Jouw mening: De strijd tussen Sony en Microsoft zal volgend jaar pas echt losbarsten

Sony begon deze nieuwe generatie uitstekend met een sterke line-up van titels en dat hebben ze in de loop van 2021 doorgezet met releases als Returnal en Ratchet & Clank: Rift Apart. Microsoft daarentegen liet de bezitters van een Xbox Series X|S best wel lang wachten, want in de eerste helft van 2021 kwam er weinig aan exclusieve content uit. Maar we zijn nu natuurlijk over de helft en de rollen zijn precies omgedraaid. Het najaar is qua nieuwe exclusieve PlayStation 5 games relatief karig, daar waar Microsoft maandelijks wel wat heeft. Alsof de een het stokje aan de ander heeft overgedragen.

Dit komt mede doordat Horizon: Forbidden West naar 2022 is uitgesteld, wat eigenlijk de grote najaarsknaller van Sony had moeten zijn. Niet erg, gezien het al te verwachten viel, maar als je echt die exclusieve games wilt spelen, dan droogt het na Deathloop enigszins op. Maar eerlijk is eerlijk, de situatie was op de Xbox natuurlijk begin dit jaar precies hetzelfde. Wat natuurlijk niet meehelpt is de pandemie, die voor de nodige vertragingen heeft gezorgd bij veel ontwikkelaars.

Dit brengt ons nu we richting de nadagen van de zomer gaan bij het punt dat we alvast naar 2022 kijken. Als je het nieuws een beetje volgt, dan weet je dat volgend jaar een bizar jaar gaat worden. Er komen dan ontzettend veel games uit, zowel van derde partijen als van eerste partijen. Zo hebben we qua exclusives op de PlayStation natuurlijk Horizon: Forbidden West, God of War, Ghostwire: Tokyo, alsook Forspoken. Daarnaast heeft Sony ongetwijfeld nog wel wat achter de hand.

Microsoft heeft natuurlijk S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chernobyl, Starfield en Redfall, en dan hebben we de vele kleinere exclusieve games nog niet genoemd. Als het om de grote titels gaat, dan hebben beide partijen genoeg munitie, wat het dus meer een eerlijke en gelijke strijd zal maken. Laten we ook hopen dat de consoles dan een stuk beter verkrijgbaar zijn, wat bijdraagt aan de groei van de current-gen markt. In het scenario dat de consoles dan wel goed verkrijgbaar zijn, dan zullen we pas echt goed die concurrentiestrijd gaan merken.

Vroeger spraken we altijd van een consoleoorlog, maar dat is een inmiddels wat achterhaalde term. Geen van de partijen doet nog echt aan moddergooien, want de gamer is degene die centraal staat en zowel Sony als Microsoft trachten hen op de beste manier van nieuwe content te voorzien. Desalniettemin is het wel een concurrentiestrijd en waar het voordeel eerst bij Sony lag, is dat nu omgedraaid naar Microsoft. Gezien 2022 een meer gelijk speelveld is, zou het jaar als een schone lei gezien kunnen worden, zodoende ook de stelling van deze Jouw mening.

Hoe dan ook, 2022 belooft een prachtig jaar te worden en we horen natuurlijk graag jouw mening hierover. Mee eens? Heb je andere argumenten of ben je het er pertinent mee oneens? Het kan allemaal en dat lezen we graag hieronder.

  1. Anoniem-1696's avatar

    Ik heb altijd alleen gespeeld op de Playstation, maar eerlijk is eerlijk microsoft zet alles op alles en is naar mijn mening ook wat klantvriendelijker met de GamePass enzo. Alleen al daarom overweeg ik om over te stappen. Gewoon games kunnen proberen via de GamePass voor een vast bedrag per maand spreekt me erg aan. Daarnaast hebben nog een aantal mooie studio’s gekocht net als Obsidian, Ninja Theorie en Bethesda.

