Deze games werden in augustus het vaakst uit de PlayStation Store gedownload


Met de maand augustus die inmiddels achter ons ligt, heeft Sony weer bekendgemaakt welke games het vaakst werden gedownload in die maand. We zien bij de PlayStation 5 een paar nieuwe titels terugkomen in de top 20, maar de absolute topper was wederom Grand Theft Auto V.

Armored Core VI: Fires of Rubicon kwam vorige maand uit en die komt op de vierde plaats binnen, die moet de andere nieuwkomer – The Texas Chain Saw Massacre – voor zich dulden. Verder bestaat de lijst vooral uit titels die al lange tijd verkrijgbaar zijn.

Opvallend is ook dat Firewall Ultra gelijk de top plek pakt bij PlayStation VR2 daar waar de game erg teleurstelt. Hieronder op een rijtje de games die in augustus het vaakst werden gedownload op verschillende platformen en in verschillende categorieën.

PS5

  1. Grand Theft Auto V
  2. FIFA 23
  3. The Texas Chain Saw Massacre
  4. Armored Core VI: Fires of Rubicon
  5. Remnant II
  6. Assassin’s Creed: Valhalla
  7. F1 23
  8. Hogwarts Legacy
  9. Gran Turismo 7
  10. The Witcher 3: Wild Hunt
  11. Atlas Fallen
  12. Madden NFL 24
  13. Call of Duty: Modern Warfare II
  14. Among Us
  15. No Man’s Sky
  16. Tom Clancy’s Rainbow Six Siege
  17. Marvel’s Spider-Man: Miles Morales
  18. Star Wars Jedi: Survivor
  19. Football Manager 2023
  20. Diablo IV

PS4

  1. Minecraft
  2. Red Dead Redemption
  3. FIFA 23
  4. Grand Theft Auto V
  5. Red Dead Redemption 2
  6. EA Sports UFC 4
  7. A Way Out
  8. Gang Beasts
  9. Tekken 7
  10. theHunter: Call of the Wild
  11. Assassin’s Creed: Origins
  12. The Forest
  13. Gran Turismo Sport
  14. Hogwarts Legacy
  15. Goat Simulator
  16. House Flipper
  17. Outlast
  18. Unravel Two
  19. Assassin’s Creed: Valhalla
  20. Monopoly Plus

PS VR2

  1. Firewall Ultra
  2. Pavlov
  3. Beat Saber
  4. Crossfire: Sierra Squad
  5. Green Hell VR
  6. Red Matter 2
  7. Swordsman VR
  8. Kayak VR: Mirage
  9. The Walking Dead: Saints & Sinners – Chapter 2: Retribution
  10. The Room VR: A Dark Matter

PS VR

  1. The Walking Dead Onslaught
  2. Job Simulator
  3. Creed: Rise to Glory
  4. Beat Saber
  5. Sniper Elite VR
  6. Astro Bot: Rescue Mission
  7. SUPERHOT VR
  8. The Guy VR
  9. DOOM 3: VR Edition
  10. Swordsman VR

Free-to-play (PS5 + PS4)

  1. Fortnite
  2. Call of Duty: Warzone
  3. Fall Guys
  4. Rocket League
  5. Tower of Fantasy
  6. Apex Legends
  7. The Sims 4
  8. eFootball 2023
  9. Overwatch 2
  10. Trackmania
  1. Anoniem-3120's avatar

    GTAV? Shiiiiiiiiiit. 10 jaar oud is dat spel.

    0
  2. Anoniem-7002's avatar

    @Anoniem-3120: Ja, goed spel… wel vrij ergelijk dat het nu nog steeds zo domineerd.

    0
  3. Anoniem-2063's avatar

    gta 5 en fifa wederom laat dat nou net zijn waar iedereen altijd van claimt dat niemand deeltje 24 nog wilt of een oude 30 fps game van het ps3 tijdperk.

    zo zie je maar weer die oh zo geweldige exclusives zijn voor een select publiek en bij lange na niet waarom ps5 meer word verkocht dan xbox.

    0
  4. Anoniem-1102's avatar

    @Anoniem-7002: daarom hebben ze ook geen haast met gta 6

    0
  5. Anoniem-4728's avatar

    Call of Duty niet eens top 10… heeft ze goed gedaan dat sbmm… deze game was alles voor me, nu is het dood voor mij.

    0
  6. Anoniem-4951's avatar

    echt knap dat Grand Theft Auto V op 1 staat.
    Grappig hoe mensen haat reply als mening droppen om Grand Theft Auto V maar het is nog steeds de meest gedownloade games dus die mening zijn BS.

