, maar omdat daar de limieten van de draagbare console technologie momenteel zitten.
Een handheld krachtiger dan een base PS5 wordt ontiechelijk duur, ontiechelijk warm als hij aanstaat, of raakt ontiechelijk snel door zijn batterij heen. En dan waarschijnlijk een mix van alle drie.
En ik weet niet hoeveel mensen bereid zijn om 800-1200 euro uit te geven aan een handheld console…
Dit lijkt op “Series S” maar dan zoals het hoort, ook als handheld variant erbij. Ik denk dat het dan ook veel meer geaccepteerd zal worden.
Dat zou fijn zijn van good old Sony. Nice. Hype hype megahyped.
Verzin zelf wat man eerst gamepass en nu een hele console
@Anoniem-9396: PS+ bestond eerder dan Gamepass, en dat 2e wat je uitkraamt snap ik niet.
@Anoniem-3549: In sommige games vind ik de veranderende weersomstandigheden wel toepasselijk en brengt dit iets meer realisme in de game.
@Anoniem-5352: Bij sommige games is dat overbodig. Op een handheld merk je dat ook niet goed. Hopelijk gaat Sony een oledscherm gebruiken.
@Anoniem-5199: Inderdaad! Je krijgt een -1 van een verzuurde Xbox fanboy, maar je zegt wel de waarheid. Het is echt ongelooflijk wat MS met die ROG Ally BS doet.
@Anoniem-9396: Gamepass is juist gekopieerd van PSNOW sukkel. De handeld toch wel.
Ik heb een switch 2 en ik hoef geen playstation troep
Wat wordt het volgende een playstation ds ?
@TrollHunter: Komt omdat het tegenwoordig een marketingstrategie is om dingen te “lekken”. Waardoor de mensen die niks te melden hebben maar wel relevant willen blijven nog gekkere ongefundeerde geruchten de wereld in helpen.
dus het is eigenlijke een Switch van 400 euries maar van sony die PS5 PS4 en PS6 Spellen speelt ik ben beniuewd als die gamecard support gaat hebben maar die gaat zeker niet connecten met PS6 zunne