Gebruik je eigen naam op het PSN vanaf de launch van de PS4

De lancering van Sony´s nieuwste console komt steeds dichterbij al vinden waarschijnlijk velen van jullie dat de tijd te langzaam gaat. Wij kijken ook erg uit naar de naderende launch en er is al veel informatie naar buiten gekomen over de PlayStation 4, maar Kotaku heeft nog iets nieuws wat betreft jouw identiteit op de console.

Sony bevestigde namelijk tegenover hun dat je bij de lancering ervoor kunt kiezen om naast jouw normale nickname op het PSN ook je eigen echte naam te gebruiken. Dit is geen verplichting dus je kunt kiezen voor wat jij het beste vindt. Dit gaat Microsoft ook doen op hun nieuwe console, de Xbox One, maar dit zal pas na de lancering zijn.

Met deze stap wil Sony een breder publiek aanspreken aangezien sociale platformen als Facebook ook echte namen gebruiken. Het is naar onze mening wel handig, want soms kom je weleens nicknames tegen die amper uit te spreken zijn. Onze vraag is: wat vinden jullie ervan? Blijf jij liever anoniem achter je nickname of maakt het je niet zoveel uit?

  1. User  avatar
    352 XP

    Mijn nickname is al jaren m’n achternaam. Dus heel veel veranderd er niet. Maar vind t wel beter. Ik heb 3 Ricardo’s in m’n vriendenlijst staan. Tis altijd even zoeken wie nou wie is.

    0
  2. 145.50.39.xxx's avatar

    Misschien is dit wel handig voor de kiddies die anders anoniem blijven. Als je achter een alias schuilt dan is het makkelijker NIET jezelf te zijn en andere mensen uit te schelden etc. Onder je eigen naam doe je daar toch wat voorzichtiger mee denk ik.

    Zelf ga ik wel voor eigen naam. Vind het niet erg als mensen dat weten.

    0
  3. User  avatar
    5920 XP

    Ga ik denk ik niet doen. Ik heb geen behoefte aan het feit dat iedereen zomaar mijn naam kan zien. Degenen die mijn naam mogen weten, weten het.

    0
  4. User  avatar
    162 XP

    Heb er geen problemen mee,

    Mijn huidige psn is ook KramerYouri draai het om en je hebt me volledige naam.
    Als het ook handiger word om mensen die je kent te vinden lijkt het me ook handiger, net zoals op FB dat je te zien krijgt welke mensen je misschien kent.

    0
  5. User  avatar
    2001 XP

    Ik zal het bij m’n nickname houden, zie zelf geen toegevoegde waarde om m’n echte naam te gebruiken in spelletjes…dat de optie er is is leuk, maar ik zal er dus geen gebruik van maken.

    0
  6. User  avatar
    1067 XP

    @Coelers:
    Same here. Mijn nickname is al jaren een verbastering van m’n achternaam (rara wat zou dat zijn… 😉 ) en zo zal het ook op de PS4 blijven.

    “aangezien sociale platformen als Facebook ook echte namen gebruiken.”

    Nee hoor, dat hoeft helemaal niet.

    0
  7. jwzzzz's avatar

    Ik ga ps4 niet halen. Je betaalt meer en dan bedoel ik 500a600 euro voor wat betere graphichs. En dan nog gta 5 die kan je niet meer spelen als je ps4 hebt.

    0
  8. User  avatar
    379 XP

    Vind het ook niet zo erg.
    mijn psn naam is ook gewoon mijn achternaam.
    en mijn grootste hobby is dj.
    vandaar Dj_Kramer.
    en als je daar op zoeken gaat kom je vanzelf wel bij djkramer.nl dan weet je ook wie ik ben.
    maar de gewone naam is ook wel leuk 🙂

    0
  9. User  avatar
    1053 XP

    Megafire777 vindt ik nog steeds goed dus waarom niet^^

    0
  10. User  avatar
    1053 XP

    @jwzzzz: dude de ps4 is 400 euro

    0
  11. 83.160.78..xxx's avatar

    Echt niet!! Gewoon mijn nickname.

    0
  12. User  avatar
    260 XP

    Gewoon je Nickname, Anders wordt het niks… dan krijg je jantje de 2990ste

    0
  13. Naam…'s avatar

    @megafire777: ja maar die spellen die je er bij koopt… 70 euries bro, is da nie a little bit to much?

    0
  14. User  avatar
    5920 XP

    Ik zou er overigens geen problemen mee hebben om mijn PSN naam te veranderen.

    0
  15. 86.86.57..xxx's avatar

    @145.50.39.xxx:
    Ben absoluut geen kiddo die niet normaal kan doen online, maar toch voel ik er weinig voor om me echt naam te gebruiken. Mijn psn naam is me bijnaam onder me vrienden, vind ik genoeg. Heb ook geen Facebook want ik schijt op (a)sociale media.

    0
  16. User  avatar
    169 XP

    Ik heb toch nog enkele onduidelijkheden …

    Ben je met dit dan verplicht om voor- en achternaam te gebruiken of schommelt dit?

    En aangezien je je echte naam van je PSN-account kan veranderen, dan kan je eigenlijk ook je echte naam in zeg maar een nieuwe soort gamertag veranderen of zie ik dit verkeerd?