    0
  2. Anoniem-8665's avatar

    MS xbox is generaties geen concurrentie van Sony Playstation. Van de 4 generaties kwam de X360 het meest in de buurt. Alles erna is kansloos kwa hardware sales en first party games. Is niet voor niks dat MS nu een streaming kant op gaat om maandelijkse kosten te kunnen ontvangen ipv afhankelijk te zijn van X aantal software sales

    0
  3. Anoniem-8665's avatar

    Ik houd het bij Playstation , volgend jaar komt waarschijnlijk ook de PSVR 2 uit, mijn favoriete games komen uit op de Playstation, keuze is makkelijk gemaakt, deze concurrentie strijd zal aan mij voorbij gaan.

    *edit*
    En heb een ruime digitale bibliotheek met veel PS plus games waar ik ooit nog aan moet beginnen, game pass heeft voor mij ook geen meerwaarde.

    0
  4. Anoniem-1712's avatar

    Ik heb beide consoles. Ps5 en series x Mijn eerste Xbox ooit want ik heb altijd gezworen bij PlayStation. Moet zeggen dat gamepass mij erg heeft verrast. Je krijgt echt erg veel waar voor je geld. PlayStation blijft voor mij qua exclusives voor mij de platform, maar tegenwoordig door gebrek aan exclusives op de ps5 game ik vaker op de Xbox.

    0
  5. Anoniem-662's avatar

    Voor mij is het geen strijd, zo’n onzin. Het zijn 2 consoles die prima naast elkaar kunnen bestaan.

    0
  6. User  avatar
    1583 XP

    Die hele “strijd” is zo’n bullshit. Beide hebben zo hun pro’s en cons en met geen van beide consoles zal iemand een miskoop doen. Maar er is in ieder geval al wel een winnaar in deze “strijd” en dat zijn wij gamers!

    0
  7. Anoniem-3532's avatar

    Welke oorlog?

    0
  8. Anoniem-8230's avatar

    Waarom moet het een strijd zijn? Sneu gedoe altijd. Speel gewoon wat je leuk vind. Op welke console dan ook.

    0
  9. User  avatar
    1976 XP

    dit artikel is klare onzin.

    0
  10. Anoniem-728's avatar

    @Anoniem-8230:

    Omdat we niet leven onder het communisme, maar het kapitalisme, dat is per definitie een strijd.
    Dus ook Sony en Microsoft zijn bezig met een strijd om de centjes van de consument en daarmee marktaandeel verwerven.

    0
  11. Anoniem-8230's avatar

    Voor mij maakt het niet uit welke console het beter doet xbox is eigenlijk overbodig omdat alles ook naar pc komt en gamepass ook op pc beschikbaar is playstation gaat nu ook langzaam die kant op alleen moet je wat langer wachten totdat de games op pc verschijnen waar ik voor alsnog geen moeite mee heb!

    0
  12. User  avatar
    3098 XP

    Ik weet niet of je echt van een strijd kunt spreken.
    Beide kampen hebben goede punten.

    Het is maar net waar iemands voorkeur ligt.

    MS heeft gamepass
    Sony heeft de (in mijn ogen) betere exclusives.

    Ik heb het geluk dat ik beide consoles heb en dus kan genieten van beide. Maar voor mijzelf zal de playstation altijd nummer 1 blijven, gewoon vanuit het verleden geredeneerd.

    0
  13. User  avatar
    560 XP

    Ik speel graag op alle platforms , heb de switch , series x , pc maar die ps5 mis ik nog , die wil ik kopen zodra Gran Turismo 7 er is .

    0
  14. User  avatar
    3098 XP

    @Anoniem-8230:
    De Xbox is zeker NIET overbodig omdat de games ook naar pc komen.

    Niet iedereen kan een game pc betalen.

    Veel gamers willen lekker op de bank voor de tv gamen en niet speciaal aan een bureau.

