Preview | Crimson Desert

blank

Preview | Crimson Desert – Op gamescom hebben wij Crimson Desert al kunnen spelen. Niet alleen zag de game er toen prachtig uit, ook hebben we volop genoten van de gameplay. Onlangs bracht PlaySense een bezoek aan het kantoor van Pearl Abyss om opnieuw met de game aan de slag te gaan. In deze versie kregen we de kans om nieuwe elementen te ontdekken, waaronder een spannend baasgevecht waar we jullie meer over zullen vertellen. Daarnaast kregen we een update over de huidige status van de game, want eerlijk gezegd kunnen we niet wachten om de volledige versie te spelen!

Een interessant baasgevecht: Hexe Marie

Op gamescom kregen we de kans om meerdere baasgevechten aan te gaan. Staglord, Reed Devil en Stoneback Queen Crab waren al beschikbaar, maar daar kwam nu een nieuwe vijand bij: Hexe Marie. Bij een oude ruïne stuiten we op een mysterieuze boom, omringd door vuurkorven en kaarsen. In het midden ligt een lichaam dat magische eigenschappen vertoont. Plots verschijnt vrouwe Marie voor onze neus en ze gebruikt het lichaam voor een magische boost. Al snel wordt duidelijk dat ze allesbehalve vriendelijk is en dat wij niet bepaald welkom zijn. Gehuld in een zwerm kraaien heeft deze heks maar één doel: jou een kopje kleiner maken.

Het blijkt een intens gevecht. Hexe Marie kan namelijk extra minions oproepen—samengesteld uit bij elkaar geraapte stenen en potten—die op je afstormen terwijl jij probeert haar schade toe te brengen. Ondertussen vliegen kraaien en paarse vlammen je om de oren, wat zorgt voor een spectaculair visueel schouwspel. De vele particle effects gecombineerd met de massa minions maken het geheel extra indrukwekkend. Met speciale vaardigheden, zoals lange combo’s met snelle hakbewegingen, en goed getimede counters wisten we de heks uiteindelijk aan te pakken.

Bij dit gevecht komen verschillende gameplay mechanieken samen, wat het extra uitdagend maakt. Parry & block vormen natuurlijk de basis, maar ook je pijl en boog spelen een cruciale rol. Een van de speciale aanvallen die je kunt uitvoeren is technisch lastig, maar juist in dit gevecht bijzonder effectief. Door op het juiste moment te springen en je Palm Strike goed te timen (waarover later meer), bouw je momentum op en bereik je extra hoogte. Eenmaal in de lucht kun je een slow-time effect activeren met je boog. Hierdoor krijg je de kans om met R1 meerdere pijlen te locken en af te vuren. Vergelijkbaar met het Dead Eye-effect uit Red Dead Redemption.

blank

De Palm Strike lijkt een essentieel onderdeel van de combat in Crimson Desert. Met deze aanval kun je bepaalde bazen of vijanden tijdelijk uitschakelen, of juist momentum creëren door hoog de lucht in te springen—een soort dubbele sprong. De Palm Strike verbruikt mana, die je ook nodig hebt voor speciale zwaardvaardigheden. Dit zorgt voor een interessante balans in de krachtige acties die je kunt uitvoeren. Tegelijkertijd maakt het de gameplay strategisch: je moet continu afwegen of je je mana offensief inzet voor aanvallen, of juist defensief om jezelf te beschermen.

Er mag nog wat gesleuteld worden

Hoewel de baasgevechten en gameplay zonder twijfel intrigerend zijn, heeft de game nog steeds wat werk nodig. Zoals we op gamescom al merkten, was de intro van de demo wederom een chaotische ervaring. Door de overvloed aan particle effects en het eentonige kleurenpalet was het lastig om het gevecht goed te overzien. Daarnaast voelt het lock-on systeem soms wat eigenwijs aan, waardoor je als speler vooral vastzit aan de dichtstbijzijnde vijanden. Toch weet Crimson Desert op andere vlakken te overtuigen. De wat zwaardere (en misschien iets te clunky) gameplay biedt veel ruimte voor creativiteit. Dit werd vooral duidelijk tijdens de baasgevechten, die uitstekend laten zien hoe veelzijdig het gevechtssysteem kan zijn.

blank

Voorlopige conclusie

Ook in deze demo kregen we een voorproefje van hoe uitgestrekt de wereld van Crimson Desert is. De baasgevechten die we speelden vonden plaats op verschillende locaties, en vanaf elk van deze plekken konden we de andere in de verte zien. Dit smaakt natuurlijk naar meer. Hoewel er op technisch vlak nog wat gesleuteld moet worden, staat de basis van Crimson Desert al sterk. De variatie tussen de baasgevechten is nu al geslaagd te noemen, en toch hebben we slechts het topje van de ijsberg gezien. Nu rest de grote vraag: hoe zal de gameplay zich ontvouwen tijdens het verkennen van de immense open wereld? Wij kunnen in ieder geval niet wachten om daar achter te komen.

