Helldivers 2 krijgt later dit jaar een Warhammer 40,000 Legendary Warbond. De crossover werd onthuld tijdens Warhammer Skulls 2026 en maakt een van de meest gevraagde samenwerkingen in de community eindelijk werkelijkheid.
Twee werelden, één slagveld
De overeenkomsten tussen de twee franchises zijn altijd al opvallend geweest. Heldivers die als kanonnenvoer de vuile klussen opknappen voor Super Earth, squads die zich een weg banen door hordes aliens en robots: het lijkt een regelrechte Warhammer 40,000-fantasie. Vervang Terminids door Tyranids en Automatons door Necrons, en het plaatje is compleet. Niet voor niets trok Helldivers 2 vanaf launch al vergelijkingen met het Warhammer-universum.
In de aankondigingsvideo bevestigt game director Mikael Eriksson dat het geen toeval is.
“De twee werelden passen perfect samen. Arrowhead zit vol fanatieke Warhammer-fans.”
Details over de inhoud van de Warbond zijn nog niet gedeeld. Arrowhead belooft later dit jaar meer informatie.
Al langer in de maak
Intern was de wens voor een Warhammer-crossover al langer aanwezig. In april vorig jaar liet production director Alex Bolle doorschemeren dat er gesprekken liepen.
“Warhammer 40,000 is iets waar veel mensen intern dol op zijn. De developers bespreken het, stellen dingen voor, en de hype groeit. Misschien. Wie weet?”
Eerder publiceerde oud-studiohoofd Johan Pilestedt al een lijst met IP’s waar hij graag mee zou werken. Warhammer 40,000 stond daar prominent op, naast namen als Aliens, Starship Troopers en Terminator. Het is niet de eerste keer dat Arrowhead een externe franchise naar Helldivers 2 haalt, eerder werkte de studio al samen met Guerrilla Games voor een Killzone-crossover. Met de Warhammer-aankondiging wordt die ambitie voor externe samenwerkingen nog een stuk groter.
