Volgens een betrouwbaar lek van Dealabs-insider billbil-kun krijgt PlayStation Plus Essential in november een verrassende hoofdgame. Het zou gaan om een populaire PlayStation-exclusive die na enkele jaren zijn terugkeer maakt in de maandelijkse line-up. De nieuwe selectie is beschikbaar vanaf 4 november 2025 voor abonnees op PS5 en PS4.
Terugkeer van een geliefde PlayStation-game
De hoofdrol is ditmaal weggelegd voor Stray, de sfeervolle avonturengame van de Franse studio BlueTwelve en uitgever Annapurna Interactive. Spelers kruipen in de huid van een zwerfkat die verdwaalt in een mysterieuze cyberpunkstad vol robots en neonverlichte steegjes. Samen met de drone B-12 probeert je een weg naar de oppervlakte te vinden, terwijl onderweg puzzels, platformelementen en ontroerende momenten de toon zetten.
De game verscheen oorspronkelijk in 2022 als tijdelijke PlayStation-exclusive en maakte destijds indruk door zijn unieke insteek en sterke art direction. Later werd Stray ook uitgebracht voor Xbox, PC en Nintendo Switch, maar het blijft vooral herinnerd als een van de meest opvallende indies uit de PS5-generatie.
Volledige line-up nog niet bekend
Sony heeft nog niet bevestigd welke andere twee titels in november aan PlayStation Plus Essential worden toegevoegd. De officiële aankondiging volgt naar verwachting op woensdag 29 oktober om 17.30 uur (Nederlandse tijd).
Tot die tijd kunnen leden nog profiteren van de huidige selectie, met onder meer Alan Wake 2, Cocoon en Goat Simulator 3. Deze blijven beschikbaar tot 4 november om 10.00 uur. Daarna neemt Stray het stokje over als blikvanger van de maand.
