Tegenwoordig is het vrij duur om een console aan te schaffen en wat niet helpt is dat de prijs alleen maar is toegenomen in plaats van afgenomen deze generatie. Sony heeft daarvoor naar verluidt een oplossing in de pijplijn zitten met betrekking tot de PlayStation 5, waarbij men van plan zou zijn nieuwe consoles met minder opslag aan te gaan bieden.
Maar Sony kijkt ook vooruit. Uit een nieuw bericht van Insider Gaming op basis van anonieme bronnen, blijkt dat Sony de PlayStation 6 vanaf release in de markt wil zetten met een optionele disc drive. Dit deed Sony al met de PlayStation 5 Slim als een hybride oplossing tussen de twee oorspronkelijke launch modellen, maar het plan is om dat nu dus vanaf release gelijk aan te bieden.
Het idee hierachter is om de kosten laag te houden en consumenten de optie tot flexibiliteit te bieden. Spelers kunnen een PlayStation 6 tegen een lagere prijs aanschaffen, waarbij de console digitaal is. Tegelijkertijd zal Sony ook een PlayStation 6 mét disc drive aanbieden en tevens een losse disc drive uitbrengen, zodat consumenten de vrije keuze hebben.
Verder zou Sony het ontwerp van de console simpeler houden dan eerdere consoles. Dit heeft weer invloed op het gewicht en de omvang van het apparaat, dat hierdoor zo eenvoudig mogelijk is wat de kosten verder drukt.
Ditzelfde trucje past Sony al toe op de komende PlayStation 5, want die console zou lichter zijn dan eerdere modellen wat weer in de kosten van het verschepen scheelt. Met andere woorden: Sony is erg bezig met het kijken naar mogelijkheden om de kosten op elk front terug te brengen. Desalniettemin blijft het een gerucht, dus eerst zien en dan geloven.


Dikke prima.
fysiek zoizo maar niks optioneel gewoon keuze of met disc of zonder ik ben van disc
Het voornaamste voor mij is dat niet bespaart wordt op het geluid dat het ding maakt. Dat is voor mij echt killing. Daar zou ik voor bijbetalen.
@Anoniem-9266:
Haha of niet, ik denk soms echt dat die van mij elk moment kan opstijgen.
Lees; ‘wij willen eigenlijk dat iedereen afhankelijk wordt van onze digitale PS store, zodat wij een monopolie krijgen op de prijzen van games. Dit gaan wij bereiken door de weg van geleidelijkheid toe te passen.’
“Verder zou Sony het ontwerp van de console simpeler houden dan eerdere consoles”
Mooi zo. Gewoon een vierkant/rechthoekig kastje is prima.
@Anoniem-5691: Daarom brengen ze dus ook een disc drive uit.
Fysieke games gaan toch verdwijnen uiteindelijk. Deal with it.
@Anoniem-6829: Nee dat doe ik niet, tenzij de prijs van nieuwe AAA games van €70/€80 naar €30/€40 gaat. Tot die tijd koop ik gewoon new AAA games voor €60 met uitzondering voor Fromsoftware soul games €65, omdat ik weet dat ik daar veel tijd in ga steken.
@Anoniem-2476:
Dit. PS5 is echt een gedrocht. (Mijn mening)
Terug naar basic, hoop ook op een OG grey.
@Anoniem-6829:
Gaan nooit verdwijnen net zo dat boardgames en cardsgames ook niet verdwenen zijn.
Deal with it!
Gaan ze op PS6 wel games uitbrengen?
Goed zo! Zo te horen gaat Xbox digital only en dan streaming voor backward compatibility met huidige games (zoals op de Ally). Daar heb ik gewoonweg geen behoefte aan. Ik wil die disc optie behouden zo lang het kan, maar dan moeten die ook wel een volledige speelbare versie bevatten bij launch.
@Anoniem-7924: is dat niet zo goed als hetzelfde?
De voordelen van een ps6 kopen en een drive er bij is dat als je drive stuk is je niet je ps6 helemaal op moet sturen of zelfs vervangen.
Ik ben 100% voor losse componenten!
Prima dat ze de optie houden het er los bij te kopen.
Ik ga in ieder geval voor de digital only versie. De diskdrive van mijn ps5 is nog nooit gebruikt.
@Anoniem-9266: dan gaat er toch wat mis. Heb hem al 5 jaar sinds dat 1. Maakt nooit herrie ongeacht welke game dan ook.
@BK87: De diskdrive bedoel je? De console zelf is echt muisstil in mijn ervaring. En heel eenvoudig schoon te maken ook al heb ik het pas 1 x gedaan.
