De PlayStation Vita heeft een wat jammerlijk leven geleid. Alhoewel het apparaat zeker niet slecht was, heeft het nooit de gewenste populariteit weten te bereiken. Sony beschouwde de Vita dan ook als een gefaald project en stopte in 2019 met de productie van de handheld. Voormalige PlayStation-baas Jack Tretton reflecteerde in een interview met Axios op hoe het nu zo is fout gelopen.
Volgens hem zijn er veel technologieën, waaronder de Vita, die gewoon niet de benodigde (financiële) ondersteuning kregen en te snel werden ‘weggegooid’ om plaats te maken voor iets anders.
“There were certainly technologies that I thought were good but just didn’t have the level of support they needed. So, you come up with new technology to introduce to the industry and the consumers. But do you have the marketing budget to really drive the message? Do you have the developer support dollars to incent them to develop games to support this initiative? And sometimes you would birth technology and hope that it caught on.”
Sony vond echter de PS Vita geen slecht apparaat, maar het gevoel speelde dat de handheld gewoonweg te laat op de markt kwam. Mobiele apparaten, die niet specifiek gericht waren op gamen, namen de wereld over en er was geen plaats meer voor de PS Vita in die wereld. Hierdoor is deze nooit echt populair geworden bij het grote publiek.
“Now that I don’t work there anymore, I think internally it was: ‘This is a great machine, it’s just too late.’ The world has shifted to portable devices that aren’t dedicated gaming machines. And I think PSP was incredibly successful. I loved what it did, and I thought it brought a console-like experience and brought genres to an older gamer that typically didn’t have console-like games to play on a portable platform.
But Vita was a nice machine at a time when very few people felt they needed a dedicated portable device.”
Momenteel zijn er geen plannen om de PS Vita te doen herleven, zelfs bij de nieuwe PlayStation Plus-diensten lijkt er geen plaats te zijn voor Vita-games. Een spijtige zaak, maar wie weet wat de toekomst zal brengen…
Beetje een slap excuus om te zeggen dat hij te laat op de markt kwam en mobiele apparaten het overnamen, nintendo is ondanks dat ook gewoon succesvol? Het ding was daarnaast ook te duur in aanschaf en al helemaal wat betreft de memory kaarten, toen het eenmaal niet meer goed verkocht gaven ze het al op! Ze hadden het ding gewoon fatsoenlijk moeten ondersteunen dan was het heel anders gelopen, ik gebruik mijne nog regelmatig voor retro gaming het blijft gewoon een fijne handheld!
Eeuwig zonde. Hier leeft hij nog.
Ik vind af en toe nog leuke fysieke games op marktplaats die ik dan oppik. Dus mijn collectie voor de vita blijft zelfs na 10 jaar nog doorgroeien.
Het kwam te laat op de markt?! Vertel dat eens aan Nintendo!
Het was een geweldige handheld. Als ze deze van het begin hadden ondersteund, had Sony een monopolie op de handheld market, ipv Nintendo.
Het is Sony/Jack Tretton die gefaald heeft door te weinig exclusieve triple-A games uit te brengen en de Vita keihard te hebben laten vallen. Persoonlijk nog een van de beste handhelds die ik heb (nog) heb
@Anoniem-3477: Precies dat, hij/Sony begrijpt het niet of wil het niet begrijpen..
@mrb: idd
Te weinig goede games. Ikzelf wachtte even af tot de grotere 3rd party titels. Die bleven uit.
Je had natuurlijk zelf ook goede games uit kunnen brengen, dan was het zeker geen flop geworden. Een goede racegame bijvoorbeeld. Een GT game zou het mooiste zijn geweest maar dat zou nooit lukken natuurlijk als je het door PD laat maken.
@Anoniem-773: Zo jammer idd, mooi stukje hardware. Eeuwig zonde, ergste is nog dat Sony hierdoor waarschijnlijk nooit meer met een handheld komt.