  1. User  avatar
    4550 XP

    Als dit allemaal echt perfect gaat uitwerken heb ik mijn nieuwe game geworden waar ik fanatiek enthousiast over ga zijn.

    0
  2. Anoniem-9526's avatar

    Kijk ubisoft , zo maak je een open wereld game !

    0
  3. Anoniem-3141's avatar

    @coola:

    Dat is aan jou wel toevertrouwd. 😉

    0
  4. Anoniem-7798's avatar

    @Anoniem-9526: “Kijk zo maak je open wereld games Ubisoft.”

    Search on YouTube best open wereld games.

    Top 50 best open world games ever

    Van die 50 zijn er 20 van Ubisoft. Onder andere Odyssey, Vahalla en Mirage.

    Ja Ubisoft weet inderdaad geen goede open wereld anders kom je namelijk niet in zulke lijstjes terecht.

    0
  5. Anoniem-8324's avatar

    zijn jullie niet meer dan 7 maanden te laat met deze preview?

    0
  6. Anoniem-3536's avatar

    bdo maar dan single player nee dank genoeg uur in gestort

    0
  7. Anoniem-2622's avatar

    @coola: Perfectie bestaat toch niet…?

    0
  8. Anoniem-4634's avatar

    @Anoniem-7798: hahaha. Is goed man. Dream on.

    0
  9. Anoniem-240's avatar

    @Anoniem-4634: Is de realiteit, Ubisoft games komen vaak voor in lijstjes waar de beste open wereld games in gerangschikt worden.

    0
  10. Anoniem-3422's avatar

    @Anoniem-240: De realiteit is dat het niet goed gaat met Ubisoft. Tencent zit al te wachten om de boel over te nemen.
    Zo goed zullen die open wereld games dus wel niet zijn, anders werden die games wel beter verkocht en zaten ze niet in de problemen.

    0
  11. Anoniem-8735's avatar

    @Anoniem-3422: De realiteit is dat de aandelen van Ubisoft al drie dagen lang stijgen en na 20 maart zullen die aandelen nog verder stijgen. Dus Tencent moet snel zijn anders moeten ze veel geld gaan neerleggen.

    0
  12. Anoniem-2464's avatar

    @Anoniem-8735: Een aandeel Ubisoft was ooit 100 euro waard. Nu 11 euro.
    Gaat inderdaad lekker met Ubisoft. Gewoon je kop in het zand blijven steken.

    0
  13. Anoniem-8985's avatar

    Voor mij is al duidelijk dat ik hier veel lol aan ga beleven. Hopelijk blijft het geheel boeiend genoeg om ook het einde te zien, maar dat is voor mij bij dit soort games eigenlijk geen must. The Witcher 3 heb ik bijvoorbeeld ook nooit uitgespeeld, maar ik beschouw die game toch als een van m’n favorieten.

    0
  14. Anoniem-3632's avatar

    @Anoniem-8985:

    Maar TW3 is tot het eind meer dan boeiend dus waarom heb je die niet uitgespeeld?

    0
  15. Anoniem-6417's avatar

    Crimson van suske en wiske?

    0
  16. Anoniem-1461's avatar

    @Anoniem-7798: haha youtube, grapjas.

    0
  17. Anoniem-5244's avatar

    @Anoniem-1461: Oké oké, dan voor jou geen youtube.

    Dan doe ik google search:

    Best open world games.

    warempel alleen al de links op de eerste 20 pagina’s van Google bevatten veel open wereld games van Ubisoft

    0
  18. Anoniem-233's avatar

    @Anoniem-5244: Man, wat ben jij toch krampachtig bezig om te bewijzen dat Ubisoft toch echt wel erg goed is.
    Maar dat doe je dan met lijstjes die compleet subjectief zijn, heeft toch geen zin.
    Waarom koop je geen Ubisoft aandelen….zijn erg goedkoop 😉

    0
  19. Anoniem-3688's avatar

    @Anoniem-233: Dat Ubisoft een slecht bedrijf is ook subjectief.

    0
  20. Anoniem-2880's avatar

    @Anoniem-3688: Tuurlijk. Maar dat het slecht met Ubisoft gaat is niet subjectief.

