PlayStation CEO noemt content belangrijker dan ooit en overweegt studio overnames

Sony Interactive Entertainment is zich momenteel aan het focussen op mogelijke overnames van studio’s om haar first-party aanbod nog verder uit te kunnen breiden. Het bedrijf maakt zich op voor de release van de PlayStation 5 en dat terwijl Google de markt gaat betreden met Stadia. Het wordt daarom een wat andere generatie die nu gaat komen dan dat we voorheen gewend zijn qua gaming. Microsoft en Sony liggen qua plannen voor de console dichter bij elkaar dan ooit en zij focussen zich allebei volledig op de gamer en laten de mogelijkheden eromheen eigenlijk voor wat het is.

Waar Microsoft de Xbox One in het begin positioneerde als verlengstuk van je televisie en all-in-one mediapparaat, ligt de visie van beide bedrijven erg dicht bij elkaar voor de nieuwe generatie. Content, goede hardware en een complete abonnement service is waar de toekomst ligt voor zowel Microsoft als Sony. Beide bedrijven gaan zich ook richten op cloud services en streaming, maar Sony blijft erop hameren dat zij gaan voor de fysiek, digitaal en cloud aanpak zodat ze in alle markten actief zijn.

SIE president en CEO Jim Ryan heeft in een interview met Nikkei al aangegeven dat content erg belangrijk gaat zijn voor de PS5. Hij meldt ook dat er verschillende overnames in de pijplijn zitten van studio’s. Men streeft ernaar om de PlayStation Worldwide Studios operatie uit te breiden, een label waar nu 13 ontwikkelteams onder vallen in Europa, de VS en Japan.

Jim Ryan zegt dat zij dit al 25 jaar doen en het voor nieuwkomers heel lastig zal zijn om zo’n groot productiebedrijf als Sony te kunnen evenaren. Die positie behouden is echter nog belangrijker, vandaar dat men op zoek is naar nieuwe studio’s zodat ze nog meer exclusives aan kunnen gaan bieden.

  1. 89.99.12..xxx's avatar

    BREEK: Sony wijzigt de gratis PS plus games voor juli. De nieuwe games zijn: Detroit Become Human en Horizon Chase Turbo.

    0
  2. User  avatar
    2606 XP

    @89.99.12..xxx: Toevallig een bron?

    0
  3. User  avatar
    2208 XP

    @True RPGGamer: ik zag het ook staan op fb playstation nederland

    0
  4. 84.25.224.xxx's avatar

    @True RPGGamer: Twitteraccount van Playstation Nederland.

    0
  5. User  avatar
    131 XP

    @89.99.12..xxx: klopt las het net op facebook :p

    0
  6. User  avatar
    2606 XP

    @Frenchcorepower: Ooh nice dat is wel relaxed.

    0
  7. User  avatar
    131 XP

    @True RPGGamer: is de deluxe edition zit ook heavy rain bij dus beter als pes 19 imo :p

    0
  8. User  avatar
    2606 XP

    @SkullbreakerNL: Alles is beter dan die voetbal troep XD

    0
  9. User  avatar
    319 XP

    Dan wordt PES 19 voor volgende maand?
    Ik heb dit niet eerder meegemaakt?
    Heb sinds 2015 een PS4 in huis.

    0
  10. User  avatar
    94 XP

    Offtopic ik verwachtte pes maar zie toch echt Detroit become human als plus game. Heb ik iets gemist?!

    0
  11. User  avatar
    94 XP

    @Elstar: ow haha ik had de comments niet gelezen dan is mijn vorige bericht totaal overbodig

    0
  12. User  avatar
    3028 XP

    Sony zou er goed aan doen om bijvoorbeeld From Software over te nemen. De studio produceert al jarenlang sterke titels (hoewel niet mijn type games). Andere studio’s met volop talent zijn bijvoorbeeld Insomniac Games en 4A Games.

    0
  13. User  avatar
    386 XP

    @Faunus: alle insomniac games behalve sunset overdrive zijn toch ps exclusives? Volgens mij wilt Insomniac independent blijven.

    0
  14. 94.211.19..xxx's avatar

    Sony moet zich hard gaan maken voor privacy, als het zich onderscheiden wil van Google en Microsoft.

    0
  15. 82.176.4.xxx's avatar

    I love stadia cheap gaming easy every were you want to game yes thank you jezus

    0
  16. 89.39.107..xxx's avatar

    Revive Zipper Interactive!!! 🙂

    0