Control bereikt de 4 miljoen verkochte exemplaren

blank

Remedy Entertainment maakt games die goed worden ontvangen door de pers en gamers, maar het zijn geen ongekende kaskrakers. Games van de ontwikkelaar hebben altijd wat tijd nodig, wat blijkt uit de verkoopcijfers van Control. De game uit 2019 heeft nu de 4 miljoen verkochte exemplaren bereikt.

De groei in verkopen van Control is het afgelopen jaar wat toegenomen, want er werden tussen maart 2023 en februari 2024 1 miljoen exemplaren verkocht. In het eerste jaar werden er 1 miljoen stuks verkocht, waarna de groei van 1 naar 3 miljoen iets langer heeft geduurd. Duidelijk is wel dat Control een titel van lange adem is.

Dit volgt op het nieuws dat Alan Wake II het naar verhouding een stuk beter doet, want die game staat inmiddels al op 1,3 miljoen exemplaren. Nu die game uit is, werkt Remedy aan nieuwe games in de Control franchise. Zo is Control 2 in ontwikkeling en er zou aan een coöp spin-off gewerkt worden, die mogelijk FBC: Firebreak heet.

  1. Anoniem-4113's avatar

    Terecht! Control is wat mij betreft een magisch meesterwerk. Pas de complete edition met alle DLC van a tot z weer gespeeld. Kan niet wachten op deel 2!

    0
  2. Anoniem-7504's avatar

    Vondt er niks aan niet mijn ding

    0
  3. Anoniem-4502's avatar

    Vond m vooral in het begin heeeel vet. Daarna wilde ik ‘m wel uitgespeeld hebben. Duurde me allemaal net even te lang doordat het verhaal me ineens een beetje ontgaan was.

    0
  4. Anoniem-8077's avatar

    Hoeveel van die miljoen komt doordat die gratis was bij psplus?

    0
  5. Anoniem-3764's avatar

    @Anoniem-8077: verkocht is niet gratis

    0
  6. User  avatar
    9506 XP

    @Anoniem-3764: pas op, straks gaat hij zeggen dat ps plus ook niet gratis is.
    Je hebt overigens wel gelijk. Maar hetzelfde kun je natuurlijk ook over gamepass zeggen. Onzinnige gesprekken worden het dan

    0
  7. User  avatar
    718 XP

    @Anoniem-8077:

    Heeft ook een tijd op gamepass gestaan

    Zou niet moeten gelden als verkoop dan maar als gespeeld.. blijft altijd onduidelijk die cijfers

    0
  8. Anoniem-6622's avatar

    Vond deze oersaai!

    0
  9. Anoniem-166's avatar

    Speelt lekker weg. Is ook gratis geweest in de Epic game store. Op pc kan het spel wat verbeteringen gebruiken. Community lost veel op:
    HDR patch door voormalige control ontwikkelaar
    blurry texture fix
    FSR patch

    0
  10. Anoniem-7631's avatar

    Ontzettend saaie en eentonige level design (kantoorruimtes). Totaal niet mijn game.

    0

Meer Control

Meer

505 Games erkent gemaakte fouten next-gen upgrade Control

Toen bekend werd dat de next-gen upgrade van Control enkel voor bezitters van de Ultimate Edition weggelegd zou zijn, was de wereld te klein. Mensen die Control en diens season pass hadden aangeschaft, kwamen dus niet in aanmerking voor ee...

blank

Wim Odekerken