Sony kijkt naar cross-platform play mogelijkheden


Cross-platform play is steeds meer gewoon aan het worden, maar Sony blijft in deze erg achter op de rest. Rocket League en Fortnite zijn twee titels waar cross-platform play gewoon bij mogelijk is, zij het niet dat Sony dat blokkeert.

Eurogamer vroeg op de Gamelab conferentie in Spanje aan Shawn Layden, CEO van Sony Interactive Entertainment America, hoe het nu zit en waarom Sony ogenschijnlijk niet lijkt te luisteren. Sony luistert wel degelijk, maar het is iets complexer dan gewoon voor één game even toepassen, zo legde Layden uit in een korte verklaring.

Tevens gaf hij daarbij hoop, want hij vertelde dat Sony kijkt naar de mogelijkheden om cross-platform play mogelijk te maken. Hij is er zeker van dat Sony met een oplossing gaat komen die begrepen en geaccepteerd zal worden door de community.

“We’re hearing it. We’re looking at a lot of the possibilities. You can imagine that the circumstances around that affect a lot more than just one game. I’m confident we’ll get to a solution which will be understood and accepted by our gaming community, while at the same time supporting our business.”

Dit is de eerste officiële verklaring van Sony die een wat ander beeld schetst. Niets is nog zeker, maar het zou kunnen zijn dat Sony vroeg of laat toch overstag gaat.

  1. 141.135.166..xxx's avatar

    Volgens de makers van rocket league moesten ze gwn op 1 knopje duwen en crossplay zou werken. Zo moeilijk lijkt mij dat niet.

    0
  2. 84.25.211..xxx's avatar

    Van mij hoeft dat niet perse…

    0
  3. 217.103.45.xxx's avatar

    Jammer

    0
  4. User  avatar
    3888 XP

    @141.135.166..xxx: zit meer achter dan enkel een knopje indrukken….

    Geld, servers, hoe om te gaan met games die Online ontmoet maaar geen ps4 hebben…

    0
  5. 31.161.187..xxx's avatar

    Boeiend, speel nooit online meer geef mij maar een vette story.

    0
  6. User  avatar
    7143 XP

    Niet doen ik wil zeker niet tegen die zeikers van MS spelen dan kan ik even goed stoppen er mee .

    0
  7. 185.95.176..xxx's avatar

    Er is een verschil tussen “we kijken naar crossplay mogelijkheden” en “we willen de fortnite account lock oplossen”

    https://tweakers.net/nieuws/140315/sony-werkt-aan-oplossing-voor-blokkeren-fortnite-accounts-op-xbox-en-switch.html

    Zelfde interview, totaal andere conclusie van psx-sense. Ook de quote van de CEO gaat niet eens over crossplay zelf. Nogal uit verband gerukt jullie conclusie psx-sense…

    0
  8. User  avatar
    4028 XP

    For the cross players…

    0
  9. User  avatar
    573 XP

    Laat ze eerst werken aan dat mensen hun psn naam kunnen veranderen duurt allemaal veel te lang

    0
  10. 81.204.35..xxx's avatar

    @185.95.176..xxx: eens maar ook oneens. Aanleiding is inderdaad Fortnite. Maar zoals al in de reactie staat. Het gaat niet alleen over Fortnite.

    Overigens zegt de reactie alleen maar dat ze aan het kijken zijn hoe hiermee om te gaan. Wordt niets gezegd over het echt mogelijk maken van crossplay en/of cross accounts.

    Wat ik onduidelijk vind is of de reactie gaat over crossplay of over gebruik van accounts op andere consoles.

    Eigenlijk als ik de bron lees, is de conclusie van Tweakers te voorbarig. Fortnite wordt als voorbeeld aangehaald maar er wordt niet specifiek gezegd dat het gaat over de accounts. Het account deel is volgens mij wel een beter hangijzer dan crossplay maar in de vraagstelling van Eurogamer komt dit niet specifiek naar voren.