@Draconus:
Misschien moet ik dat inderdaad eens doen, ben er alleen enigszins huiverig voor dat ik iets verkeerd doe en dat ding kapot maak.
Koop een fysiek spel, kan je eventueel nog verkopen als je het niets aan vind. Hey, wacht dezelfde base-game staat ook op de Playstation store voor 30 euro meer en die kan je niet doorverkopen of inruilen! Goed bedacht, Pony Slaystation!
Voor onze portefeuille bezig?…wees toch niet naíef. Hebben verdomme monopolie op hun veel te dure store en nu gaan ze de scalpers nog wat rijker maken ook. Sony wil de mensen opties geven ….juist ja Sony wil uw centjes ja…net zoals de anderen
@BK87:
Je kunt eigenlijk niets verkeerd doen of kapot maken. Gewoon een youtube filmpje volgen. Die leggen het stap voor stap uit. Scheelt wel echt veel, qua herrie. Plus je hebt nog kans dat ie overhit raakt door al dat stof, is wel goed een keer schoonblazen. Torx 8 schroevendraaiertje kopen en gewoon doen.
Voor mij geen playstation meer.
leuk kijk er naar uit maar eerst ´og ff ps5 game de prijs zou 599-699€ zijn .
@Anoniem-6727:
Ja ideaal, daarom wil ik ook geen versie zonder disc. Mafia the old country bijvoorbeeld. voor 45 gekocht, uitgespeeld en voor 35 weer verkocht. Zo doe ik dat met alle spellen die niet online zijn, zoals AC, spiderman etc..
@Anoniem-7924:
Zoizo?
Ik ben helemaal klaar met die vuile oplichters bij Sony scamstation.
@Anoniem-2185:
Hahahaha
@Anoniem-9266:
Heel simpel te verhelpen! Een disc erin doen, console uitzetten, faceplates eraf, aan de disc-zijde de disc met het aangewezen disc-remove systeem (gaatje waar kruiskop schroevendraaier in moet) de disc verwijderen. Plates er weer opzetten. Aansluiten en hoppa! Weg herrie! Werkt écht!
@Anoniem-4198: Ik wist niet dat 5-jarigen deze site kenden… Knap
@Anoniem-6829:
Er willen net weer meer mensen alles op disc zodat je het bezit. Op voorwaarde dat het op disc staat en niet te downloaden is. Games verdwijnen uit de store, zelfde met filmsstreaming. Ik heb veel dvd’s staan die niemand kent, omdat ze nooit populair waren en dus niet in streaming diensten komen of vervangen door slechte remaster films. Neen disc komt ooit terug zoals de muziekplaat. En steeds meer mensen roepen hier al om.
@Anoniem-9266: dan heb je waarschijnlijk stof in je ps. Kijk ff of youtube he je hem open maakt en stof er uit haalt. Stof je ps om de zoveel tijd ff af. Zet m niet op de grond dat helpt.
Consoles en games zijn best wel goedkoop tegenwoordig. Vroeger betaalde je 950 gulden voor een Console en 130 gulden voor spellen en daar moest je veel langer voor werken dan nu.
Het had wel iets leuks omdat het bijzonderder was als je de nieuwste game had.
@Anoniem-5691: sinds de eerste Xbox uitkwam direct overgestapt vind de controller beter ook de games halo en gears of war grote fan van, vandaag bezit ik de series x want ik ben een zeer grote voorstander van fysieke disc, maar vandaag de dag is het merk Xbox in mijn ogen dood,de ps en Xbox zijn beide goede consoles, maar nu Xbox alleen nog maar online verdergaat staat alle ps bezitters harde tijden te wachten nu is playstation de alleen heerser van de consoles en kunnen ze nu doen en vragen wat ze willen en dat is absoluut geen goede zaak!!!
@Anoniem-9266: meschien je console een keer schoon maken helpt
want toen je hem kocht was ie fluister stil
@BK87: ik heb de launch ps5 maar hoor hem totaal niet als ik hem aanzet, alleen diskdrive een paar seconden maar dat was het
Lol 1 game en de schijf is vol
@Anoniem-742:
Holy moly! Ik heb dit net gedaan en BIZAR!! Hij is weer muisstil! Mijn discdrive maakte echt een enorme herrie en kwam zelfs boven het geluid van mijn blu-rays uit! Wat een verschil!! DANKJEWEL!!!
@Anoniem-9266:
Ik heb een ps5 gekocht een jaar na release en dat ding maakt nooit geluid. Had ik ook met mn ps4. Vriend van mij heeft nog een ps4 pro maar dat ding maakt een geluid alsof je een vliegtuig hoort opstijgen. Snap wat je bedoeld, haha
@Anoniem-4206:
Ja, net zoals op ps5. Dat er kennelijk geen games tussen zitten voor jou is jammer. Nee, ik heb t niet over remasters.
