1666: Amsterdam aangekondigd door bedenker Assassin’s Creed

Patrice Désilets, de man achter de originele Assassin’s Creed, heeft zijn jarenlang gecancelde game 1666: Amsterdam officieel nieuw leven ingeblazen. Tijdens Summer Game Fest kondigde zijn studio Panache Digital aan dat de game later dit jaar in Early Access verschijnt.

Een project met een bewogen geschiedenis

1666: Amsterdam strandde in 2014 toen THQ Montreal failliet ging. Ubisoft, voormalig werkgever van Désilets, kocht de rechten op en cancelede de game vervolgens. Na een juridische strijd wist Désilets de eigendomsrechten terug te winnen, waarna de ontwikkeling bij Panache Digital stilletjes werd voortgezet.

Désilets benadrukt dat het team de afgelopen zes jaar uitsluitend aan de game zelf heeft gewerkt, zonder nep-footage of verticale slices, gewoon een speelbare build die stap voor stap is gegroeid. Een speelbare prologuedemo van dertig minuten is vanaf nu beschikbaar via Steam en de Epic Games Store.

“De gratis proloog is slechts een klein voorproefje van wat komen gaat. Een amuse-bouche voor een negangendiner.”

Drie tijdperken, één verhaal

De game speelt zich af in drie tijdsperiodes: 1666, 1999 en het heden. In het middelpunt staat Noa Brooklyn, bekend als de Collector, grootgebracht door een mysterieuze groep voor een doel dat ze nooit heeft gekozen. Een tweede personage, Aaron, beleeft de wereld vanuit een bijzonder perspectief: dat van een kat.

De zogenoemde Originals, entiteiten die al eeuwenlang onder mensen leven, vormen de rode draad door het verhaal. Het is een opvallend ambitioneuze opzet voor een studio van zeventig mensen, maar Désilets heeft bewezen dat hij geduld heeft.

Meer 1666: Amsterdam

Meer