    0
  21. User  avatar
    162 XP

    Erg benieuwd naar deze game

    0
  22. Anoniem-1670's avatar

    Waarom moet ubisoft er nou weer bij gehaald worden kan het dan ook nooit normaal gaan hier

    0
  23. Anoniem-3431's avatar

    @Anoniem-7798: lekker huilen

    0
  24. Anoniem-6348's avatar

    Geen woestijn te bekennen.

    0
  25. Anoniem-8774's avatar

    @Anoniem-2622: Elden Ring

    0
  26. Anoniem-8838's avatar

    @Anoniem-1670: paar jaar terug was het EA. Nu is alle haat richting Ubisoft en Playstation.

    0
  27. Anoniem-2259's avatar

    @Anoniem-7798: maar dat zijn maar matige games

    0
  28. Anoniem-2156's avatar

    @Anoniem-8838: En een Rockstar die een live service game uitbrengt op 3 generatie consoles voor de volle pond boordevol mtx en zelfs een abonnement hoor je ze dan weer niet over.

    0
  29. Anoniem-5081's avatar

    @Anoniem-3422: Elke assassins creed en far cry is idd een dikke flop geweest. Mooi ook hoe je dat zo goed onderbouwd ook. En handig ook die bronnen erbij van hoe je aan die info komt.

    0
  30. User  avatar
    12440 XP

    @Anoniem-8985: weird waarom niet uitgespeeld?

    0
  31. User  avatar
    12440 XP

    @Anoniem-5081: tjah denk da niet alles een flop is geweest financieel gezien maar wel dat het beter kon haha.
    Ik dacht dat valhalla en bijvoorbeeld mirage best wel ok financieel waren.

    0
  32. Anoniem-8175's avatar

    @RobanosSmatros: Dit heeft niks met kwantiteit te maken.

    Dit zijn sites waar professionele reviewers en bezoekers gevraagd zijn naar welke games zijn de beste open wereld games. Dat een game als Assassin’s Creed Odyssey, Black Flag en Assassin’s Creed 2 vaak voorbij komt op respectievelijk de 3de plek, 8ste plek en 12de plek. Betekent dat veel mensen die games kwalitatief goed vinden.

    0
  33. Anoniem-5692's avatar

    @RobanosSmatros: Financieel ok? Assassin’s Creed Vahalla heeft 1 miljard dollar opgebracht, dat wel iets meer dan ok.

    0
  34. User  avatar
    12440 XP

    @Anoniem-5692: Dat is zeker meer dan ok!
    dat zei ik toch.
    Hij zei dat het een flop was en ik gaf hem ongelijk?

    0
  35. Anoniem-593's avatar

    @RobanosSmatros: duurde me veel te lang. Maar toch een heerlijke tijd mee gehad, een van m’n favorieten.

    0
  36. Anoniem-2680's avatar

    @Anoniem-7798: Het Ubisoft van nu is geen schim meer van wat het toen was. Ubisoft is nog steeds een grote naam, dus dat hun games in die lijst staan is toch niet zo raar?

    0

Meer Crimson Desert

Meer

De games van 2025 | Crimson Desert

De games van 2025 | Crimson Desert – In 2015 kwam de MMORPG Black Desert Online uit. Die game werd overwegend goed ontvangen en dus besloot ontwikkelaar Pearl Abyss enkele jaren later aan een prequel te werken: Crimson Desert. Tijden...

blank

Arjen Guit

Crimson Desert verschijnt eind 2025

Pearl Abyss werkt al een lange tijd aan de open wereld actie-RPG Crimson Desert, die we eerder dit jaar op de gamescom hebben mogen aanschouwen. De titel maakte indruk, maar helaas moeten we nog even wachten op de release. Via een nieuwe t...

blank

Lennard Verhage

Crimson Desert toont betoverend gevecht in nieuwe gameplayvideo

Studio Pearl Abyss laat ons geregeld watertanden met beelden van hun openwereldgame, Crimson Desert. Dit doen ze deze keer met een betoverend baasgevecht tegen de heks, Hexe Marie. Dit pittige gevecht duurt maar liefst 7 minuten. Geloof me...

blank

Mattias Huyghebaert

Preview | Crimson Desert

Preview | Crimson Desert – In 2020 kondigde de Zuid-Koreaanse ontwikkelaar Crimson Desert aan, een nieuwe game in het Black Desert Online universum en daarna werd het stil. Sporadisch werd er een teken van leven gegeven, maar echt ve...

blank

Lennard Verhage

Crimson Desert toont meer dan 50 minuten aan gameplay

Een releasedatum voor Crimson Desert is nog niet bekend, maar ontwikkelaar Pearl Abyss heeft ons vandaag via IGN verwend met maar liefst 52 minuten aan gameplay. De game wordt naar verwachting in Q1 van 2025 uitgebracht voor consoles en pc...

blank

Joey Visser