@Anoniem-5338: dure memorycards zeurt iedereen over, maar het was niet perse duur, maar het feit dat het eigen memory cards had, een 64gb vita card in 2013 uit japan laten komen voor exact hetzelfde geld als destijds een microsd koste van 64gb.. de prijzen waren gewoon gelijk aan dat van de sd’s van toen.. helaas door het falen heeft sony die prijs nooit aangepast en bleven de vita cards hetzelfde kosten, en gingen de sd’s omlaag. Mensen die een jaar of 2-3 later pas een vita aanschaften klaagden direct over “dure” memory cards, een argument die gewoon slecht onderbouwd is, en over rated, gezien dr maar weinig weten dat de prijze hetzelfde waren. Kijk als je zegt “eigen memorycards” ipv micro sd heeft dat argument waarde.
Jammer dat sony niet inziet dat de mensen die er echt verstand van hebben hierboven reageren.
@Anoniem-5338: wel balen man dat e geen nieuwe updates en dergelijke meer gaat krijgen.
Ik geef je wel gelijk met wat je zegt weet niet precies hoe duur alles is maar feit dat ik niet eens interesse toonde in dit ding zegt denk wel genoeg
@Anoniem-6924: denk dat veel mensen dat ook niet wisten.
Is voor mij een nieuwe had verwacht dat je altijd dezelfde cards moest halen en dat is dus ook een ding.
Zonde in ieder geval.
Wat een slappe BS. Gewoon typische Sony ONZIN die die vent verkoopt!
Er komt sowieso nooit meer een Sony portable uit en danwel, komt hij nooit hier in huis.
kwam door die klote memcards, veelste duur!
Hier staat hij nog met enige regelmaat aan.
Maar wat heeft Sony zich in haar vingertjes gesneden met die memory cards.. veelste duur in de markt..
Anyway een nieuwe handheld zou zeker niet misstaan.. compatible met de Ps5.. zou hem zeker kopen!
@Anoniem-5338: Inderdaad.
Sony begon al héél erg snel met het dumpen van de Vita. De Gameboy’s liepen ook altijd achter en waren ook succesvol. Dit is gewoon allemaal dom gelul. Als ze binnenkort met een goede game zouden komen, zal ik het gewoon kopen.
@Anoniem-6924: niet iedereen koopt vanaf dag 1. Dus dat de kaartjes hier duurder waren klopt ook gwn. Het hoeft zelfs niet veel te zijn. Sony heeft zich hier zelf mee in de voet geschoten. Niet iedereen gaat zoeken om een kaartje vanuit japan te laten komen. De meeste kopen dit ook maar gewoon in hun lokale winkel en hier waren ze ook duurder en te duur. Niettemin denk ik dat er teveel mensen geleerd hadden van de psp waar gewoon niet genoeg goede spellen voor uitgekomen zijn en hierdoor afwachtend gekeken hebben of er iets leuk voor de vita uitkwam wat gewoon nooit gebeurd is.
Ik heb zo’n 250 PSP games en echt wel drie van die apparaten versleten. De Vita kwam er natuurlijk ook. Ondanks dat ik dol was op Frobisher en Uncharted heb ik hem daarna niet meer aangeraakt. De New 3DS XL heeft eigenlijk de PSP vervangen. Vind het nog steeds zonde als ik m’n Vita zie liggen. Het was absoluut geen slecht ding.
@Anoniem-7935: jij hebt sws je research niet gedaan, de kaarten waren ook hier even duur als de micro SD’s, de 64gb kaart kwam alleen in japan uit, dus die moest je importeren, anders was je max grote 32gb. die ovegerens net zo duur was als een microsd toen het hier uitkwam.. deze kon je in het begin ook gewoon bij zelfs intertoys en destijds bart smit kopen, en ofc je lokale gameboer. ik weet zeker als de vita meer successvol was de memory cards ook waren aangepast qua prijs, het argument dat ze te duur waren is dikke onzin, en compleet overated.. omdat dit puur met het success te maken heeft waardoor dat is gebeurd. alleen de mensen die de vita laat kochten gebruiken dat onzin argument.
“Iedereen” valt over die memory cards. Ik heb me altijd afgevraagd of de keuze is gemaakt zodat de kwaliteit van de kaartjes gegarandeerd is qua snelheid. Dat gezegd ze waren wel wat duurder ja.
