Makers van Little Nightmares werken aan End of Abyss

De ontwikkelaars van Little Nightmares werken aan een nieuwe game met de naam End of Abyss. Het spel combineert volgens de makers “elementen van het Metroidvania genre met twin-stick shooterbesturing” en wordt ontwikkeld door Section 9 Interactive Studios.

Dat meldt Games Radar+. De release staat gepland voor 2026 op PlayStation 5, Xbox Series en pc. Er is ook een trailer beschikbaar.

Nieuwe studio, bekende namen

Section 9 is een Zweedse gamestudio die werd opgericht door Marcus en Mattias Ottvall. Zij werkten eerder aan spellen als Little Nightmares en Little Big Planet op PlayStation Vita. Met End of Abyss wil het team een eigen interpretatie geven aan het Metroidvania genre, met een top-down perspectief en een sterkere focus op besturing en verkenning.

Hoewel het genre volgens de ontwikkelaars inmiddels “overvol” is, wil Section 9 zich naar eigen zeggen onderscheiden door de combinatie van schieten, ontdekken en een bewuster tempo in de gameplay.

Van actiegericht naar donkerder toon

In het gesprek met Games Radar+ vertelt Marcus Ottvall dat End of Abyss aanvankelijk een heel andere richting had. Het project begon volgens Otvall als een snelle, cartooneske actiegame met veel nadruk op beweging en ontwijken. Tijdens de ontwikkeling besloot het team het concept te herzien.

We merkten dat er maar weinig top-down Metroidvania games bestaan en wilden juist dat idee verder verkennen. Dat heeft uiteindelijk geleid tot een serieuzere toon en een donkere sfeer.

Marcus Ottvall, medeoprichter Section 9 Interactive Studios

Die keuze zorgde volgens de medeoprichter voor een lager tempo en meer nadruk op spanning. De inspiratie werd volgens Ottvall gehaald uit sciencefiction anime en klassieke horrorfilms, wat leidde tot een somberdere spelwereld en extra horrorelementen.

Scanner ondersteunt verkenning

Over het verhaal en de personages wil de studio nog weinig kwijt. Wel licht Mattias Ottvall een belangrijk onderdeel van de gameplay toe: de scanner. Deze tool is bedoeld om spelers beter hun weg te laten vinden in de spelwereld.

Met de scanner kunnen omgevingen en vijanden worden geanalyseerd. Dat levert extra informatie op en helpt bij het ontdekken van geheimen. Ook kunnen interessante locaties worden gemarkeerd op de kaart, zodat spelers later eenvoudiger terug kunnen keren.

Daarmee wil Section 9 voorkomen dat spelers het overzicht verliezen, iets wat bij Metroidvania games vaker voorkomt.

Release gepland voor 2026

End of Abyss heeft nog geen exacte releasedatum, maar staat gepland voor 2026. Het spel verschijnt op PlayStation 5, Xbox Series en pc via de Epic Games Store. Section 9 wil met dit spel laten zien hoe het genre kan worden vernieuwd “zonder de kern ervan los te laten”.

Meer End of Abyss

Meer