    0
  17. User  avatar
    1053 XP

    @Naam…: heb toch liever de prijs van de ps4 dan de xbox:)
    En spellen blijven gewoon 60 euro hier hoor;)

    0
  18. User  avatar
    1053 XP

    @Gilles: je kan ervoor kiezen om met fb integratie je facebook naam te gebruiken.

    Shuhei had gezegd dat het veranderen van je gamertag voor wat meer moeite zorgt

    0
  19. User  avatar
    530 XP

    Hmm..ik zie het zo gebeuren dat je een of andere bontkraag/Biebert keihard neermaait in CoD en dattie de volgende dag voor je stoep staat.
    Nee, ik pas voor de echte naam optie, ik zie daar met de huidige online gaming cultuur teveel problemen mee.

    0
  20. User  avatar
    169 XP

    @megafire777: Dus het moet altijd via integratie met Facebook?

    0
  21. Naam…'s avatar

    @jwzzzz: ? Waar geef je al dat geld voor uit dan?

    Je koopt de PS4 voor 399euro + 10 euro per ondersteunde PS3- PS4 omzetbare games die je op je PS3 koopt. En GTA is niet eens aangekondigd voor ps4 dus..

    0
  22. Naam…'s avatar

    @Wintermute:

    Precies..

    0
  23. Naam…'s avatar

    @Naam…: wtf man en die games die je wilt kopen zoiezo 500

    0
  24. Naam…'s avatar

    @megafire777: nope spellen zijn 70. Kijk maar bij paar spellen op bol.com

    0
  25. User  avatar
    1053 XP

    @Naam…: koop ze niet online maar in de winkel dus heb gewoon nog 60 euro:D

    0
  26. User  avatar
    9074 XP

    @Naam…: Ik heb nog nooit 70 betaald voor een normale game en dat gaat met de PS4 ook niet gebeuren. Met de PS3 kan ik nog even door maar iets betere graphics….. Ik zou even naar de opticien gaan. 😉

    0
  27. Naam…'s avatar

    @megafire777: dan is het als nog het zelfde kijk maar bij intertoys bartsmit

    0
  28. User  avatar
    9074 XP

    @Naam…: Dan zou ik geen games meer kopen bij bol als ik jou was. 😉

    0
  29. Naam…'s avatar

    @Flaming_Kaiser: gast asjeblieft ga kijken dn bij een site van een winkel. Ik sfeer jouw

    0
  30. Naam…'s avatar

    @Flaming_Kaiser: het is over al zo man ga kijken.

    0
  31. User  avatar
    9074 XP

    Ik hou het bij mijn nickname. Vind ik heel wat leuker klinken als mijn normale naam. En niet iedereen hoeft mijn naam te weten.

    0
  32. User  avatar
    9970 XP

    Als je het kan doen dat alleen vrienden je echte naam kunnen zien, dan wil ik die optie best gebruiken

    0
  33. 188.188.1.xxx's avatar

    het zou pas goed zijn als het eigen virtueel face op de game karakters gezet word het zal profect zijn volgens mij 🙂

    0
  34. 157.193.135..xxx's avatar

    @Vloetje: Je moet wel degelijk je echte naam gebruiken op facebook. Je kan fictieve profielen aanmaken maar dat is tegen de regels.

    0
  35. User  avatar
    1067 XP

    @157.193.135..xxx:

    Sue me 😉

    0
  36. User  avatar
    1793 XP

    Heb er geen problemen mee, maar een pro gamer zie ik echt niet gewoon maar een naam gebruiken ^^

    0
  37. User  avatar
    2210 XP

    Het zou dan via deze manier moeten.
    InGame > Gametag (example: Mausi)
    Volledige naam alleen zichtbaar waneer je iemand in je vriendenlijst heb >PSN HomeButton

    0
  38. User  avatar
    3097 XP

    @Naam…: ik sfeer ik sfeer ik sfeer. Zorg je altijd voor goeie sfeertjes?

    OT: Heb daar ook geen behoeften aan.

    0
  39. 178.118.70..xxx's avatar

    Ik ga men echte naam gebruiken.
    Dan kan iedereen me opzoeken en mijn moeder bezoeken indien gewenst!

    0
  40. User  avatar
    554 XP

    Geen behoefte aan

    0
  41. User  avatar
    1372 XP

    Nou als gamer ben ik eigenlijk echt gewend geraakt aan de naam Bappie-NL. Ik zou er dan ook niet voor kiezen om dit te veranderen naar mijn echte naam. Mensen die mij kennen weten die toch wel. En voor de rest die mij niet bij echte naam kent wil ik dat graag zo houden. 😉

    Ik vind Facebook of PSN wel 2 heel verschillende werelden.

    0
  42. User  avatar
    4682 XP

    Mijn naam komt al voor in mijn nickname, al vanaf dag 1.

    0
  43. User  avatar
    1758 XP

    Moet je eigenlijk dezelfde naam houden als op de Playstation 3?
    Mijn nickname op de Ps3 is namelijk de naam die ik nu heb en op de Ps4 verander ik die naar ScrappyCoCo0

    0