
De nieuwe episodische superheldengame Dispatch van AdHoc Studio kent een vliegende start. De superhelden-komedie, die op 22 oktober 2025 verscheen, heeft in slechts tien dagen tijd meer dan één miljoen exemplaren verkocht. De ontwikkelaar deelde het nieuws met een knipoog op social media:
“2 dagen. 80 miljoen verkocht. Dat was leuk geweest. Maar 1 miljoen in 10 dagen? Ook prima.”
Sterke start voor oud-Telltale-team
AdHoc Studio bestaat uit voormalige ontwikkelaars van Telltale Games, bekend van titels als The Walking Dead en The Wolf Among Us. Dispatch combineert die herkenbare verhalende stijl met een flinke dosis satire, humor en morele keuzes. Spelers kruipen in de huid van Robert Robertson (ingesproken door Aaron Paul), een gepensioneerde superheld die nu werkt als dispatcher voor een chaotisch team van ex-schurken.
Elke keuze, van gespreksopties tot tactische missietoewijzingen, beïnvloedt de loop van het verhaal en het lot van de stad. Daarmee blijft de game trouw aan de Telltale-traditie van interactieve storytelling, maar met een luchtigere, absurdistische insteek.
Episodische release tot half november
Bij de lancering werden de eerste twee van in totaal acht afleveringen uitgebracht. De overige delen verschijnen wekelijks, met de finale op 12 november 2025. Dit episodische model houdt spelers betrokken en zorgt voor een constante stroom aan nieuwe content.
Humor, keuzes en herkenbaarheid
Volgens critici en spelers ligt het succes van Dispatch in de combinatie van scherpe humor en emotionele gelaagdheid. De game slaagt erin om het superheldengenre op de hak te nemen zonder zijn personages te reduceren tot karikaturen.
Met de sterke verkoopcijfers en positieve reacties lijkt AdHoc Studio’s eerste project meteen raak te zijn. Als de resterende afleveringen het huidige niveau vasthouden, zou Dispatch zomaar kunnen uitgroeien tot een van de meest verrassende hits van 2025.