    0
  15. Anoniem-2680's avatar

    @Anoniem-8230:

    Ik vind Xbox niet overbodig, ik heb ook een flinke game pc staan. Maar nog steeds staat de Xbox series S lekker beneden op de tv te draaien hoor (Ja het is een S en ja het werkt perfect en nee het is niet de X want die is niet te verkrijgen) Tevens heb ik ook een PS5 staan, maar daar doe ik momenteel eerlijk gezegd wat minder mee.

    0
  16. User  avatar
    390 XP

    Strijd….doe normaal…2 bedrijven met zelfde doel: zoveel mogelijk geld verdienen..Iedereen heeft eigen voorkeur bij een console en heeft voor zichzelf goede argumenten daarvoor…wees blij dat we allemaal een zelfde hobby hebben en dat is gamen!

    0
  17. Anoniem-5463's avatar

    @Dopekoe: pc kan je gewoon aan je tv hangen en met controller spellen dus wat je zecht is en beetje raar

    0
  18. Anoniem-1739's avatar

    Er is geen strijd MS maakt geen kans tegen Sony ik zie Nintendo wel als sterke 2de zoals de vorige generatie.

    0
  19. User  avatar
    767 XP

    Maakt me weinig uit.
    Heb altijd weinig met de xbox gehad dus ben echt een playstation man.
    Ik geef wel toe dat er games zijn die ik evengoed wel heb willen spelen van xbox, maar ja dat hebben de xbox gebruikers met spellen van playstation dan denk ik?

    0
  20. User  avatar
    9970 XP

    Beide consoles hebben de rest van dit jaar in principe geen exclusieve titels nodig. Er komen nog zoveel (diverse) triple a games uit, dat dit alleen maar te kosten van de sales zou gaan

    0
  21. User  avatar
    1280 XP

    @Kassandra:

    Helemaal gelijk. Die strijd is er al lang niet meer, Of je nu de PS5 of XBX hebt, zoveel exclusieve games zijn er niet meer om te spreken van een strijd. Inderdaad als gamer zijn wij de winners, bij twijfel kan je nog altijd allebeide consoles aanschaffen.

    0
  22. User  avatar
    443 XP

    @Anoniem-8665:
    Absolute onzin. Het is een kwestie van smaak. Het woord ‘kansloos’ is al een term die je bij deze consoles niet kunt gebruiken omdat ze prima verkocht worden. Iedere console heeft z’n schare fans. Sony heeft veel succes door z’n exclusieve titels maar het lijkt erop dat ze steeds meer leunen op remakes en ze stellen steeds meer nieuwe tiels uit. Ze zullen volgend jaar écht alles moeten inzetten om hun fans niet teleur te stellen. Dat zal ook wel lukken denk ik. MS heeft nu meer exclusieve titels en ontwikkelaars die ook volgend jaar gaan uitpakken. Een mooi teken dat het een gezonde concurrentie strijd gaat worden. Ieder pikt zijn favoriet óf je schaft ze beide aan. Er is geen kansloze verliezer hier……

    0
  23. Anoniem-6219's avatar

    Concurrentie??
    PlayStation is altijd heer en meester kwa console. Nintendo tel ik niet mee das voor kleine kinderen. Microsoft heeft geen studios en zal altijd achterblijven op Sony

    0
  24. Anoniem-76's avatar

    Er is geen strijd, beiden hebben ze hun eigen visie. Gaan het beiden goed doen! En we gaan van beiden kampen goede game’s zien. Wil je alles uit deze generatie halen. Koop beiden consoles.

    0
  25. Anoniem-6219's avatar

    Daarom net dat we geen console war moeten voeren, maar op beide platformen gaan gamen.
    Best of both worlds.

    0
  26. Anoniem-76's avatar

    De consoles zijn nog geen jaar uit en mensen klagen dat er geen games zijn op PlayStation en dreigen te switchen naar Xbox hahaha!!!!!… welke ontwikkelaar/uitgever gaat zijn games uitbrengen op een PS5 waar nog maar net 3 miljoen van zijn verkocht.. Sony heeft teminste nog Miles Morales, Demon Soul’s, R&C Rif apart en nog een paar andere games gereleased. Wat heeft Xbox dan als ik vragen mag? Behalve jaren tachtig games op gamepass Pffffwahaha

    0
  27. Anoniem-9511's avatar

    Voor mij is het ps5
    Switch
    Pc
    Waar strijd ?

