Hello Games heeft update 6.4 uitgebracht voor No Man’s Sky, getiteld The Swarm. De update introduceert een tijdgebonden expeditie rondom een nieuwe vijandelijke dreiging en zet spelers verplicht tegenover elkaar én met elkaar.
Drie teams, één gemeenschappelijk doel
De expeditie verdeelt alle spelers in drie teams, elk gelinkt aan een aspect van de Traveller-ziel: de royal, de sage en de weaver. Teams werken onafhankelijk aan missies, maar de uiteindelijke eindboss, de Hive of Glass, kan alleen worden verslagen wanneer alle teams samen genoeg vooruitgang hebben geboekt. Die progressie is zichtbaar via de bouw van de Prismatic Core in de Space Anomaly.
Opvallend is dat Hello Games dus bewust een competitief element inbouwt dat pas werkt als de gehele gemeenschap meedoet. Het winnende team wordt permanent herdacht in de Space Anomaly.
Nieuwe vijanden en beloningen
De vijanden centraal in deze update zijn wendbare swarmer-schepen en de imposante Hive of Glass, een gigantisch ruimteschip dat laag boven planeten zweeft. Spelers die te dichtbij komen worden aangevallen door een draaiend lasersysteem. Naast ruimtegevechten zijn er ook grondgebonden swarmers te vinden op dissonante planeten.
Deelnemers kunnen de Direwasp-set verdienen: een zesdelig pantsersetje, een jetpack en het Direwasp Disintegrator-geweer, allemaal gemaakt van swarmer-materialen. Bijbehorende posters, vlaggen en titels zijn teamspecifiek.
