Regisseur Naoki Hamaguchi heeft bevestigd dat de ontwikkeling van Final Fantasy 7 Remake Part 3 op schema ligt. Concreet nieuws over een releasedatum of releasevenster gaf hij echter niet.
Hamaguchi vraagt om nog even geduld
In een gesprek met ComicBook liet Hamaguchi weten dat de ontwikkeling gestaag vordert en dat er voorbereidingen worden getroffen voor een officiële aankondiging.
“De ontwikkeling verloopt op tijd en volgens schema. We geloven dat het een titel wordt die we met vertrouwen kunnen afleveren als afsluiting van de trilogie. We weten dat veel fans reikhalzend wachten, en de voorbereidingen voor de aankondiging zijn in volle gang. Kijk er nog even een beetje naar uit.”
Hoopgevend is dat er dus actief gewerkt wordt richting een aankondiging, al is van een concrete datum nog geen sprake. Eerder liet Hamaguchi ook al weten dat de kern van de game vrijwel klaar is en dat het team zich nu richt op verfijning en afwerking.
Zes jaar tussen deel één en deel drie
Final Fantasy 7 Remake verscheen in 2020, Rebirth volgde in 2024. Als Part 3 dit jaar uitkomt, zitten er zes jaar tussen het eerste en het laatste deel, wat de trilogie tot een van de langst gespreide remake-projecten in de franchisegeschiedenis maakt.
Hamaguchi sprak ook over de balans tussen nostalgie en vernieuwing als grootste uitdaging van het project. Queen’s Blood, het kaartspel uit Rebirth, keert versterkt terug in Part 3. Hetzelfde geldt voor de klassieke snowboarding-minigame uit het origineel. Eerder bevestigde hijdat beide minigames in uitgebreidere vorm terugkeren, met meer impact op progressie en wereldopbouw.
Hamaguchi omschreef het als een volwaardige, op zichzelf staande game-ervaring binnen de wereld van de remake.