    0
  28. User  avatar
    558 XP

    Heb zelf altijd playstation gehad (1ste was de ps2)
    En een nintendo console ernaast (1ste gameboy collor)
    Alleen de 1ste xbox gehad en toen overgestapt na de ps2

    Maar Voor mij is het geen strijd meer
    (Op dit moment)
    En als ik alleen kijk na first party games

    Dan heeft Microsoft al gewonnen met bethesda/elder scrolls
    En ja ik weet er is nog niks uitgebracht onder het leiderschap van Microsoft
    maar ik kijk na wie wat bezit
    En skyrim staat in mijn top 5 van beste games ooit

    Enigste first party game wat ik nog interessant vind van sony is spiderman

    Ghost of tsushima en days gone etc. Zijn ook zeker goede games en heb ik van genoten maar zijn voor mij niet de games waar ik een (sony) console voor koop

    Playstation heeft wel goede third party games Enigste Exclusive game nog op het moment voor mij is persona 5 (royal)
    (maar die komt ooit ook wel naar de pc net zoals 4)

    De rest
    trails of cold steel
    Gundam games
    Earth defense force
    Etc.

    Komt nu ook allemaal
    (gelijk of een jaartje later)
    Na pc/switch of heel soms ook naar de xbox toe

    Dus ik heb met deze gen nog geen reden gezien om te gaan zoeken voor een ps5

    Want games zoals ratchet and clank of returnal zijn voor mij geen investering van 500 euro waard

    Dus pik hem later ooit wel eens op als ze goede games krijgen
    En als die bundle zooi weg is
    Al is het alleen zodat ik mijn ps4 games kan blijven spelen

    Tot die tijd vermaak ik me wel met mijn
    laptop
    series s
    Switch en ps4

    0
  29. Anoniem-7149's avatar

    Ik denk dat dit onbelangrijk is, het zijn twee goede consoles en hoop op veel goede spellen. Ik snap niks van dit soort posts en ik denk dat de overgang van psx- naar playsense er voor gaat zorgen dat de site binnen een jaar niet meer bestaat.

    0
  30. User  avatar
    3098 XP

    @Anoniem-5463:

    En hoeveel mensen zullen dat doen?

    En dan nog steeds kan niet iedereen een gamepc betalen, die altijd duurder dan een xbox x, zeker als je recente games wilt spelen.

    Offtopic : Serieus, zecht?

    0
  31. User  avatar
    563 XP

    “Sony begon deze nieuwe generatie uitstekend met een sterke line-up van titels.”

    Sorry, maar welke titels zaten er in deze sterke line-up van games? Want.op dit moment zijn er welgeteld 5 PS5 exclusives op de markt waarbij maar 1 bij release van de console kwam en dit was een remake van Demon’s Souls.

    Dat de strijd volgend jaar gaat losbarsten is ook nog maar de vraag. Wanneer je alle games die op je platform komen ook nog uitbrengt op de vorige generatie consoles (PS4 en Xbox One) dan heb je wellicht een platform exclusive maar ik wil die “next gen” games. 60 fps is fantastisch, don’t get me wrong maar tot dusver ben ik qua games nog niet omver geblazen. Zeker niet door de first party content.

    Laat ze maar doorkomen met die games. Ben benieuwd hoe het gaat uitpakken met bijvoorbeeld Elder Scrolls en Fallout nu Microsoft deze studio gekocht heeft.

    0
  32. Anoniem-8533's avatar

    @Anoniem-76: Je lacht wel erg hard om je eigen grapjes.