    0
  7. Anoniem-7270's avatar

    Psvr zijn allemaal quest oldies

    0
  8. Anoniem-2389's avatar

    Red dead redemption, ook plek 1 terwijl iedereen hem niet ging halen haha. Zelf ook gehaald. Top game blijft het.

    0
  9. Anoniem-8864's avatar

    @Anoniem-4951: dus de maccie heeft de lekkerste hamburgers?

    0
  10. Anoniem-9484's avatar

    @Anoniem-2389:Top en bedankt namens alle rijke aandeelhouders voor het instand houden van zulke praktijken. Alleen wel een beetje jammer voor de consumenten en echte liefhebbers.

    En jij bent ook in de illusie dat de klagers op een nl game siteje representatief is voor de hele gaming community?

    0
  11. Anoniem-7896's avatar

    @Anoniem-4951: het gaat niet om de verkoop van de game zelf maar om alle in-game aankopen. Dus echt elk ding dat verkocht wordt in gta 5 wordt hierin meegeteld.

    0
  12. User  avatar
    2144 XP

    Baldur’s gate was alleen in Amerika bij launch al 1miljoen x ge pre orderd dus kan bijna niet anders dat die voor 1maand gta v van de troon stoot.

    0
  13. User  avatar
    2766 XP

    @Anoniem-7896: nee hoor… Het gaat om meest gedownloade games. Niet verkoop en ook niet verkoop van ingame items

    0
  14. Anoniem-2760's avatar

    @Anoniem-8864: Ik eet geen fast food sorry zal het dus niet weten.

    0
  15. Anoniem-4131's avatar

    @Anoniem-7896: weer een zinloze reply GTA 5 staat gewoon nog steeds op 1 jou mening slaat nergens op.
    Want dan zal ander game ook hoger score vanwege de ingame verkoop ach blijf lekker onzin verkopen.

    0
  16. Anoniem-5337's avatar

    @Anoniem-2760: dat is niet iets om trots op te zijn

    0
  17. Anoniem-2095's avatar

    @Anoniem-7896: Onzin. Indien de in-game sales mee zouden tellen dan zou GTAV al vele jaren constant op nummer 1 staan.

    0
  18. Anoniem-290's avatar

    Het valt me elke maand op hoeveel Playstation exclusives in deze lijsten staan.

    0
  19. Anoniem-936's avatar

    @Anoniem-7896:

    Klopt ongeveer, ingame aankopen niet maar wel al het andere dat de desbetreffende game aanbied via de store. Daar vergissen mensen zich vaak in. Enkel upgrades worden niet meegenomen, voor de rest alles, van dlcs tot currencies. Elke download is er weer 1 voor dit soort lijsten. Vandaar dat bv gta en fifa zo hoog blijven scoren, worden veel gespeeld en veel ‘currency’ voor gekocht/gedownload.

    0
  20. Anoniem-1691's avatar

    Gta online is vrij tof hoor mooi game online kun racen en zo dat wel erg leuk daarom zal zeker op 1 staat om dat online wel erg leuk is je kiezen wat wil gaan doen

    0
  21. Anoniem-1928's avatar

    @Anoniem-2760:

    Oh nee? Moet hij zich daarvoor schamen? Omgekeerde wereld.

    0
  22. Anoniem-2844's avatar

    @Anoniem-3120: Kansloos gewoon 3 Gens 1 GTA gekregen en de nieuwe wordt misschien wel doorgeschoven of zeker 2 Gens weer ROCKSTAR was vroeger een van de betere nu erg lui

    0
  23. Anoniem-875's avatar

    Volgende maand staat Roblox op 1 van de free to play games

    0
  24. User  avatar
    3098 XP

    Voor diegene die schijnbaar erg veel moeite hebben met lezen:

    Het gaat hier over downloads, niet over verkopen!

    0
  25. User  avatar
    271 XP

    Gaat om de downloads. Doe elke dag GTA 5 en FIFA 23 downloaden. En eraf gooien. Daarom staan die ook zo hoog 😉

    0
  26. User  avatar
    13155 XP

    @Anoniem-290: die worden gewoon fysiek gekocht OF zijn al massaal gedownload maak jij me maar niet druk!
    Speel jij gewoon op je gameboy mario !

    0
  27. User  avatar
    13155 XP

    @Dopekoe: lekker laten er komt straks weer een popie jopie die zegt dat niet zo is.
    Mooie is dat playsense het ook niet uitlegt die geniet met zoute of zoete popcorn van onze reacties!

    0
  28. User  avatar
    10599 XP

    Lol echt n voorspelbare lijst altijd zowat

    0