‘EA is met Battlefield 2042 té ver afgedwaald van wat Battlefield is’


EA Games blies hoog van de toren omtrent Battlefield 2042 voordat de game verkrijgbaar was, maar na de release bleek al snel dat DICE veel zaken niet op orde had. Een herhaling van de geschiedenis, want dit is de franchise vaker overkomen. Inmiddels heeft de ontwikkelaar veel updates uitgebracht en ze zijn nog lang niet klaar met de shooter.

De uitgever heeft echter ingezien dat het anders moet en daarom heeft EA Vince Zampella, oprichter van Respawn Entertainment, aangesteld als de man die de gehele franchise moet overzien. Hij heeft zich nu in een interview met Barrons uitgelaten over de franchise en stelt in zekere zin dat Battlefield 2042 het spoor bijster is geraakt.

“I think they just strayed a little too far from what Battlefield is. They tried to do a couple of things that were maybe ambitious: grow the player count etc. I don’t think they spent enough time iterating on what makes that fun.

It’s not inherently a bad idea. The way they were set up and the way they executed just didn’t allow them to find the best thing possible.”

Duidelijke taal dus en hier valt ook enigszins uit op te maken dat Zampella het anders gaat aanpakken. De eerste stappen zijn inmiddels gezet, zo zijn er meerdere studio’s samen op de franchise gezet, waarbij de beste talenten van de studio’s optimaal benut worden. Ze krijgen ook de tijd om iets moois te maken.

“It’s a whole new structure. We’re putting multiple studios together. We’re bringing the best talent together and giving them the time to do something amazing.”

We weten in ieder geval dat de singleplayer terug zal keren, want recent onthulde EA de studio Ridgeline. Deze studio in Seattle staat onder leiding van Marcus Lehto, die eerder verantwoordelijk was voor het succes van de Halo franchise.

  1. Anoniem-2118's avatar

    Oud Activision/ Call of Duty mannetje moet Battlefield gaan redden, heerlijk voer voor ‘het internet ‘en de fanboys

    0
  2. User  avatar
    2766 XP

    Ik vind bf2042 weer ouderwets lekker knallen inmiddels

    0
  3. Anoniem-7189's avatar

    Zou mooi zijn als Dice weer verder gaat waar ze voor mij gebleven zijn.
    BF3 en 4 en daarna werd het minder en minder.

    BF 2042 sla ik voorlopig nog even over.

    0
  4. Anoniem-8903's avatar

    Ik denk dat ze niet ver genoeg zijn afgedwaald

    0
  5. Anoniem-2568's avatar

    Bad company 3.

    0
  6. Anoniem-3316's avatar

    Een hacker heeft beelde. Van gta 6 gepost google maar kan geen link plaatsen

    0
  7. Anoniem-9364's avatar

    @Bass: precies dat…

    0
  8. Anoniem-2877's avatar

    ah zampella de OG dev van mw 1 en ² destijds,dus alle vertrouwen in nu. MAAR is het zo moelijk om naar battlefield 4 te kijken,en daaruit de beste elementen uit te pikken en in deze deel te stoppen??! blijkbaar wel,wat een pannekoeken bij DICE

    0
  9. Anoniem-3888's avatar

    BF 3 …daarna haakte ik af

    0
  10. Anoniem-1035's avatar

    Ik speel nog steeds veel bf4… Dan alles wat er na is uit gekomen

    0
  11. Anoniem-3529's avatar

    Go woke go broke !

    0
  12. Anoniem-9697's avatar

    @Anoniem-3316: heb het gezien , lijkt echt te zijn

    0
  13. Anoniem-857's avatar

    Bring back the old times…. Please..

    0
  14. Anoniem-6730's avatar

    Totaal niet mee eens. Is inmiddels gewoon weer BF. En zover was het allemaal niet doorgetrokken hiervoor.
    Maar tegenwoordig heb je een wereld vol mannelijke mietjes die zich overal in aanstellen en overdrijven omdat ze gewoon triest zijn. Groetjes!

    0
  15. Anoniem-2289's avatar

    Snap het niet , breng gewoon een doodnormale shooter uit , zware idioten daar

    0
  16. Anoniem-6576's avatar

    @Anoniem-3316: gewoon op youtube te zien,en het is idd echt,ziet er goed uit

    0
  17. User  avatar
    761 XP

    Met de open beta, in de 1ste game amper na 10 sec start zag ik al iemand staan met een voertuig mee glitchen terwijl de beta puur voor server stabiliteit was bedoeld. Dit was een eenvoudige skip na meerdere slechte games

    0
  18. Anoniem-9933's avatar

    @Bass: het gaat nu wel het kan nog net wat soepeler vooral snipereren is een drama

    0
  19. Anoniem-5140's avatar

    @Anoniem-7189: klopt

    0
  20. Anoniem-2836's avatar

    @Anoniem-5140: zonde van het geld

    0
  21. Anoniem-5632's avatar

    “Call of Brokenfield”,this game has nothing to do with former battlefield series and bunch of studios and zampella not gonna change that.Never ever pre order a game again..

    0
  22. Anoniem-3863's avatar

    Bad Company 2 was voor mij de shooter waar ik het meeste plezier aan heb beleefd samen met vrienden. Als ze die sfeer weer te pakken kunnen krijgen gaat het de goede kant op.

    0
  23. Anoniem-1856's avatar

    BF4 was toch zeer goed? Meer dan 40 multiplayer maps. Jaren grijs gespeeld. Battlefield moet gewoon remakes gaan maken van Bad company, BF2,3 en 4. Incl alle mappacks. Dan kunnen ze weer wat verdienen. Iets nieuws verzinnen lukt niet.

    0
  24. Anoniem-703's avatar

    Vroeger speelde ik BF om te relaxen, en COD om lekker te rushen..
    BF is niks relaxt meer aan, rushen, bunny hoppen, sliden, totaal niet het BF gevoel met deze 2042.

    0
  25. Anoniem-1829's avatar

    Wat een enorm subjectief stuk schrijven zeg……

    0

Meer Battlefield 2042

Meer