    0
  33. Anoniem-7106's avatar

    @Dopekoe: Dat krijg je als je met een controller doet spellen, dan krijg je zecht

    0
  34. Anoniem-6996's avatar

    15nov. Komt mijn eerste xbox console ooit naast de ps5 te staan, was helemaal verkocht toen ik de series x halo infinite edition op gamescom langs zag komen. Kan niet wachten om Forza Horizon 5 helemaal plat te spelen.

    0
  35. User  avatar
    3888 XP

    Nee…. Het zijn 2 verschillende systemen met hun eigen system sellers. En waar ook de zelfde games op uitkomen.

    De exclusieve games maken niet het verschil in kwaliteit van de console maar het verschil in voorkeur. Mijn voorkeuren gaan uit naar de exclusieve games van Sony. Betekend niet dat de Xbox slecht is maar persoonlijk heb ik meer met de exclusieve games van de PlayStation

    0
  36. User  avatar
    443 XP

    @Anoniem-6219:
    Dit is dan wél een goed voorbeeld van ‘Kansloos’

    0
  37. User  avatar
    443 XP

    @Anoniem-76:
    Ehhh ben je op de hoogte dat er meer games NIET exclusief zijn dan wél? Hoofdzakelijk komen alle games uit op beide behalve de exclusieve titels dus over welke ‘jaren 80’ games heb jij het? En als je nog jaren 80 games in huis hebt dan neem ik ze wel over voor een paar tientjes hoor 😉

    0
  38. Anoniem-5492's avatar

    @Anoniem-7106: Inderdaad. Nooit spellen met een controller 🙂

    0
  39. User  avatar
    443 XP

    @jrpg gamer:
    Helemaal mee eens! Prima onderbouwing!

    0
  40. User  avatar
    53 XP

    Gewoon van elke systeem genieten games maken een console en niet andersom.
    Sony, Microsoft & Nintendo allemaal een eigen style.

    Moet weer een N tegen S krijgen … mist SEGA nog echt wel.

    0
  41. Anoniem-2555's avatar

    @Anoniem-8230: “Speel gewoon wat je leuk vind. Op welke console dan ook”

    Helemaal mee eens.

    0
  42. Anoniem-2582's avatar

    Helemaal eens met de stelling. Maar dat komt omdat er geen consoles beschikbaar zijn. Het is dan ook niet zo gek dat games worden uitgesteld omdat er simpelweg nog geen userbase is. En scalpers kopen geen games. Dan kan je wel een game uitbrengen op de nieuwste consoles, maar dat heeft geen enkele zin. Zelf heb ik altijd alles gekocht van Playstation. Maar dat was meer uit gewoonte omdat ik vanaf de ps1 hooked was. Maar eerlijk is eerlijk: de PS2 vond ik niks, de ps3 vond ik niks en de ps4 was wel OK (een beetje doorsnee). Persoonlijk heb ik veel meer plezier gehad met de xbox 1 en 360. Dat was in die tijd echt iets anders (bv. Volledig geïntegreerde online gaming). Maar de Xbox one viel ontzettend tegen (geen power, beperkingen mbt.toegankelijkheid etc.). Ik hoop dat de series x weer teruggaat naar de goede oude tijd. Van de ps5 weet ik vooralsnog helemaal niks. Ik heb dat ding niet eens in het echt gezien. Enige voordat dat ik kan noemen is die speciale controler. En de Playstation exclusives vind ik wel meevallen, persoonlijk vind ik die games niet zoveel aan. Ik ben meer van Halo, Forza, Geers, flightsim ipv Spider-Man, god of war, gran toerismo. Maar ieder zijn ding zeg maar. Ik wil gewoon de snelste en beste console met een enorme userbase. Ik hoop zo op een goede xbox

    0
  43. Anoniem-5837's avatar

    @Anoniem-6219: haha voor kleine kinderen.. echt waar? Jij bent waarschijnlijk geen echte gamer… Playstation en xbox is voor plat (kinder-)vermaak… lekker schieten met call of duty/ knallen met fifa).. maar nintendo is echt liefde voor gaming, inventief, creatief.. zoals gaming bedoeld is. Ik bezit ps, xbox en nintendo. Maar de switch is by far het beste. En de verkopen van de switch zijn best erg goed dus ik tel ze zeker wel mee. Het is alleen een totaal andere visie dan ps en xbox.

