Verdachte van de PlayStation Network-hack krijgt huisarrest

Bij veel gamers zal april 2011 ongetwijfeld nog bekend staan als een zwarte maand, het PlayStation Network was toen immers langdurig offline. Naast dat werden er ook nog eens 77 miljoen accounts buitgemaakt met persoonlijke gegevens. Veel van deze accounts bevatte niet alleen NAW-gegevens maar ook creditcard informatie en wachtwoorden. Men had ook een verdachte, namelijk de 23-jarige Amerikaanse burger Todd M. Miller. Hij zou al sinds 2008 uitgemaakt hebben van een groep die het gemunt had op Sony’s servers. Hij werd destijds hevig ondervraagd door FBI die later op zijn deur bonsde met een huiszoekingsbevel.

Todd M. Miller had alleen overduidelijk wat te verbergen, Miller had zijn computers namelijk stukgeslagen en de harde schijven verwijderd. Het onderzoek werd toen afgesloten wegens gebrek aan bewijs. Mocht Todd M. Miller echt data gehad hebben die zijn betrokkenheid had kunnen bewijzen, dan was het vernietigen hiervan de verstandigste keuze geweest die hij kon maken. Nu zit hij namelijk maar met slechts een jaar lang huisarrest en 3 jaar voorwaardelijke gevangenisstraf, iets wat hoger had kunnen zijn mocht het bewijs gevonden zijn.

Vernietigen van bewijsmateriaal, of het nu bewijst dat je het wel of niet gedaan hebt, is namelijk strafbaar. Rechter Peter C. Economus heeft dan ook besloten een jaar lang huisarrest op te leggen. Miller meldde aan de rechter dat ze “hem niet meer terug zullen zien”.

  1. User  avatar
    96 XP

    Goed om te horen. Door dat PlayStation netwerk offline was heb ik 1 maand niet online kunnen spelen.

    0
  2. ricardo's avatar

    Hackers zijn nodig want anders was het psn nu nog niet beveiligd zonder hachers worden mensen lui en kan iedereen bij gegevens

    0
  3. User  avatar
    410 XP

    1 jaartje huisarrest is wel weinig , maar ja beter iets dan niets

    0
  4. User  avatar
    3097 XP

    Lekker voor hem

    0
  5. User  avatar
    559 XP

    @Deltra00: always look on the bright sight of life! FREE GAMES FOR EVERYONE! Destijds.

    0
  6. User  avatar
    1753 XP

    Mooizo! Doe er nog maar 4 jaar gevannenis bij! 🙂

    0
  7. Frans's avatar

    @ricardo:

    Keep on dreaming, online is niets veilig.

    0
  8. 77.249.2.xxx's avatar

    in zijn voet schieten

    0
  9. 84.106.100..xxx's avatar

    In Japan was het zelfs 2 maanden….

    0
  10. User  avatar
    172 XP

    Slimme jongen geweest!
    Wegpleuren die hdd’s

    0
  11. User  avatar
    20030 XP

    @Waspoeder: Als er wat op stond absoluut, liever een jaartje huisarrest dan heel wat meer jaren riskeren.

    0
  12. User  avatar
    4357 XP

    Huisarrest? Doen die hackers niet alles vanuit thuis dan? Je moet m gewoon buiten in een tentje opsluiten zonder stroom. :p

    0
  13. User  avatar
    2103 XP

    @Sensu:
    hahaha idd dat is pas straf

    0
  14. 217.121.18.xxx's avatar

    @ricardo: En zonder hackers hoeft het niet beveiligt te worden tegen hackers.

    0
  15. 81.82.68.xxx's avatar

    Lol nu gaat ie een jaar lang achter zijn pc zitten?

    0