@Anoniem-6829: als disc verdwijnen zou Sony de PlayStation open moeten stellen zodat andere bedrijven ook een app store kunnen beginnen. En weet niet of sony hier op zit te wachten.
@Anoniem-3407: Wat een vergelijking.
Ik zei het al van begin af aan dit.
Sony gaat dan disc games uitbrengen met paar ander game studio’s
En Microsoft ondersteunt het op ps6 voor digitale xbox games .
En Sony doet slim om ps6 losse onderdelen bij verkoop om zo een mega dure ps6 kan maken soor pc maar dan console van Sony zeg maar.
En dan kunnen ze richten op goede playstation games
Ps5 is een soort van test console nieuwe tijdperk van gaming lijkt wel.
@Anoniem-774:
Ja precies net als
Ps2 liep goed met games .
Sony richte op nieuwe technologie met Ps3 nieuw systeem blueRay systeem met vernieuwd cellchip
Vandaar minder games op ps3
Ps4 was juist nieuw systeem iets beter ontwikkeld en meer gericht op games
Ps5 weer nieuw systeem ontwikkelingen nieuwe onderdelen met geheugen kan upgraden en cpu systeem.
Ps6 is dan weer hopelijk meer gericht op games we gaan het zien
Weegt die besparing van €60 nou werkelijk op tegen de meerprijs voor digitale games? Die zijn vaak €30 duurder dan dat je ze op disc kunt krijgen!
@Anoniem-3407: wat een domme vergelijking man! Waar zijn dvd en cd heen dan? Precies WEG door DIGITALE media als Netflix en Spotify. DEAL WITH IT.
@Anoniem-3407: en LP’s
@Anoniem-1177: Raar dat ik ze maandelijks nog koop, speel met verschillwnde mensen online, vanuit het buitenland ook zij kopen games op disc. zwakke reactie van je! Het is niet omdat ze hier moeilijk te vinden zijn, dat het elders zo is. Ik ben tijdje terug naar de stad geweest en zag meer volk tussen games, dvds, cds. Toen ik bestelde wat ik wou laten overkomen had ik het er met de verkoper erover. Ook zij merken dat deze trend weer groeit, net omdat er mensen hun games online al verloren en films. Dat waren zijn woorden. Ik snap trouwens u frustratie niet. Als jij ze liever streamt of uw games online “koopt” zat eigenlijk lenen is want als ze de game verwijderen ben je ze kwijt. Is dat jou zaak. Ik praat genieg met mensen op forums, games en in winkels. Dus ja ik volg deze zaken op.
@Anoniem-1177: Ik dacht ook lang dit ga verdwijnen, maar zelf koop ik ook terug alles op disc en net voor de volgende reden, films online al verloren, want idd zoals anderen hier melde je huurt ze bij netflix en co. Maar je vindt ze moeilijker of toch als je niet weet hoe het moet. In de mediamarkt lijkt dit game over, tot ik naar de verkoper ging en hier omvroeg. blijkbaar hebben ze een nieuw beleid je besteld via hun site en via hun hoofdpunt komt het naar je winkel en ja dit doe ik nu ook zo, hun site trekt op niet veel om de rond te kijken tenzij je 1 bepaalde titel wilt, maar ze hebben zelfs meer dan hun winkel. Ik koop nu ook jaarlijks 15 a 20 blue ray of 4K films, omdat streaming oplichting is. Ik merk wel dat je de trukken moet kennen, maar online vindt je er meer. Zo heb ik al wat titels die je niet in streaming diensten vindt. Zoals vele zeggen je kan je film verliezen. die dat je nu graag ziet en op streaming diensten vindt ben je mss binnen 15 jaar kwijt. wie zeg me dat je harry potter, lord of the rings, enz over 10 a 15 jaar nog vindt? ik heb hier klassiekers in mijn kast die je zelfs niet meer kan streamen en ik geef toe sommige heb ik 2 jaar op gewacht, maar ze geven ze opeens weer uit nieuw en NL ondertiteld. ze komen gewoon in kleinere groep uit. ook CD’s koop ik, heb onlangs 5x cd speler in mijn auto gezet en leer zo liedjes kennen die ik niet ken via multi CD’s. Ik zie ook stilaan dat ze terug komen, al loopt BE en NL vaak achter, net zoals met LPs
@Anoniem-4206:
Ja remake van alle playstation5 games
Op de PS5 heb je grotendeels PS4 spellen en nog steeds komen PS4 spellen uit. De volgende Playstation koop ik voortaan pas 5 jaar nadat het is uitgebracht. Dan is de PS6 ook geüpdatet en krijg je geen halve werk.