    0
  44. User  avatar
    7718 XP

    Die is al jaren losgebarsten, echter het maken van games kost tijd/jaren 🙂 Jaren lang was PS mijn hoofd console, nu is het de series X.

    0
  45. Anoniem-9965's avatar

    hoevaak moet ik het nog zeggen,sony staat lichtjaren voor qua games,xbox zal nooit in de buurt komen,en dat blijft zo tot we dood zijn.

    0
  46. Anoniem-7902's avatar

    @CloudStrifeNL: hopelijk leren ze van outer worlds,wat een topgame,zo hoort het,geen gedrocht als failout 76 ontwikkelen

    0
  47. Anoniem-2089's avatar

    @Anoniem-6219: << voorbeeld van clowns die geen idee hebben waar ze over praten

    0
  48. Anoniem-8576's avatar

    @Anoniem-9965: welke waarzegger heb jij? hopelijk kan die ook even de lotto voorspellen

    0
  49. User  avatar
    1927 XP

    Deze titel vraagt erom hé. Moeten jullie ook geen mensen bannen. Je lokt het zelf uit met zo’n titel

    0
  50. Anoniem-5061's avatar

    Enkel Bethesda hun games maken Microsoft iets aantrekkelijk. Er is geen strijd. PlayStation staat mijlen verder.

    0
  51. Anoniem-7246's avatar

    @Anoniem-5837: Dat is jouw mening. Ik vind Nintendo ook voor kleine kinderen. Gewoon mijn mening.

    0
  52. User  avatar
    563 XP

    @Anoniem-5837: Ik heb in al die jaren Playstation 4 en nu bijna ene jaar PS5 geen COD of Fifa aangeraakt. Wel andere awesome first en third party games.

    Nintendo’s innovatie houdt op redelijk op bij het feit dat het een handheld en tv console in een is. Verder lopen ze gewoon achter de feiten aan. Grafisch kunnen ze om die reden niet meekomen wat een keuze is, first party games zijn min of.meer zelfde laken en pak en daar is de innovatie dan ook al jaren zoek. Maar ieder zijn voorkeur, ik ben ook blij met de Switch en speel graag een Pokemon game als tussendoortje. Maar de grote titels als God of War, The Last of Us, Assassin’s Creed, Persona en meer speel ik toch echt niet op de Switch. Voornamelijk omdat ze er niet zijn XD

    0
  53. Anoniem-4419's avatar

    Kindertijd hier

    0
  54. Anoniem-4963's avatar

    @Anoniem-4419: Valt wel mee hoor. Fanboys blijven altijd bestaan maar er zijn ook genoeg mensen die het gelukkig niet als een wedstrijd zien. Gelukkig maar 🙂

    0
  55. Anoniem-1020's avatar

    Xbox heeft meer studios dus er komen meer Exclusives in de aankomende jaren simpel rekensommetje.

    01 Forza Motorsport
    02 Fable
    03 EverWild
    04 Redfall
    05 Stalker 2
    06 State of Decay 3
    07 Sanua Saga Hellblade 2
    08 Avowed
    09 The Outer Worlds 2
    10 Starfield
    11 Scorn
    12 The Gunk
    13 The Elders scroll 5
    14 Indiana Jones

    Geruchten

    Killer Instinct
    Quake Reboot
    Wolfenstein 3
    Doom Eternal Sequel
    Rage 3

    Er is genoeg te spelen op de Xbox aankomende jaren

    0
  56. Anoniem-9719's avatar

    @Anoniem-1020:

    Playstation 5 aangekondigde games

    01 Horizon Forbidden West
    02 Gran Turismo 7
    03 God of War Ragnarok
    04 Final Fantasy 16 (Timed Exclusive)
    05 Forspoken

    0
  57. Anoniem-6895's avatar

    Nee ps5 jaar zal 2022 , Ms zal nog een jaartje nodig hebben 2023 !

