Nieuw patent van Sony toont een PlayStation controller met knoppen op de achterkant


Sony heeft enkele dagen geleden een patent laten vastleggen bij de World Intellectual Property Organization (WIPO) voor een nieuwe PlayStation controller, zo heeft Polygon ontdekt. In de database van de organisatie zijn illustraties te vinden die bij het patent horen en die kun je onderaan dit bericht bekijken.

In grote lijnen lijkt het ontwerp van de controller van het nieuwe patent zeer op de DualShock 4 controller, met bijvoorbeeld dezelfde lay-out en de lightbar. Aan de voorkant van de controller is één noemenswaardig verschil te zien, namelijk dat de bekende PlayStation knop ontbreekt.

De achterkant van het nieuwe ontwerp is hetgeen dat het meest opvalt. Daar zijn namelijk twee knoppen te zien, die natuurlijk niet op de DualShock 4 zitten. Volgens de beschrijving die bij het patent hoort, kunnen deze knoppen geprogrammeerd worden om de functies van andere knoppen over te nemen.

Het is onduidelijk wat Sony precies van plan is met het patent. Eerder werd er al een ander patent vastgelegd voor een controller die er toch wel anders uitzag dan die van dit nieuwe patent, dus het is de vraag of er hier een verband is met de PlayStation 5 of niet. Daarnaast is het interessant dat dit patent kort na de aankondiging van de Back Button accessoire voor de DualShock 4 volgt, die ook twee knoppen op de achterkant van die controller toevoegt. Overigens wordt er lang niet altijd iets gedaan met patenten, dus de toekomst moet uitwijzen of Sony de controller van dit nieuwe patent daadwerkelijk gaat uitbrengen.

  1. Anoniem-1977's avatar

    Ik doe mijn broek ook altijd achterstevoren aan…

    0
  2. User  avatar
    2606 XP

    Als ze maar uit te schakelen zijn vind ik het prima

    0
  3. User  avatar
    4028 XP

    Please Sony maak een first party pro controller, zou verdorie eens tijd worden. Knoppen aan de onderkant zijn inmiddels een must voor mij.

    0
  4. User  avatar
    2606 XP

    @Oldskool-NL: Zelf heb ik niks met pro controllers. Maar vind het apart dat sony zelf er nooit mee is gekomen. Omdat er redelijk wat vraag naar is.

    0
  5. Anoniem-5520's avatar

    Het lijkt me vrij logisch. De Dualshock 5 voor de PS5 krijgt ‘back buttons’, maar je kan de Dualshock 4 ook met de PS5 gebruiken. Om de Dualshock 4 ook te voorzien van deze back buttons, zodat je dezelfde functies hebt als de DS5, komt in februari de add-on voor deze controller.

    0
  6. User  avatar
    934 XP

    Werd tijd!

    0
  7. User  avatar
    43 XP

    Lijkt me inderdaad logisch gezien de recente uitbreiding voor de ds4

    0
  8. Anoniem-329's avatar

    Mooi dat er meer knoppen bijkomen. Goed voor vechtspellen, of bv. een fakeshot die je in FIFA wilt doen. Nu heb je soms te maken met lag waardoor je de bal wegschiet ipv een fakeshot of fake pass. 🙂

    0
  9. User  avatar
    4028 XP

    @True RPGGamer: die pro controller van xbox is echt een fantastisch ding maar ik speel te weinig op mn xbox om er 1 te kopen. Daarom hoop ik echt dat ze met een super sexy pro controller komen. Spannend!

    0
  10. User  avatar
    2403 XP

    hoopllijk is die lichtbak weg zo als op de controller van de PS4

    mvg

    0
  11. User  avatar
    16 XP

    Maak inderdaad first party controller met knoppen aan achterzijde! Lekker bezig Sony!!

    0
  12. Anoniem-6881's avatar

    Denk van die instelbare knoppen aangezien ze nu voor de dualshock 4 met een soortgelijke gadget komen.

    0
  13. Anoniem-7855's avatar

    Er mist nog een plaatje.. Er zitten nog 2 knoopjes aan de voorkant.

    0
  14. User  avatar
    1147 XP

    Geen idee hoe het gamed met knoppen aan de achterkant. Heb nu nog het idee het niet nodig te hebben, maar wie weet ooit 😀

    0
  15. User  avatar
    386 XP

    Kris Kross

    0
  16. Anoniem-6553's avatar

    @ps4 ps4: mvg

    0
  17. User  avatar
    1976 XP

    Sony loopt achter met controllers met knoppen aan de achterkant.mooi dat ze dit doen 🙂

    0
  18. Anoniem-422's avatar

    Deze controller heeft 4 new knoppen niet 2. Aan de voorkant zitten nog 2 kleine knoppen.

    0