Het falen is toch echt te wijten aan het uitblijven van games. Je had bij release Assassin’s Creed Liberation en Uncharted en dan later nog die Killzone die echt bruut was en Tearaway. Maar daar hield het ook wel mee op.
Ja dan gaan mensen ook niet zo’n apparaat kopen voor die paar games die erop te spelen zijn.
En Remote Play heeft ook nooit echt goed gewerkt. Echt een gemiste kans de PS Vita.
@Anoniem-1999: homebrew met 512gb sd card gaat nog steeds lekker hier 🙂 retro psp en vita games erop!
We hopen het ook niet met de psvr 2 .
@Anoniem-1731:
Micro sd kaartjes waren helemaal niet duur als de Vita kaartjes. Anders gaven mensen toen in de tijd niet aan bij de 3DS als pluspunt. 45€ voor 8gb of 70€ voor 16gb sloeg echt nergens op. Ook waren de opties gewoon veel te weinig voor de games die uit kwamen. 4gb en 8gb waren sinds dag 1 al nutteloze opties zonder fysieke games.
Voordat je komt met “research doen”. Heb een Vita sinds de launch en heb daarna ook nog VitaTV en 2000 model. Ook in bezit van de 64gb geheugenkaart.
@Anoniem-7947: dan heb jij veel te duur he vita kaarten gekocht, of oogkleppen opgehad, dit was namelijk gewoon het geval 😉
@Anoniem-7947: euhm, toen 32gb uitkwam had deze gewoon een adviesprijs van 65 euro, en echt geen 70 voor 16 zoals jij beweerd.. de kaarten zijn later duurder geworden doordat ze niet of nauwelijks meer gemaakt werden, en sony de prijzen niet aanpaste.. ik weet niet welke wereld jij leefde toen, maar dit klopt niet wat je zegt.
@Anoniem-4654:
Nee, de prijzen die waar jullie moord en brand mee schreeuwen. Zijn de naar beneden gehaalde adviesprijzen in 2013. Dat is makkelijk te vinden op het internet.
https://www.budgetgaming.nl/news/2747.html
De launchprijzen.
https://playsense.nl/72856/leuke-reportage-over-de-ps-vita-memory-cards-en-de-prijzen/
Maargoed. Met deze oogkleppen had ik wel een deal uit Japan voor een 64gb voor 60€ 6 jaar geleden.
@Anoniem-1640: en zoek eens de adviesprijzen van microsd’s op van tijdens de vita’s release? Juist, gewoon hetzelfde als de vita cards 😉 geen onzin gaan verkopen.
Niet echt te laat als een console, just bad marketing en niet alleen dat maar gewoon 1% first party games. Als een vita user, real happy to have owned multiple of them even the shitty PSTV for travels. Maar echt iconische games na de eerste jaar zijn er niet, althans niet die je ook op andere platformen Kan spelen.
Ik Ben blij dat ik jaren Lang een japanse ps+ account puur voor de extra vita releases. Waarom ik nooit de nood had Om de console te hacken met Alle extra services en dus nog dagelijks gebruik maakte van dat ding tot 2018.
I mean de inovaties zoals remote play en PSNow hierop waren zo vooruit strevend. Helaas dat Sony daar ook de ball een beetje dropt met juist het verwijderen van device support ipv deze op te bouwen. Want ze hadden BV Al Lang een mobile app, die alleen op Xperia phones werkt vanaf de Z3. (Real shame had the z1, z² en toen ik eindelijk een XZ kocht niet meer supported was)
@mrb: Ow jawel hoor, die zullen de succes van de steam deck aanzien en ook gewoon weer een playstation portable uitbrengen. Maar dit keer wel met dikke hardware. Die zijn te gierig om het te laten.
@Anoniem-1731: Helemaal niet. De kaarten waren vele malen duurder dan een SD kaart toendertijd. Als een sd kaart van 16gb voor ong 30/40 verkocht werd, ging een kaartje van sony met hetzelfde opslag bijna tot 2x duurder over de toonbank.
Dus hou je klinklare onzin voor je.
@Anoniem-1215: Eerst zien, dan geloven 😉