    0
  58. Anoniem-8925's avatar

    @Anoniem-1020:
    15 Perfect Dark

    0
  59. Anoniem-808's avatar

    @Anoniem-8925:
    06 Spider-Man 2

    0
  60. Anoniem-3939's avatar

    Stalker 2 is een timed exclusive (3 maanden). Hopelijk komt er ook een ps5 versie.

    0
  61. Anoniem-8925's avatar

    Nee ps5 jaar zal 2022 , Ms zal nog een jaartje nodig hebben 2023 !@Anoniem-1020: Hebben meer studios en waar zijn hun games waar is de sp van Halo infinity ? En dit moet nog sit jaar uitkomen lmao no way

    0
  62. Anoniem-5819's avatar

    @Anoniem-1020:

    Eerst maar eens kijken welk van deze games exclusief voor X-box zijn.

    0
  63. Anoniem-634's avatar

    Laat Microsoft zich vooral richten op budget gamen en Sony zich bezig houden met kwaliteit waar je wel wat extra’s voor wil betalen.

    Wil je zoveel mogelijk games spelen, maar vooral meer van hetzelfde moet je vooral een X-box aanschaffen.

    Sony heeft vooral kwalitatief betere games waar meer aandacht aan besteed wordt en de consument ook meer voor wil betalen, ook met de komst van de PSVR 2 heb je een completere console die daarmee meer te bieden heeft.

    Zo zie ik het, en op deze manier heeft de consument ook wat te kiezen, dan 2 bedrijven die elkaar met dezelfde soort games en hardware proberen af te troeven en niet meer of minder dan een marketing oorlog aan het voeren zijn.

    0
  64. Anoniem-4029's avatar

    @Anoniem-9719: Daar mag je ook wel Demon’s Souls, Sackboy, Spider-man MM, Godfall, Bugsnax, Returnal, Ratchet, Deathloop en Kena aan toevoegen. Zijn ook gewoon exclusives op de PS5 en op 2 na al in de schappen. Met minder studio’s meer en betere exclusives.

    0
  65. Anoniem-2530's avatar

    @Anoniem-9965: Tjaa… toch zal ik nooits een console van sony aanraken, heb helemaal niks met sony vroeger altijd sega gehad en daarna xbox, sommige games op de playstation zijn wel goed dus ik ben blij dat die nu ook steeds meer op pc uitkomen want daar wil ik ze wel op spelen, maar de hardware van sony zelf vind ik gewoon verschrikkelijk en komt er bij mij niet in, maardit is uiteraard gewoon maar een mening!

    0
  66. Anoniem-9711's avatar

    @Anoniem-2530:
    Playstation heeft goede games maar slechte hardware altijd al geweest

    0
  67. Anoniem-8279's avatar

    @Anoniem-8576: hoezo waarzeggen,als je kijkt naar de games en exclusives van sony,dan is het toch duidelijk dat ze lichtjaren voor staan op de xbox games,kom op zeg.

    0
  68. Anoniem-444's avatar

    @Anoniem-2530: natuurlijk mag je dat zelf vinden en weten,heb het dan ook over de topgames die sony heeft,altijd GOTY en winnnen prijzen,dat het je smaak niet kan zijn,is duidelijk dat je bij xbox zit,want het zijn legendarische games,wel jammer tho.

    0
  69. Anoniem-571's avatar

    @Anoniem-2530:

    Dat heb ik met Xbox, ooit de 360 gehad met zowel disc’s die beschadigd werden en de Red Ring of Death die uiteindelijk het apparaat de das om hebben gedaan en de belabberde en ontkennende service die Microsoft toen aan mij verleend heeft.

    Van alle Playstation’s die ik van de eerste tot nummer 4 heb gehad, nooit geen problemen mee gehad.

    Een X-box komt er bij mij niet meer in.