    0
  11. 82.74.254..xxx's avatar

    @Battlemoose: Ik dacht dat dit al kon.

    0
  12. User  avatar
    2316 XP

    Doe het aub niet

    0
  13. User  avatar
    914 XP

    Krijgen we straks als verdien model Playstation ++, met crossplay. Kunnen ze mooi extra geld vragen.

    Voor mij hoeft het ook niet zo.

    0
  14. 84.241.205.xxx's avatar

    @jimke1: stop je er toch lekker mee 🙂 weer een ps zeikerd minder

    0
  15. User  avatar
    739 XP

    Microsoft ruikt achterstand en sony ruikt geld! Laten we realistische kijken naar de feiten, mensen kopen een ps4 voor de exclusives die zijn overgegaan van 360 naar de ps4. Als het nou dan toch alleen doen bij de multiplatform games dan leiden ze geen verlies imo! Voor de exclusives zal je toch 2 consoles meoten hebben of eentje waar je hart naar uitgaat, ik ben playstation fanboy heb de one gehaald voor forza state of decay enzovoort! Die games zijn uitgespeeld en nu hapt dat kreng stof, volgende generatie blijf ik bij 1 console !

    0
  16. 31.161.188.xxx's avatar

    @141.135.166..xxx: zo simpel ligt het niet. Servers moeten gaan samenvoegen en met elkaar kunnen ‘praten’
    Crosplay zou geweldig zijn voor de grote games. Dit heeft niks te maken of je nu fanboy Sony of Ms bent. Op beide Consolles draaien de grote namen zoals COD.. GTA.. NFS etc het zou juist een groot pluspunt zijn als de 2 bekendste Consolles samen gaan werken.

    0
  17. 143.179.13.xxx's avatar

    NIET DOEN! Moeten PS titels gedownscaled als xbox achter loopt en wat krijgen we er dan voor terug? Xboys braak

    0
  18. 88.159.40.xxx's avatar

    @143.179.13.xxx: jij weet echt niet waar je het over hebt of wel?

    0
  19. 85.147.117.xxx's avatar

    @143.179.13.xxx:

    Alsof PS titels cross play zouden gaan.
    Daarnaast heb je echt geen idee waar je het over hebt als je zegt dat de games gedownscaled moeten worden vanwege de XBO. De gewone XBO en de gewone PS4 zijn vrijwel even sterk (of zwak) en de XBO X is 50% krachtiger dan de PS4 Pro.

    0
  20. 92.109.154.xxx's avatar

    Crossplay voor wat. 90 procent heeft een ps4 en maar 10 procent een troep xbox.

    0
  21. 2001:985:c913:1:c061:945a:fb9d:3.xxx's avatar

    Elke game die door Cross-Play ondersteund gaat worden gaat hier de prullenbak in of koop ik niet.

    0
  22. 217.123.225.xxx's avatar

    Sony PS 4 …. For the prayers

    0
  23. 2001:1c05:2c01:6b00:29d7:c8e4:cce9:2.xxx's avatar

    Wow wat zijn mensen hier salty haha. Dus het feit dat sony je epic acount blokkeerd om nog te kunnen gebruiken op een switch, xbox of pc is niet erg? Jullie weten al zeker nooit een epic game te gaan spelen op een ander platform? Persoonlijk vind ik het jammer van sony. Altijd een sympathiek bedrijf geweest maar nu… en over cross platform play: hebben jullie rocket league ook verwijderd omdat je tegen pc mensen kan spelen? Nee want dat kan je met één druk op de knop uit zetten.
    Het enige nadeel voor mij is het feit dat sony zich nu heel anders gedraagt dan bij de aankondiging van de ps4. Nu zij weer op nr.1 staan zijn de goede bedoelingen weer in de prullenbak gegooid. Jammer.
    Microsoft deed overigens precies hetzelfde toen hun ego nog niet beschadigd was. Aan de top draait het toch alleen maar op geld.

    0