Sony zal PlayStation 4 games blijven maken

blank
De PlayStation 5 is hét platform waar de aandacht voornamelijk naar uitgaat, maar ook de PlayStation 4 blijft nog altijd relevant. God of War: Ragnarök verschijnt bijvoorbeeld voor beide systemen en dat is zeker niet het einde qua Triple-A releases op het oudere platform. Hoewel Sony niet duidelijk is over wat er nog meer naar de PlayStation 4 komt, geeft men wel aan dat ze de miljoenen gamers op dat platform niet in de kou zullen laten staan.

In een interview met Axios zegt Hermen Hulst, baas van PlayStation Studios, dat ze titels per stuk bekijken en dan bepalen of er een PlayStation 4-versie van gemaakt wordt. Dit betekent in de praktijk dat sommige exclusieve games op beide platformen uitkomen, maar andere titels weer alleen op de PlayStation 5. Zo weten we bijvoorbeeld dat Marvel’s Spider-Man 2 en Marvel’s Wolverine specifiek in de maak zijn voor de PlayStation 5.

“We certainly don’t want to forget the millions of active players on PS4, and we want to ensure there are great games for them as well. We’re evaluating it on a case-by-case basis.”

Dit is toch een interessante omslag qua benadering. Sony Interactive Entertainment president Jim Ryan gaf immers voor de release van de PlayStation 5 nog aan dat het bedrijf in generaties gelooft. Van dat geloof is PlayStation dus blijkbaar afgestapt.

  1. Anoniem-6444's avatar

    Ze moeten wel met zo weinig verkochte playstation 5

    0
  2. Anoniem-7804's avatar

    De ps5 gaat zo hard. Overal uitverkocht.

    0
  3. Anoniem-2803's avatar

    ‘We believe in generations’

    0
  4. User  avatar
    67 XP

    Sony kan altijd zeggen dat de Series S het gene is wat de game ontwikkeling tegenhoud.

    0
  5. Anoniem-6014's avatar

    @Anoniem-2803: wilden het net zeggen

    0
  6. Anoniem-4184's avatar

    De ps5 is een illusie.

    0
  7. Anoniem-85's avatar

    Ik speelde afgelopen week “Sackboy” op zowel de PS4-pro als de PS5, en daar zit echt niet veel verschil tussen. Dus de PS4 kan wat mij betreft nog wel een tijdje mee. Overigens geldt hetzelfde voor veel andere games.

    0
  8. Anoniem-2283's avatar

    @Anoniem-4184:

    Heb je nou nog geen PS5?

    0
  9. Anoniem-5926's avatar

    Ja logisch, want ze slagen er nog steeds niet in consoles te maken.

    0
  10. User  avatar
    12440 XP

    @Anoniem-6444: Precies dit dat vertellen ze er niet bij!
    Tuurlijk ook voor de ps4 want meer geld minder kwaliteit.

    0
  11. User  avatar
    12440 XP

    @Anoniem-85: je zegt precies wat er dus mis mee is.
    OMDAT ze rekening moeten houden met de ps4 pro kan hij niet shinen op de ps5 zoals ie NORMAAL gesproken wel zou doen.
    Want anders zouden de ps4 pro mensen te hard klagen dat ze benadeeld zijn.
    Voila!

    0
  12. Anoniem-4485's avatar

    @Anoniem-6444: wijnig verkocht?? Zij zitten aan 30 miljoen net zoveel als gamepass dit wil zeggen dat de ps5 het beter doet dan de concurrentie.

    0
  13. Anoniem-1140's avatar

    Dat is mooi ps5 verkocht voor een ps4

    0
  14. Anoniem-7276's avatar

    Prima toch. De wereld ziet er nou eenmaal een stuk duurder uit dan een jaar geleden. Tegen de tijd dat iedereen die een ps5 wilt er een heeft ben je toch al wat jaren verder.

    0
  15. Anoniem-1185's avatar

    Jammer, is de kans dat ze de ps5 optimaal benutten kleiner.
    Ps5 is er nu lang genoeg en goed verkrijgbaar als je er wat voor doet.

    0
  16. User  avatar
    10055 XP

    Tja, ja, als de PS5 versie van GoW maar wel goed PS5 waardig is, hopelijk.

    0
  17. Anoniem-5230's avatar

    @Anoniem-4485: en hoeveel is er van xbox verkocht?

    0
  18. Anoniem-7425's avatar

    There is no spoon. There is no PS5.

    0
  19. Anoniem-7699's avatar

    @RobanosSmatros: Zonder de PS4 zou deze game en veel anderen geen commercieel succes zijn en zouden daardoor niet zijn ontwikkeld. Toen de game uitkwam waren er nog bijna geen PS5’s verkocht. Ze moeten ergens beginnen he? Tot op heden ben ik eigenlijk nog geen PS5 exclusive tegengekomen waardoor ik van mijn stoel viel. Dat soort games komen pas vaak, als een console in zijn laatste levensfase zit. Mijn vrouw gebruikt voornamelijk de PS4 pro en ik zelf de PS5. Ik ben vooral blij met de snelheid van de SSD en de hogere framerate, maar grafisch ontlopen de 2 consoles elkaar echt niet veel.

    0
  20. User  avatar
    12440 XP

    @Anoniem-7699: nee maar nogmaals wat jij nu zegt klopt toch precies.
    Kijk ik durf te wedden dat als we straks een game hebben die echt ps5 exclusief is en iets later in de ontwikkeling.
    dus 2023/2024.dan zal je dat wel hebben.
    En denk dat de stappen grafisch sowieso kleiner zijn dan in het verleden omdat de techniek niet meer zulke grote stappen maakt als eerst.
    maar als voorbeeld horizon forbidden west moest rekening houden met de ps4 en de ps4 pro.
    Dan kan je niet voor de ps4 grafisch een 6je maken en voor de ps5 een 10.
    Dus ze kiezen voor middenweg.
    En dat ontwikkeling achterloopt omdat er nog veel meer ps4 zijn dan ps5 klopt en dat accepteer ik maar leuk is het uiteraard niet

    0
  21. User  avatar
    286 XP

    @Anoniem-7699:

    Nou ja ik vond Ratchet & Clank toch echt wel heel indrukwekkend.

    Maar dat zat hem ook vooral dat dankzij de SSD je tussen dimensies kon hoppen.

    0
  22. User  avatar
    7551 XP

    Mooi, nog langer plezier van mijn PS4 Pro 🙂

    0
  23. User  avatar
    277 XP

    @mrb: Is dan ook nog altijd een beest van een console. Niks mis mee. In de slaapkamer staat bij mij nog een eerste ps4 het oudje doet het nog altijd dikke prima

    0
  24. Anoniem-6471's avatar

    Moeten ze eerst maar eens zorgen dat ze de ps5 voldoende op.voorraad brengen en niet zoals gisteren bij intertoys voor 789 euro aanbieden met een hoop troep erbij

    0
  25. User  avatar
    7551 XP

    @FuriA: Idd, niks mis mee. Voor mij een geweldige console voor (nu) erbij 🙂

    0
  26. Anoniem-2097's avatar

    @RobanosSmatros: Grappig om te zien dat wij vaak dezelfde mening delen. Ik lees graag je opbouwende kritiek. JH

    0
  27. User  avatar
    12440 XP

    @Anoniem-2097: Thanks!!
    Hou van games maar heb gevoel dat wij als consument vaak net achter net vissen en hier kunnen we genoeg meningen uiten toch haha!

    0
  28. Anoniem-81's avatar

    Kom maar op met Demon,s Souls remake op de 4 met terugwerkende kracht.

    0