    0
  70. Anoniem-849's avatar

    xbox is geen competitie/concurrentie voor PlayStation. De minst verkochte PlayStation (PS3) verkocht meer als de best verkochte xbox (x360).
    Sony PlayStation Greatness Awaits.

    0
  71. User  avatar
    619 XP

    @Anoniem-9511: voor mij ook

    0
  72. Anoniem-796's avatar

    @Anoniem-571: Precies dit ja. Al is het misschien jaren geleden, die slechte ervaringen vergeet je niet meer. Dat microsoft nu zo goed hun best doen om gamers voor zich te winnen is omdat de vorige generaties hebben uitgewezen dat ze ander weer moeten afleggen buiten de usa. Microsoft kan zich niet permitteren om zich op console gebied net zo arrogant en autoritair op te stellen als op de pc markt.

    0
  73. Anoniem-1750's avatar

    Ik snap niet dat mensen steeds maar weer de game pass de hemel in prijzen. Die gaat alleen maar nog duurder worden en de games zijn niet permanent van jou, je moet ze dus onmiddellijk spelen anders loop je het risico ze later alsnog te moeten aanschaffen.

    Game pass is in mijn ogen zeker niet zo goed zoals ze het willen doen overkomen iig. En zodra er genoeg mensen over de boeg zijn gaat de prijs uiteraard weer omhoog.

    0
  74. Anoniem-5664's avatar

    Ik heb beide consoles en vind ze allebei geweldig. Ik kan niet zeggen welke beter is. Het zijn gewoon allebei heel erg goede consoles met geweldige games. Gelukkig verschillen de consoles van elkaar daarom heb ik ze juist beiden. Ik wordt van beide consoles een stukje gelukkiger.

    0
  75. Anoniem-3320's avatar

    Ik heb 3 xbox 360`s gehad… man man man wat was dat ding slecht in elkaar gezet….
    Overgegaan naar de PS4, nooit problemen mee gehad! Leven Sony!
    Dag Microsoft en windhoos………..

    0
  76. Anoniem-2665's avatar

    Xbox met E3 perscon en gamescom sony heb nog geen kut laten zien je hoort niks van ze word eens tijd dat ze wat gaan laten zien word beetje moe van dat afwachten

    0
  77. Anoniem-6317's avatar

    Laat maar komen, ik heb ondertussen de PS5 en een series X

    0
  78. Anoniem-93's avatar

    @Anoniem-6317: dat doe je goed! mijn complimenten! tot nu toe heb ik beide modellen niet eens in het echt gezien (bv. demo model ofzo) en ik ben redelijk op zoek naar die dingen. #geen teken van leven.

    0
  79. Anoniem-7965's avatar

    Voor het eerst heb ik twee consoles, ps5 en de xbox series x. Ik pak het beste van beide werelden! Forza Horizon 5 is de 1e game die ik plat ga spelen en dan Horizon Forbidden West in Februari. Ben nu overigens Horizon Zero Dawn aan het uitspelen op de ps5 met 60 fps. Heerlijk.

    0
  80. Anoniem-1378's avatar

    Ja doe mij maar PlayStation om dat veel leuk spellen op komen en PlayStation 5 met ASTRO dat geweldig om te spellen nieuwe controller er zit veel toekomst in over stapt van Xbox naar PlayStation nou wil niet anders jaren Xbox gespeeld maar nu toch echt gegaan voor PlayStation om dat leuk spellen op komen

    0
  81. Anoniem-3804's avatar

    Zal pas next gen echt een strijd zijn. Sony laat zijn achterban nu vet in de steek door het opzettelijk missen van gewilde features.

    0
  82. User  avatar
    69 XP

    Ik ben klaar met die “strijd”. Voor mij is het al tig jaren PlayStation om verschillende redenen. Noem het fanboy, ik zie mezelf als liefhebber. Het is een console met exclusieve games waar ik gek op ben! Gezonde concurrentie is altijd goed, maar de console wars ben ik wel klaar mee.

    0